STERLIN
19,9991
DOLAR
18,4191
EURO
17,8508
ALTIN
973,15
BIST
3.281,61
SON DAKİKA
Kanada’yı Fiona Kasırgası vurdu: En az 20 ev yıkıldı, 1 kişi kayıp
Hermine Fırtınası nedeniyle Kanarya Adaları’nda 141 uçuş iptal edildi
Kanada’daki Fiona ve Filipinler’deki Noru’dan sonra ABD’de Ian fırtınası bekleniyor
Erdoğan’dan düşük faizle yatırım daveti
Bangladeş’te bot battı: 24 meyyit, 30 kayıp
Rusya-Gürcistan hudut kapısında 14 kilometrelik araç kuyruğu
Erdoğan’dan düşük faizle yatırım daveti
Rusya’da Ukrayna savaşı aykırısı protestolar: Yüzlerce kişi daha gözaltına alındı
Toprak Razgatlıoğlu Katalonya’da 3. oldu
Can Öncü’den Katalonya’da ikili podyum
Spot piyasada elektrik fiyatları (25.09.2022)
İspanya Başbakanı Sanchez Covid-19’a yakalandı
Son dakika: Almanya Rus gazına alternatifi buldu… Birinci imza atıldı!
Kraliçe II. Elizabeth’in mezarı birinci kere görüntülendi
Gençlerbirliği’nde Niyazi Akdaş yine lider oldu
Bakan Çavuşoğlu: Tahıldan sonra gübre ihracatı için çalışıyoruz
Galatasaray’ın yıldızı Mauro Icardi ile Wanda Nara’yı sıkıntı bir süreç bekliyor! Nara’dan ayrılık sonrası yeni açıklama…
Çavuşoğlu’ndan gübre açıklaması
Elektrikli oto satışı üçe katlandı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Abe’nin cenaze merasimine katılacak
Meclis 1 Ekim’de açılacak
Almanya’da güç krizi… Ve beklenen adım atıldı!
İpek Soylu 26 yaşında tenisi bıraktığını açıkladı
Göztepe’de Ekrem Dağ ile muahede sağlandı
Göztepe’nin Fenerbahçe’den kiraladığı Buyruk, U19 Ulusal Grup’ta da parladı
Hisarcıklıoğlu: 29 Ekim’de TOGG fabrikasını açıyoruz
Cumhurbaşkanı Tatar: KKTC gerçeğini artık kabul ediniz – KIBRIS HABER
”KKTC’nin tanınması için çalışmaları başlatın” – KIBRIS HABER
Baf’ın Foto Zeki’si, Lefkoşa’nın Foto Kervan’ıydı… – KIBRIS HABER
Eylül-Ekim aylarında hangi balıklar yenir? – KIBRIS HABER

Türk eserleri için yurt dışında raf kiralanacak

Türk eserleri için yurt dışında raf kiralanacakTicaret Bakanlığı tarafından ticaretin geliştirilmesine yönelik 18 amaç ülke belirlenirken, bu …

Türk eserleri için yurt dışında raf kiralanacak
CyborNFT
22.07.2022 12:22
0
A+
A-

Türk eserleri için yurt dışında raf kiralanacak
Ticaret Bakanlığı tarafından ticaretin geliştirilmesine yönelik 18 amaç ülke belirlenirken, bu ülkeler, Amerika kıtasından ABD, Kanada, Meksika, Brezilya ve Şili, Asya kıtasından Çin, Japonya, Güney Kore, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Malezya,…

Türk eserleri için uzak ülkelerde market rafları kiralanacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından ihracatın menzilinin artırılması gayesiyle hazırlanan Uzak Ülkeler Stratejisi’yle, Türk eserlerinin satışı için uzak ülkedeki zincir süpermarketlerinin satın alma üniteleri ile iş birlikleri geliştirilecek ve mağazalarda raf kiralama istikametinde çalışmalar yapılacak.

