STERLIN
33,2443
DOLAR
27,1418
EURO
28,9323
ALTIN
1.681,16
BIST
8.039,18
SON DAKİKA
Kendisiyle evlenmeye karar verdi! – KIBRIS HABER
Mehmetçik’ten Kıbrıs’ın güneyinde Akdeniz’de eğitim uçuşu! – KIBRIS HABER
Erhürman; “Sn. Hristodulidis yalan söylüyorsa açıklayın”! – KIBRIS HABER
Mağusa’da13 yaşındaki çocuğa annesi ve babası şiddet uyguladı! – KIBRIS HABER
Eşini öperken kulak zarını deldi! – KIBRIS HABER
iPhone 15 satın alabilmek için birbirlerini ezdiler! – KIBRIS HABER
14 metrelik timsah cansız insan bedenini kanala taşırken yakalandı! – KIBRIS HABER
Ertuğruloğlu New York’ta Noziri ile görüştü! – KIBRIS HABER
23 yaşındaki gencin ölümünde baba mahkemede! – KIBRIS HABER
Hırsızlık yapmak için girdiği evde içki içip, uyuya kaldı! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel, Girne’de ziyaretler yapacak! – KIBRIS HABER
KTOEÖS’den önemli açıklama! – KIBRIS HABER
Mahkumlar arasında çıkan kavga sırasında 3 gardiyan yaralandı! – KIBRIS HABER
Burs müracaatları bu tarihte yapılacak! – KIBRIS HABER
Evcil hayvan beslediği için taşındıktan iki hafta sonra ev sahibi tarafından evden kovuldu! – KIBRIS HABER
Göçeri’de yangın! – KIBRIS HABER
İnşaattan demir kesme makinesi çaldılar! – KIBRIS HABER
Ombudsman İlkan Varol’un Roma’da yapacağı konuşma engellendi! – KIBRIS HABER
Nikos Hristodulidis ile Antonio Guterres görüşecek! – KIBRIS HABER
“Dünya Bankası ile 895,7 milyon Euro’luk kredi anlaşması imzaladık”! – KIBRIS HABER
22 Eylül Brent petrol varil fiyatı! – KIBRIS HABER
Murat Sarı, Özdemir Berova’yı makamında ziyaret etti! – KIBRIS HABER
22 Eylül Döviz Kurları! – KIBRIS HABER
Bu Lise’de yarın eylem yapılacak! – KIBRIS HABER
İzinsiz ikamet eden 7 kişi tutuklandı! – KIBRIS HABER
Temizliğe gittiği evde hırsızlık yaptı! – KIBRIS HABER
Alkollü sürücü kaza yaptı! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel, UBP Merkez Yönetim Kurulu’nu toplantıya çağırdı! – KIBRIS HABER
25 yaşında hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
İki farklı yerde orman yangını! – KIBRIS HABER

Dünyanın gözü Türkiye’de… Euronews seçimin yazgısını belirleyebilecek seçmen kümesini açıkladı: Anketlerde hesaba katılmıyorlar!

Dünyanın dört bir yanından pek çok gazete ve televizyon bu süreçte gözünü Türkiye’ye çevirmiş durumda. Seçim için geri sayım sürerken Euronews’ten dikkat çeken bir tahlil geldi. Euronews seçimin bahtını belirleyebilecek seçmen kümesini açıkladı. Karadeniz gazının karaya ulaşmasını mercek altına alan dünya basını ise Erdoğan’ın son atılımını manşetlerine taşıdı.

Dünyanın gözü Türkiye’de… Euronews seçimin yazgısını belirleyebilecek seçmen kümesini açıkladı: Anketlerde hesaba katılmıyorlar!
CyborNFT
22.04.2023 10:38
0
A+
A-

Dünyanın gözü Türkiye’de… Euronews seçimin bahtını belirleyebilecek seçmen kümesini açıkladı: Anketlerde hesaba katılmıyorlar!
Dünyanın dört bir yanından pek çok gazete ve televizyon bu süreçte gözünü Türkiye’ye çevirmiş durumda. Seçim için geri sayım sürerken Euronews’ten dikkat çeken bir tahlil geldi. Euronews seçimin mukadderatını belirleyebilecek seçmen kümesini açıkladı. Karadeniz gazının karaya ulaşmasını mercek altına alan dünya basını ise Erdoğan’ın son atılımını manşetlerine taşıdı.

