STERLIN
23,3016
DOLAR
18,8031
EURO
20,4420
ALTIN
1.161,92
BIST
5.231,02
SON DAKİKA
Tokyo’da enflasyon son 42 yılın en yükseğinde
Asya borsaları yükselişte
Meksika’dan ABD’ye Türklerin kaçak geçişi arttı
Rusya çıkınca AİHM’de Türkiye listebaşı oldu
Seferi astronot: Uzayda oruç tutmayacağım
Trump’a Facebook ve Instagram yasağı kalktı
İranlı Turizm Bakanı: Müsamaha göstermeliyiz
Çelik’ten o manşetlere reaksiyon: Batılı yayın organları Erdoğan’ı amaç alıyor
Ukraynalı yetkililer: Tank yetmez uçak da gönderin
İsrail’in baskınında 10 Filistinli öldü
Türkiye’den Ukrayna’ya yardım eli: Tahıldan sonra elektrik dayanağı
‘Yüksek fiyat artışının devamı için yer kalmadı’
‘Sanal yabancı’ emlakçıyı vurdu
Togg özel seriyi NFT ile satacak
İhracat trafiği
Üst seviye yöneticilere Sorbonne eğitimi
Sanayi elektriğine yüzde 12 indirim
‘Yeşil’ firmalar tercih sebebi
Endüstriyel mutfak pazarı turizm takviyesiyle büyüyecek
Üniversite hastanelerinden Bakan Nebati’ye teşekkür
‘Dirençli olduğumuzu gösterdik’
EBRD 2022’de de en fazla yatırımı Türkiye’ye yaptı
BM’den dikkat çeken rapor: Türkiye’de enflasyon 13.5’e gerileyecek
Köydeki tersaneden 7 ülkeye yelkenli
İktisada bedel katanlar ödüllendirildi
TEKNOSAB’ın birinci fabrikası açıldı
Milletlerarası Kalite Mükafatları sahiplerini buldu
Trabzonspor’un deplasmanda kusura tahammülü yok!
Galatasaray’ın 40 milyon euroluk hesabı!
Son Dakika: Beşiktaş transferde büyük oynuyor! Hakim Ziyech gündemde…

Fiyatsız kurs kayıtları 9 Ocak’ta başlıyor

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), yarıyıl tatilinde dört alanda fiyatsız kurs açacak. Birinci sefer geçen yaz tatilinde açılan İngilizce, matematik, bilim ve sanat kurslarına öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yarıyıl tatilinde de fiyatsız kurslarımızla tüm öğrencilerimizin yanındayız. 21 Ocak’ta başlayacak kurslar 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek” dedi.

Fiyatsız kurs kayıtları 9 Ocak’ta başlıyor
CyborNFT
20.12.2022 10:50
0
A+
A-

Ücretsiz kurs kayıtları 9 Ocak’ta başlıyor
Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), yarıyıl tatilinde dört alanda fiyatsız kurs açacak. Birinci defa geçen yaz tatilinde açılan İngilizce, matematik, bilim ve sanat kurslarına öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yarıyıl tatilinde de fiyatsız kurslarımızla tüm öğrencilerimizin yanındayız. 21 Ocak’ta başlayacak kurslar 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek” dedi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci periyodu 20 Ocak Cuma günü tamamlanacak. İkinci devir, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak. Ulusal Eğitim Bakanlığı, 21 Ocak- 5 Şubat günleri ortasında matematik, İngilizce, bilim ve sanat alanında dört farklı kurs açacak. Birinci sefer geçen yaz tatilinde başlatılan fiyatsız kurs uygulamasının öğrencilerden büyük ilgi gördüğünü belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bakanlık olarak biz yarıyıl tatilinde de fiyatsız kurslarımızla tüm öğrencilerimizin yanındayız. Eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması için kurslarımız her öğrencimizin erişebileceği biçimde tasarlandı. Bu kurslarda öğrenmeyi çok daha eğlenceli hâle getiren bir çerçeve programımız var. Yer sınırlamamız yok. Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de bulundukları yerleşim ünitesinde açılan kurslara katılabilecek. 21 Ocak’ta başlayacak kurslar, 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Ocak ayı başında öğrencilerimizin müracaatlarını alacağız” diye konuştu.

ÖĞRENCİ KAYITLARI 9-13 OCAK’TA
Matematik ve İngilizce kursları için öğretmen müracaatları 7-11 Ocak, öğrenci müracaatları 12-17 Ocak tarihleri ortasında alınacak. BİLSEM kursları takviminde ise öğretmenler müracaatlarını 2-6 Ocak, öğrenciler 9-13 Ocak tarihleri ortasında yapacak. Matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslarda 4, 5 ve 6’ncı sınıf, 7 ve 8’inci sınıf, 9 ve 10’uncu sınıflarla 11 ve 12’nci sınıflar için beş kümede aktiflik yapılacak. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabilecek. Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplamda 20 saatlik programlara dahil olacak. İki kursa katılan öğrenci, haftada 40 saat ders almış olacak.

CyborNFT

BİLSEM destekleme ve yetiştirme kurslarında ise bilim ve sanat alanlarında her bir atölye programı günlük en fazla 4 saat olmak üzere toplam 16 saat olarak planlanacak. Bir öğrenci en fazla iki farklı atölye ders kümesinden BİLSEM destekleme ve yetiştirme kursuna devam edebilecek; haftalık 16, toplamda ise 32 saat atölyelere katılabilecek. BİLSEM kursları 2 ve 12’nci sınıf aralığındaki tüm öğrencilere açık olacak.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.