CyborNFT

Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından tanıtımı yapılan Uzak Ülkeler Stratejisi ile Türkiye’nin, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika başta olmak üzere yakın coğrafyasında elde ettiği ihracat muvaffakiyetinin global alana yayılması hedefleniyor.

Strateji evrakı ve aksiyon planından yapılan derlemeye nazaran, strateji hazırlanırken, ortalama 3 bin 65 kilometre olan ihracat menzilinin dünya ortalaması olan 4 bin 744 kilometrenin üzerine çıkarılmasına odaklanıldı.

Bu kapsamda, ticaretin geliştirilmesine yönelik 18 maksat ülke belirlenirken, bu ülkeler, Amerika kıtasından ABD, Kanada, Meksika, Brezilya ve Şili, Asya kıtasından Çin, Japonya, Güney Kore, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Vietnam, Afrika’dan Güney Afrika ile Nijerya ve Okyanusya’dan ise Avustralya oldu.

Stratejiyle ihraç eserleri, hizmet ihracatının dünyanın en uzak noktalarına ulaştırılması ve Türkiye markasının bilinirliğinin arttırılması da amaçlanıyor.

Stratejiye nazaran, bu ülkelere yönelik yazılı ve görsel medyada reklam faaliyetleri başta olmak üzere tanıtım faaliyetleri ağırlaştırılarak takviyeler artırılacak. Ülkelerin tüketim kanallarında, AVM’ler ve zincir mağazalar özel olarak hedeflenecek.

İhraç eserlerinin bilinirliğinin artırılması için diziler/filmler ve dijital oyunlar kullanılacak, sinema ve dizi oyuncularından yararlanılacak ve bu platformlarda eser yerleştirilmesi teşvik edilecek.

Belirlenecek niş dallarda tasarım odaklı, lüks tüketim eserlerinde uzak ülkelere yönelik ortak bir pazarlama stratejisi oluşturulacak, bu eserlere verilebilecek dayanak sistemleri geliştirilecek.

Türkiye’de yerleşik çok kanallı markaların ilgili ülkedeki AVM ve büyük mağazalarla kıymetli e-ticaret pazar yerlerinde eş vakitli yapılanmasına yönelik dayanak sistemleri kurgulanacak. Uzak ülkedeki zincir süpermarketlerinin satın alma üniteleri ile iş birlikleri geliştirilecek ve departmanlı mağazalar ile perakende mağazalarda raf kiralama istikametinde çalışmalar yapılacak. İlgili uzak ülkede yaygın olarak kullanılan ödeme sistemlerinin kullanılmasına imkan verecek mevzuat çalışmalarına katkı sağlanacak.

Devlet yardımı olacak

Bütünleşik, süreklilik arz eden “fijital pazarlama” (fiziksel ile dijital pazarlamayı harmanlayan yöntem) faaliyetleri teşvik edilecek ve kelam konusu faaliyetlerin desteklenmesine yönelik bir devlet yardımı düzeneği geliştirilecek.

Uzak ülkelerden iş beşerlerine ulaşılarak Türkiye’deki ticaret erbabıyla tanışma kıssaları üzere bahislerde muvaffakiyet kıssaları formatında tanıtım faaliyetleri yapılacak. Bu kapsamda, uzak ülkelere ihracatta muvaffakiyet yakalamış Türk firmalarının bu ülkeleri hedefleyen ihracatçılara mentörlük yapacakları bir düzenek kurulacak.

Uzak ülkelerle hava yolu kargo nakliyeciliğinde maliyetlerin düşürülmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

Dış temsilcilikler kanalıyla ilgili ülkedeki e-ticaret pazar yerleri ve toplumsal ağlar ile ilgili eğitim programları yapılacak, kurulacak olan “E-İhracat Bilgi Platformu” ile üretici ve ihracatçıların e-ticaret ve pazara giriş imkanları konusunda bilgilendirilmesi sağlanacak.

E-ticaret pazarına giriş ve tanıtım için gerekli harcamalar e-ihracat takviye programında tanımlanacak.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.