STERLIN
20,8203
DOLAR
18,5913
EURO
18,2210
ALTIN
1.023,29
BIST
3.571,22
SON DAKİKA
Son dakika: 2022 Nobel Barış Ödülü’nün sahibi muhakkak oldu
En yüksek gerçek getiri, BİST 100 endeksinde oldu
Kayıtlı işsiz sayısı Eylül’de azaldı
Twitter’ın Musk’a açtığı dava durduruldu
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile görüştü
Altay tankı ANADOLU gemisine LCM ile yüklendi
Zigana Tüneli’nde sona yaklaşılıyor
AMB’den bankalara ‘temkinli olma’ daveti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
Varank: Türkiye bu alanda her geçen gün kabiliyetlerini arttırıyor
Son dakika: Cumhurbaşkanım Erdoğan Putin ile görüştü
Krizdeki Credit Suisse’ten finansal gövde gösterisi
Japonya/Kishida: Yende tek taraflı, keskin düşüşler dilek edilir değil
İhracatta beklenti pandemiden bu yana en düşük düzeyde
Güney Kore ve ABD ortak deniz tatbikatı başlattı
Kasapoğlu muştuyu duyurdu! Yurtlara işçi alınacak
Global besin fiyatlarında geri çekilme sürüyor
Döviz kurlarında son durum! – KIBRIS HABER
7 Ekim Günlük Burç Yorumu ÖZEL HABER
KİT’ler TCMB’den 3 aydır döviz almıyor
Rusya’dan, Fransa Büyükelçisi’ne “Ukrayna’ya destek” uyarısı
Tazminatlar ödendi! – KIBRIS HABER
Pazartesi eylem var! – KIBRIS HABER
Kim Jong-un Rusya Devlet Lideri Putin’in doğum gününü kutladı
Yunan basınında tek gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan… ‘Türkiye’den inanılmaz meydan okuma’
THY, Eylül’de 7,3 milyon yolcu taşıdı
Fed’de şahin sesler kesilmiyor
Altında Mart’tan beri en büyük haftalık yükseliş
TCMB PPK Üyesi Tuna hayatını kaybetti
Rusya-Ukrayna savaşında son durum: Biden’dan dünyayı dehşete düşüren sözler… ‘Kıyamet’ birinci kere bu kadar yakın!

Dokuz Eylül’e ‘engelsiz üniversite’ mükafatı

Dokuz Eylül’e ‘engelsiz üniversite’ ödülüDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Yükseköğretim Kurulunca düzenlenen ‘2022 Manisiz Üniversiteler Ödülleri …

Dokuz Eylül’e ‘engelsiz üniversite’ mükafatı
CyborNFT
01.07.2022 13:07
0
A+
A-

Dokuz Eylül’e ‘engelsiz üniversite’ ödülü
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Yükseköğretim Kurulunca düzenlenen ‘2022 Manisiz Üniversiteler Ödülleri’nde muvaffakiyet kazandı. DEÜ, Manisiz Program Nişanı kategorisinde 7 nişan almaya hak kazanırken, Manisiz Üniversite Bayrakları kategorisinde de bayrak sayısını artırdı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana pürüzleri aşmak için kararlılıkla çaba ediyoruz. Manisiz Üniversite Ödülleri’nde bu yıl yakaladığımız muvaffakiyet, geçmişte yaptığımız çalışmalarımızın ne kadar yanlışsız olduğunu kanıtlamış oldu” dedi

Hayata geçirdiği yatırımlarında ve faaliyetlerinde ’engelsiz üniversite manisiz toplum’ anlayışını kendine unsur edinen Dokuz Eylül Üniversitesi, Yükseköğretim Konseyi (YÖK) tarafından düzenlenen 2022 Manisiz Üniversiteler Ödülleri’nden 11 bayrak ve 7 nişanla döndü. Programlarını farklı engelli kümelerine erişilebilir kılan üniversitelerin ilgili programlarına verilen ’Engelsiz Program Nişanı’ kategorisinde ikinciliği elde eden Dokuz Eylül Üniversitesi’nin mükafatını DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar’ın elinden aldı. Rektör Hotar, YÖK Başkanlığında düzenlenen merasimde kısa bir teşekkür konuşması da yaptı.

‘FARKLI MANİ KÜMELERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPTIK’
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin hayatın her alanında ve eğitimde pürüzleri ortadan kaldırmak için ağır efor sarf ettiğini söyleyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana mahzurları aşmak için kararlılıkla çaba ediyoruz. Manisiz Üniversite Ödülleri’nde bu yıl yakaladığımız muvaffakiyet, geçmişte yaptığımız çalışmalarımızın ne kadar yanlışsız olduğunu kanıtlamış oldu. Araştırma Üniversitemizde yatırımlarımızı hayata geçirirken özel ihtiyacı olan mensuplarımızın taleplerine her vakit dikkate aldık, faaliyetlerimizi ona nazaran planladık. Öğrencilerimize manisiz bir eğitim ortamı sunmak için farklı pürüz kümelerine yönelik çalışmalar yaptık. Programlarını farklı engelli kümelerine erişilebilir kılan üniversitelere verilen ’Engelsiz Program Nişanı’ kategorisinde ikinci olmamız da bu bakış açımızdan kaynaklanıyor. Üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz Manisiz Dokuz Eylül Koordinatörlüğümüzün erişilebilirliğin sürekliliğini ve güzelleştirilmesine yönelik çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Ödüllerimizi elinden aldığımız YÖK Liderimiz Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a, elde ettiğimiz başarıda emeği geçen akademik ve idari çalışanımızın her birine başka ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

CyborNFT

Rektör Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin manisiz bir üniversite yaratmak için ’Kitabımın Sesi Ol’, ’Eylül Bebekler’, ArtıBiz Kafe üzere birçok projeyi hayata geçirdiğini söyledi. Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde özel çocuklara genel anestezi altında diş tedavisi hizmeti başlattıklarını da hatırlatan Hotar, Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2020’de Erişilebilir Üniversiteler kategorisinde ikinci olduklarını da kelamlarına ekledi. 

ÖDÜL ALAN FAKÜLTE VE BİRİMLER
Dokuz Eylül Üniversitesi, Manisiz Üniversite Bayrakları kategorisinde 11 bayrak almaya kazandı. Bayraklar, Ağız ve Diş Sıhhati Uygulama ve Araştırma Merkezi, Buca Eğitim Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Toplumsal Bilimler Enstitüsü ve Veteriner Fakültesi’ndeki ünitelere verildi. DEÜ, Manisiz Program Nişanı’nı ise Buca Eğitim Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ndeki üniteleriyle aldı. Çalışma İktisadı Ve Sanayi Münasebetleri, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği (İngilizce), Maliye, Matematik Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Rehberlik ve Ruhsal Danışmanlık kısımları nişan almaya hak kazandı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.