STERLIN
23,7185
DOLAR
19,1750
EURO
20,7916
ALTIN
1.214,64
BIST
4.812,93
SON DAKİKA
MLP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.( Bağımsız Denetim Kuruluşunun Belirlenmesi
ALARKO HOLDİNG A.Ş.( Maddi Duran Varlık Alımı
BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)
KOLEKSİYON MOBİLYA SANAYİ A.Ş.( Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu
POLİSAN HOLDİNG A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim
Tatar-Oktay görüşme detayları! – KIBRIS HABER
Bakan Varank TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını açıkladı
Bakan Kirişci, Muğla’da ‘sipsi’ çaldı
Bakan Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz
21’inci sıradaki Togg alıcısı: Araç gelince yakınlarımla birer tur atacağız
Karaismailoğlu: Depremden etkilenen illeri yeniden bayındır kılmak için gece gündüz çalışıyoruz
Trafik kazası! 1 kişi yaralı – KIBRIS HABER
ABD’de mudi büyük bankalara ‘göçüyor’
İsias Otel’in yargı süreciyle ilgili basın toplantısı düzenlendi! – KIBRIS HABER
Polis’ten duyuru! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabul etti! – KIBRIS HABER
Garanti BBVA’da ipotek teminatlı menkul değer ihracı hazırlığı
CVK Madencilik’te 6-7 Nisan’da talep toplanacak
Kötü hava patatesi vurdu! – KIBRIS HABER
Yangın! – KIBRIS HABER
Sahte ikametgah belgesi düzenleyen zanlıya ek tutukluluk verildi! – KIBRIS HABER
Global besin arzında yeni risk
Spot piyasada elektrik fiyatları (01.04.2023)
9 gram uyuşturucuyla yakalandı! – KIBRIS HABER
Türk endüstrisinin dijital dönüşümüne TÜSİAD takviyesi
Dönel kavşağa çarpan araba, 5 metre havalanarak spor salonuna girdi
“Kıbrıslı Rumlar, ‘karşı tarafı desteklerseniz Kıbrıs için de bir fırsat doğabilir’ diye Batı’ya sesleniyorlar”
Rus ve Belaruslu tenisçilerin Wimbledon yasağı kalktı
ABD’li boksör, Putin’e ringde seslenerek Rus vatandaşlığı istedi
ABD’yi hortum ve şiddetli fırtına vurdu: 6 meyyit

İş dünyasından Cumhuriyet iletileri

İş dünyasından Cumhuriyet mesajlarıİş dünyası örgütleri Cumhuriyetin 99. yıldönümü münasebetiyle iletiler yayımladı. Bildirilerde Cumhuriyet …

İş dünyasından Cumhuriyet iletileri
CyborNFT
29.10.2022 10:52
0
A+
A-

İş dünyasından Cumhuriyet mesajları
İş dünyası örgütleri Cumhuriyetin 99. yıldönümü münasebetiyle iletiler yayımladı. Bildirilerde Cumhuriyet bedellerinin toplumsal ve ekonomik hayat için hayati değerde olduğu vurgulandı.

TÜSİAD

TÜSİAD Lideri Orhan Turan, BESİAD-GESİFED İş İnsanları Tepesi’nde yaptığı konuşmada Cumhuriyet ile ilgili bildiriler da verdi.

CyborNFT

Turan, “99 yıl evvel cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları da; cumhuriyetimizin temellerini insanımıza yatırım yaparak, bilimin yolundan giderek ve siyasal, ekonomik ve toplumsal kurum ve kurallar üzerinden inşa ettiler. Laiklik başta olmak üzere akıl, bilim, hukuk ve özgürlük üzerine inşa edilmiş Cumhuriyet kıymetleri bizlerin de kılavuzudur. Bu çerçevede amacımız, toplumsal refah düzeyi yüksek, memleketler arası arenada saygın, AB entegrasyonunu sağlamış, hukuk devletini güçlendirmiş, toplumsal olarak eşitlikçi ve adil, gençlerine hoş bir gelecek vaat eden bir Türkiye için yılmadan yorulmadan çalışmaya devam etmektir” dedi.

TİSK

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) İdare Heyeti Lideri Özgür Burak Akkol, “Cumhuriyetin asırlık kazanımlarının bugün de Türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe taşımak için ilham verdiğini” vurguladı.

Akkol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hasebiyle yayımladığı bildiride, Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünün kutlandığına işaret etti ve milletin büyük gurur, coşku ve memnunluk içinde olduğunu belirtti.

Cumhuriyet’in, dünya tarihinin eşsiz zaferlerinden birinin akabinde güçlü bir Türkiye yaratma azmi ve kararlılığı ile kurulduğunu söz eden Akkol, “Cumhuriyetimizin asırlık kazanımları bugün de ülkemizi daha güçlü bir geleceğe taşımak için bizlere ilham vermektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük zorluklar sonucunda kurulduğuna dikkati çeken Akkol, bildirisinde şunları kaydetti:

“Büyük zorluklar sonucunda bizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, gelecek jenerasyonlara daha güçlü kazanımlarla miras bırakmak için hiç yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu his ve fikirlerle, şahsım ve konfederasyonumuz ismine, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hürmet ve minnetlerimi sunuyorum. Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

TESK

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Lideri Bendevi Palandöken, Cumhuriyet’in ilanının Türk tarihinin en kıymetli dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, “Bu bayram gururun, onurun, inanmışlığın ve bağımsızlığın bayramıdır. Cumhuriyeti koruyup, koruma etmek hepimizin vazifesidir.” tabirini kullandı.

Palandöken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hasebiyle yayımladığı iletide, Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünün heyecanının yaşandığını anımsattı.

Türk halkının, her türlü imkansızlığa karşın tarihte eşine rastlanmayan bir destansı gayretin sonucunda Cumhuriyeti kazandığını ve bugüne kadar koruma ettiğini vurgulayan Palandöken, “Bu bayram gururun, onurun, inanmışlığın ve bağımsızlığın bayramıdır. Cumhuriyeti koruyup, koruma etmek hepimizin vazifesidir zira geleceğimize itimatla bakmamızı sağlayacak yegane şey cumhuriyettir.” değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, esnaf ve sanatkarlar olarak her vakit demokrasinin ve cumhuriyetin bekçisi olduklarını belirtti. Cumhuriyetin ilanının Türk tarihinin en değerli dönüm noktalarından biri olduğuna işaret eden Palandöken, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet yalnızca bir idare biçimi değil, birebir vakitte çağdaşlaşma, bağımsızlık ve hürriyet gayretidir. Cumhuriyet’in ilanıyla Türk milletinin azmi, kararlılığı ve çalışkanlığı bir sefer daha gözler önüne serilmiştir. Millet olarak, atalarımızdan aldığımız bu tarihi mirasın sorumluluğunu her daim üzerimizde hissetmeli ve ona uygun bir biçimde yaşamalıyız. Cumhuriyete uygun, geleceğe ışık tutan ilme, irfana sahip gençler yetiştirip, ülkemizi muasır medeniyetler düzeyine çıkarmalıyız. Bu his ve kanılarla tüm esnaf ve sanatkarlar topluluğu ismine istiklal çabamızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, hürmet ve rahmetle anıyorum.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.