STERLIN
36,7995
DOLAR
28,9399
EURO
31,5216
ALTIN
1.928,26
BIST
8.026,27
SON DAKİKA
Evli lise öğretmeni 11 yaşındaki öğrencisiyle yasak aşkının ifşa edilmesinden sonra tutuklandı! “Sık sık arabamda buluşup cinsel ilişkiye giriyorduk” – KIBRIS HABER
“Güney Kıbrıs’ın Chevron ile Doğu Akdeniz’de doğal gaz çıkarmak için anlaştı”! – KIBRIS HABER
Girne’de ağır vasıta trafik kısıtlaması başlıyor! – KIBRIS HABER
Devlet yetkililerini eleştirdi! – KIBRIS HABER
Seyir halindeki otobüs yandı! – KIBRIS HABER
Yaşlılara yönelik şiddet ve kötü muameleye dikkat çekti! – KIBRIS HABER
‘Tokat terapisi’ sırasında hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel, Maraş Futbol sahasını ziyaret etti! – KIBRIS HABER
Altın fiyatında rekor! – KIBRIS HABER
Şöhret Öngideren hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Can Gürzap hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Kırsal kesim arsaları altyapılarının bitmesi için 10 milyon TL ayrıldı! – KIBRIS HABER
Asgari ücretin 4 katı cezası var! – KIBRIS HABER
Yine alkol yine kaza! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel; “Gençlerimiz için her türlü fedakarlığı yapacağız”! – KIBRIS HABER
“2006 yılından beri kamuya tek bir engelli istihdam edilmedi” dediler. Eylem başlatacaklar – KIBRIS HABER
KAMU-SEN’den mesaj! – KIBRIS HABER
Gıda denetim sonuçları açıklandı! Zehir yiyoruz – KIBRIS HABER
Kıbrıs Vakfı, Eğitim Destek Programı Başlattı! – KIBRIS HABER
Güney’de polisler mercek altında! – KIBRIS HABER
“Mulla Hüseyin artık “kayıp” değil, bir mezarı var”! – KIBRIS HABER
Zehie Helin Reessur cinayeti davası ertelendi! – KIBRIS HABER
1 Aralık Brent petrol fiyatı – KIBRIS HABER
Sıcaklık 21-24 derece dolaylarında seyredecek! – KIBRIS HABER
Ateşkes sona erdi! İsrail ordusundan açıklama – KIBRIS HABER
Telekomünikasyon Dairesi, abonelerin borçlarını 15 Aralık’a kadar ödemesini istedi! – KIBRIS HABER
Gemikonağı’nda kaza sonucu 20 yaşındaki kız yoğun bakımda! – KIBRIS HABER
Sterlin uçuşta! – KIBRIS HABER
Türkiye Adalet Bakanı Tunç; “İsias sorumluları yargı huzurunda hesap verecek”! – KIBRIS HABER
Bu bölgelerde yarın uzun süreli elektrik kesintisi yaşanacak! – KIBRIS HABER

Özer, Amrullayev ile bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakü’de iki ülkenin eğitim alanındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya geldi. İki Bakanın başkanlığında heyetler arası görüşmeler gerçekleştirildi.

Özer, Amrullayev ile bir araya geldi
CyborNFT
30.01.2023 13:51
0
A+
A-

Özer, Amrullayev ile bir araya geldi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakü’de iki ülkenin eğitim alanındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya geldi. İki Bakanın başkanlığında heyetler arası görüşmeler gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, resmi temaslarda bulunduğu Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya geldi. İki Bakanın başkanlığında heyetler arası görüşmeler de gerçekleştirildi. Bakan Özer, Azerbaycan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek iki ülke arasındaki ilişkilerin çok daha güçlü hâle gelmesi için eğitimin en başat alanlardan birini oluşturduğunu kaydetti. 

Bakan Özer, şunları söyledi: “Yıllardan beri Azerbaycan’la eğitim alanında yapmış olduğumuz iş birliklerinden de büyük memnuniyet duyuyoruz. Gerçekten Türkiye son yirmi yılda eğitim alanında çok büyük bir dönüşüm geçirdi. Okullaşma oranlarından eğitimde dijitalleşmeye, öğretmenlerin eğitiminden mesleki eğitimdeki dönüşüme tüm bu biriken deneyimleri sizlerle paylaşmaktan gerçekten büyük mutluluk duyacağız. Zaten paylaşıyoruz ama bunları daha büyük bir çerçeve içinde daha ileri noktalara taşımaktan gerçekten büyük mutluluk duyacağız.”

CyborNFT

Bugün de çok kapsamlı bir heyetle Azerbaycan’a geldiklerini vurgulayan Bakan Özer, “İsteğimiz, bu ilişkilerin çok daha sağlam bir zemine kavuşturup hızlı bir şekilde ilerlemesi. Sizin de deneyimlerimizden de biz yararlanmak istiyoruz. Hem de bizim deneyimlerimizi kazanımlarımızı sizlerle paylaşmaktan gerçekten büyük memnuniyet duyacağız” dedi.

Gözden Kaçmasın

#AZERBAYCAN#TÜRK ŞEHİTLİĞİ

Özer, Azerbaycan’da Türk Şehitliğini ziyaret ettiHürriyet.com.tr

‘İLİŞKİLERİMİZİ DAHA GÜZEL NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ’
Türkiye Maarif Vakfı’nın açılmasındaki desteklerinden dolayı Azerbaycan Eğitim Bakanı Amrullayev’e teşekkür eden Bakan Özer, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Maarif Vakfımız burada da çalışmaya başladı. İnanıyorum ki Türkiye Maarif Vakfı’nın açılması, bizim iş birliklerimizin güçlenmesinde çok büyük bir dönemeç oluşturacak. Yine iki Cumhurbaşkanının ahitleşmiş olduğu bir üniversitenin Azerbaycan’da kurulmasıyla ilgili sürecin hızlanmasından da bu bağlamdaki desteklerimizden de büyük memnuniyet duyacağız. Bir de buradaki Türk okulumuzun yeni bir açılımla kapasitesini artırmayla ilgili süreçlerde desteğiniz bizim için çok kıymetli. İnşallah, orada da güzel bir açılım yaparak bu ilişkilerimizi çok daha güzel noktalara taşıyacağız. Tüm heyetimizle söz konusu Azerbaycan olduğu zaman çok farklı bir heyecan duyuyoruz. Bu ilişkilerin boyutunu geliştirebilmekten yapmış olduğumuz destekler bize mutluluk veriyor. Umut ediyorum ki bugünkü görüşmemiz Teknofest ziyaretinden sonra tekrar sizlerle de bir araya gelerek bu görüşmemiz Azerbaycan ile Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitim alanındaki iş birliklerinde yeni bir dönemeç oluşturacaktır. Tekrar ev sahipliğiniz ve davetiniz için bütün heyetim adına teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev de Bakan Özer ve heyetini Azerbaycan’da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek iki ülke arasındaki eğitim iş birliğinin güçlendirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Görüşmede Bakan Özer’in yanı sıra Bakan Yardımcıları Petek Aşkar ve Sadri Şensoy, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Ünsal, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Levent Özil, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, Bakü Eğitim Müşaviri Ali Rıza Altunel ile Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da yer aldı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.