STERLIN
23,1772
DOLAR
18,8089
EURO
20,4467
ALTIN
1.165,77
BIST
4.976,55

Oyunlar zekâ gelişimine nasıl katkı sağlıyor?

Oyunlar zekâ gelişimine nasıl katkı sağlıyor?Oyun oynamak, erken çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar herkesin günlük yaşamında zevk aldığı …

Oyunlar zekâ gelişimine nasıl katkı sağlıyor?
CyborNFT
31.10.2022 17:22
0
A+
A-

Oyunlar zekâ gelişimine nasıl katkı sağlıyor?
Oyun oynamak, erken çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar herkesin günlük yaşamında zevk aldığı aktivitelerden biri. Fakat oyun oynamanın günü eğlenceli hale getirmekten başka faydaları da var. Özellikle geleneksel çocuk oyunları el, göz, kas koordinasyonunu, hızlı ve pratik olmayı sağlarken zekayı keskinleştirerek algıyı güçlendiriyor.

Bunun yanı sıra son yıllardaki istatistiklere göre, oyunla öğrenen okul öncesi öğrencilerinin öğrendiklerini çok daha çabuk kavrayabildiği ve okulla olan ilişkisinin güçlendiği belirlendi. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Memduh Sami Taner, derslerin içinde yer alan oyunların sınıf ve yaş ilerledikçe zekâ oyunlarına dönüştürülmesi gerektiğini belirtiyor. Prof. Dr. Taner, hürriyet/eğitim sayfasında yer alan yazısında oyunla öğrenmenin zekâya ve okul başarısına olan katkısını anlatıyor.

PROF. DR. MEMDUH SAMİ TANER’İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

CyborNFT

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.