Dünya Ankara’daki gelişmeleri yakından takip ediyor.

2023’ün en değerli olaylarından birisi olarak gösterilen seçimin nabzını tutan pek çok televizyon ve gazete gelişmeleri anbean okurları ve izleyicileri ile paylaşıyor.

CyborNFT

Türkiye’yi mercek altına alan Euronews dikkat çeken bir tahlil yayınladı.

Geçmiş Cumhurbaşkanlığı seçimini de mercek altına alan Euronews, seçimin mukadderatını belirleyebilecek seçmen kümesini açıkladı.

‘Avrupa’daki Türk seçmenler Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl bir rol oynayabilir?’ başlığı ile okurlarının karşısını çıkan Euronews şu değerlendirmede bulundu;

‘Türk vatandaşları, 14 Mayıs’ta yeni cumhurbaşkanını seçmek için oy kullanacak. Seçmenlerin varsayımı yüzde 5,3’ünün yurt dışında oy kullanmak için kayıtlı olması nedeniyle, misyondaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ile Kemal Kılıçdaroğlu ortasındaki sıkı yarışın sonucunun belirlenmesinde Türk gurbetçilerin rolü çok kıymetli olabilir.’

Anketlerin iki adayı neredeyse başa baş gösterdiğini yazan Euronews, kelam konusu anketlerin yüklü olarak Avrupa’da ve bilhassa Almanya’da bulunan Türk seçmenlerin muhtemel niyetlerini hesaba katmadığına dikkat çekti.

‘Avrupa’daki Türk seçmenler yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son kelamı söyleyebilir mi?’ sorusunu soran Euronews bir evvelki seçimi mercek altına aldı.

2018 seçimlerinde 3.04 milyon Türk vatandaşının yurt dışında oy kullanmak üzere kayıt yaptırdığını hatırlaran Euronews bu kişişerin yarısının oy kullandığını belirtti.

Seçim sonucunu inceleyen Euronews ‘Avrupa’daki Türk seçmenler, 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ezici bir çoğunlukla Erdoğan’ı destekledi’ dedi.

Haberde Edoğan’ın Almanya’da %64, Fransa’da %63, Hollanda’da %72, Belçika’da %74 ve Avusturya’da %71 oy aldığına vurgu yapıldı.

Euronews ayrıyeten anket sonuçlarının seçimin ikinci tipe kalacağını işaret ettiğini yazdı.

ERDOĞAN’IN ATILIMI DÜNYADA MANŞET

Öte yandan Karadeniz gazı Dünya basınında geniş yer bulmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Birinci müjdemiz, vatandaşlarımızın konutlarındaki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğalgazı 1 yıl müddetle fiyatsız veriyoruz. Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su üretimi için gereken doğalgaz fiyatı faturalardan düşürülecektir. İkinci müjdemiz ise 1 ay boyunca tüm konutların doğalgaz tüketiminden fiyat almayacağız’ dedi. 

Erdoğan’ın bu atağını mercek altına alan Middle East Eye ‘Türkiye seçimleri: Erdoğan yerleşim bölgelerine fiyatsız Karadeniz gazı sunuyor’ başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

The National ‘Erdoğan Seçim öncesi parasız gaz kelamı verdi’ dedi. Yunan Etnos ise ‘Erdoğan bu oyunu oynamayı biliyor’ değerlendirmesinde bulundu.

Bloomberg, Erdoğan’ın merasimde hane halkı için bir yıllığına doğal gaz faturalarında indirim kelamı verdiğine dikkat çekti ve ‘Türkiye gelecekte doğalgazın bir kısmını Avrupa’ya ihraç edebilir fakat önceliğin iç piyasaya verileceği söyleniyor’ dedi. 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.