STERLIN
19,9991
DOLAR
18,4191
EURO
17,8508
ALTIN
973,15
BIST
3.281,61
SON DAKİKA
Almanya’ya BAE’den dizel yakıt
Somali’de askeri üsse bombalı saldırı: 1 ölü, 6 yaralı
Kanada’yı Fiona Kasırgası vurdu: En az 20 ev yıkıldı, 1 kişi kayıp
Hermine Fırtınası nedeniyle Kanarya Adaları’nda 141 uçuş iptal edildi
Kanada’daki Fiona ve Filipinler’deki Noru’dan sonra ABD’de Ian fırtınası bekleniyor
Erdoğan’dan düşük faizle yatırım daveti
Bangladeş’te bot battı: 24 meyyit, 30 kayıp
Rusya-Gürcistan hudut kapısında 14 kilometrelik araç kuyruğu
Erdoğan’dan düşük faizle yatırım daveti
Rusya’da Ukrayna savaşı aykırısı protestolar: Yüzlerce kişi daha gözaltına alındı
Toprak Razgatlıoğlu Katalonya’da 3. oldu
Can Öncü’den Katalonya’da ikili podyum
Spot piyasada elektrik fiyatları (25.09.2022)
İspanya Başbakanı Sanchez Covid-19’a yakalandı
Son dakika: Almanya Rus gazına alternatifi buldu… Birinci imza atıldı!
Kraliçe II. Elizabeth’in mezarı birinci kere görüntülendi
Gençlerbirliği’nde Niyazi Akdaş yine lider oldu
Bakan Çavuşoğlu: Tahıldan sonra gübre ihracatı için çalışıyoruz
Galatasaray’ın yıldızı Mauro Icardi ile Wanda Nara’yı sıkıntı bir süreç bekliyor! Nara’dan ayrılık sonrası yeni açıklama…
Çavuşoğlu’ndan gübre açıklaması
Elektrikli oto satışı üçe katlandı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Abe’nin cenaze merasimine katılacak
Meclis 1 Ekim’de açılacak
Almanya’da güç krizi… Ve beklenen adım atıldı!
İpek Soylu 26 yaşında tenisi bıraktığını açıkladı
Göztepe’de Ekrem Dağ ile muahede sağlandı
Göztepe’nin Fenerbahçe’den kiraladığı Buyruk, U19 Ulusal Grup’ta da parladı
Hisarcıklıoğlu: 29 Ekim’de TOGG fabrikasını açıyoruz
Cumhurbaşkanı Tatar: KKTC gerçeğini artık kabul ediniz – KIBRIS HABER
”KKTC’nin tanınması için çalışmaları başlatın” – KIBRIS HABER

Yaz okulu müracaatları başlıyor

Yaz okulu müracaatları başlıyorEğitim ServisiMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz devri destekleme ve yetiştirme kursları ile yaz okulları için …

Yaz okulu müracaatları başlıyor
CyborNFT
03.06.2022 20:52
0
A+
A-

Yaz okulu müracaatları başlıyor
Eğitim ServisiMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz devri destekleme ve yetiştirme kursları ile yaz okulları için öğrenci müracaatlarının, 15-18  Haziran’da alınacağını bildirdi.2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz devri Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulları ile 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ait kılavuz hazırlandı. Kılavuza nazaran açılması planlanan yaz devri Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yaz okulları müracaat süreci, e-kurs modülü üzerinden 6-23 Haziran tarihleri ortasında tamamlanacak.

 

Buna nazaran, Kurs merkezi müracaatlarının alınması ve il/ilçe ulusal eğitim müdürlüklerince onaylanması. 6-10 Haziran’da; öğretmen müracaatlarının alınması, fiyatlı öğretmen müracaatlarının il/ilçe ulusal eğitim müdürlüklerince onaylanması, 11-14 Haziran’da; öğrenci müracaatları ise 15-18 Haziran’da gerçekleştirilecek.

CyborNFT

YAZ PERİYODUNDA AÇILACAK DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hususa ait yaptığı açıklamada yaz devrinde açılacak destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8’inci sınıf öğrencileri için Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve yabancı lisan derslerinden kursların açılacağını belirtti.

Bakan Özer, 12 ve mezun öğrenciler için ise şu derslerden kurs açılacağını söyledi: “Türk lisanı ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı lisan, ideoloji, psikoloji, sosyoloji, mantık.”

Yaz devrinde destekleme ve yetiştirme kurslarının 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri ortasında açılacağını kaydeden Özer, “Öğretmen ve öğrenciler yaz periyodu sürecinde istedikleri vilayette yer alan düzeylerine uygun okul cinslerinde yaz devri Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına müracaat yapıp katılabilecek.” diye konuştu.

YAZ OKULLARI

Bakan Özer, yaz okullarıyla ilgili ayrıntıları şöyle paylaştı;

“Yaz okulları temel eğitim seviyesinde 4,  5,  6, 7 ve 8. sınıflara yönelik; ortaöğretim seviyesinde ise 9, 10, 11 ve 12. sınıflara yönelik matematik ve İngilizce derslerinden olacak.

Öğrencilerimiz destekleme ve yetiştirme kursları ve yaz okulları için 15-18 Haziran tarihleri ortasında müracaatları e-kurs modülü üzerinden yapabilecek.

Yaz okulu kapsamında açılacak kurslar 4. sınıf, 5-6. Sınıf (tek grup), 7-8. sınıf (tek grup), 9-10. Sınıf (tek grup) 11-12. sınıf (tek grup) halinde oluşturulan sınıf düzeylerinde oluşturulacak.

Öğrencilerin matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük hayat hünerleriyle ilişkilendirilmesini sağlamak maksadıyla başlattığımız ‘Matematik Seferberliği’ kapsamında matematik dersinden; yabancı lisan öğretiminde konuşma ve tesirli bağlantı maharetlerinin geliştirilmesi maksadıyla İngilizce dersinden hazırlanacak aktiflik temelli çerçeve programları doğrultusunda yaz okulları haftada 12 saat, toplamda 48 saat olarak uygulanacak.

Yaz okulları, 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri ortasında öğretmen ve öğrenci müracaatlarının yoğunluğuna nazaran okul yönetimlerince belirlenen tarihler ortasında açılacak. Öğretmen ve öğrenciler yaz periyodu sürecinde istedikleri vilayette düzeylerine uygun okul çeşitlerinde yaz okullarına katılabilecek. Yaz okullarında görevlendirilen öğretmenler, 28-30 Haziran tarihleri ortasında ÖBA üzerinden yapılacak 2 günlük bir eğitime alınacak. ”

 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.