STERLIN
40,0790
DOLAR
31,5771
EURO
34,3156
ALTIN
2.147,60
BIST
8.907,65
SON DAKİKA
30 Ocak Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Güzellik ve SPA Merkezinde, sauna odası alev aldı! – KIBRIS HABER
Tabipler Birliği, Çalışma Bakanlığı’nı eleştirdi! – KIBRIS HABER
15 yaşındaki kızı taciz etmişti, işine son verildi! – KIBRIS HABER
Birçok noktada sel baskını yaşayacağız! – KIBRIS HABER
Ufuk Tomson mezarı başında anıldı! – KIBRIS HABER
Borsa’da yükseliş – KIBRIS HABER
29 Ocak Petrol Fiyatı – KIBRIS HABER
THY uçağına yıldırım isabet etti! – KIBRIS HABER
Sterlin 39’a dayandı! – KIBRIS HABER
Özersay, Rum lideri Hristodulides’i eleştirdi! – KIBRIS HABER
KKTC’yi soğuk ve karlı bir hafta bekliyor! – KIBRIS HABER
Rauf Raif Denktaş 100 yaşında! – KIBRIS HABER
Rum Yönetiminden Kıbrıslı Türklere yönelik 14 maddelik paket! – KIBRIS HABER
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığından önemli duyuru! – KIBRIS HABER
Kuaför, 15 yaşındaki kızı taciz etti! – KIBRIS HABER
Temizlediği evleri soydu! – KIBRIS HABER
Kasaplar Birliği eylem yaptı! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplandı! Gözler görüşme sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi – KIBRIS HABER
Beyköy Tatbikat alanında atış yapılacak! – KIBRIS HABER
Oğuz: İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfusu muteber kabul etmeliyiz 
Soğuk ve yağmurlu hava etkili oluyor
İskele’de olaylı gün
Meteoroloji kurumları arasındaki işbirliği arttırılacak
III. Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi: Enflasyona sebep olan faktörler kamu yükü ve vergilerdir
‘Olmazsa olmaz’ Herkes hasta… Uzman isim uyardı! Üçlü virüs salgınıyla mücadele için…
Instagram takip isteklerinde yeni dönem! Yorum yağdı… “CV de gönderelim tam olsun”
Ülkede 2014 yılından bu yana kaçak yaşayan zanlılar, cezaevine gönderildi.
Burak Maviş: Yasanın süresi bitiyor, deprem fonundaki para nerede bekletilecek?
Tepebaşı’nda bugün 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak

THF Lideri Kılıç: Büyük kulüplerimizle hentbol ekibi kurmaları konusunda irtibat halindeyiz

THF Lideri Kılıç: Büyük kulüplerimizle hentbol kadrosu kurmaları konusunda irtibat halindeyizTürkiye Hentbol Federasyonu (THF) Lideri Uğur Kılıç …

THF Lideri Kılıç: Büyük kulüplerimizle hentbol ekibi kurmaları konusunda irtibat halindeyiz
Akacan The Mall
03.05.2022 12:52
0
A+
A-

THF Lideri Kılıç: Büyük kulüplerimizle hentbol kadrosu kurmaları konusunda irtibat halindeyiz
Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Lideri Uğur Kılıç, büyük kulüplerin hentbol kadrosu kurma çalışmalarıyla ilgili, “Kesinlikle kendileriyle irtibat içerisindeyiz. Temas içerisindeyiz. Biz kuralları olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Bu sene, önümüzdeki sene… Gerçek iklimde, onları gerçek rekabet kaidelerini oluşturabilecek bir yapıya dahil etmek istiyoruz” dedi.

THF Lideri Uğur Kılıç, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Hentbolun çok fazla sponsora muhtaçlık duyduğuna vurgu yapan Kılıç, sporda muvaffakiyetin kaynaklarla olabileceğini ve bunun da güçlü markalarla gerçekleşebileceğine dikkati çekti. Birçok kıymetli marka ile sponsorluk imzaladıklarını ve bayram sonrası diğer sponsorluklar da açıklayacaklarını söyleyen lider Kılıç, “Bizler kaynak yaratmalıyız federasyon idaresi olarak. Yarattığımız kaynakla kulüplerimizi güçlendirmeliyiz, Ulusal Takım’ın imkanlarını arttırmalıyız ki oyuncu havuzumuzu geliştirelim ve olimpiyatlara hentbol olarak ulusal grubumuzu temsil edelim. Bu uzun soluklu bir süreç. Sportmenlerin gözünde, atletlerin kalbinde bu isteği sonuna kadar görüyorum. U16 Ulusal Grubumuzla da U20 Ulusal Grubumuzla da A Ulusal Grubumuzla da birebir görüşmeler yapıyorum, toplantılar yapıyorum. Herkes kendi imkanları doğrultusunda çalışıyorlar. Bunu biraz daha yaymamız gerekiyor. O atletlerin bir gün değil, 3 gün değil, kamp boyunca değil, 365 gün ulusal kadro sportmeni olması gerekiyor. Bunun için de kulüplerimizi güçlendirmemiz gerekiyor. İmkanları arttırmamız gerekiyor ki tam vakitli, merkezlere hentbolu aldıkları bir ömürleri olsun ve hepsi birer olimpiyat atleti olma adayı olsun. Bunun için sonuna kadar uğraş edeceğiz ve elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

“HENTBOLU BİRAZ DAHA YAYGINLAŞTIRABİLMEK İÇİN SOKAĞA İNDİRMEK İSTİYORUZ”

Akacan The Mall

Şu an hentbolun, voleybolun, basketbolun amatör branş olarak isimlendirilemeyecek gelirlere sahip olduklarını belirten Kılıç, yaptığı açıklamada, “Kulüplerin bu tarafta bir yapılanmaları var. Uyguna arttırmaya devam etmeli. Doğal saha içi muvaffakiyetleri çok kıymetli. Burada da ulusal gruplarımıza çok kıymetli misyonlar düşüyor. Ulusal ekip atletlerimize çok kıymetli vazifeler düşüyor. Ben her vakit onlara söylüyorum; hayatlarının merkezlerine alacaklar hentbolu ve hentbol için çok lakin çok çalışacaklar. Ulusal ekiplerde muvaffakiyet elde edeceğiz. Hem kendi nesillerine hem de sonraki kuşaklara örnek olacaklar. Buradaki temel mevzu hentbolu biraz daha yaygınlaştırabilmek için sokağa indirmek istiyoruz. Tek kale hentbol oynatmak istiyoruz, plaj hentbolu oynatmak istiyoruz. Belediyelerin hentbol alanları oluşturmasını istiyoruz. Bunula ilgili daima seyahat ve ziyaretler yapıyorum, taleplerde bulunuyorum. Ne kadar çok ulaşılabilir olursak, ben çocuklarımızın yüreğinde o kadar çok yer kaplayacağımıza inanıyorum. Bu taleple birlikte yükseliş bizim de gayretimizle birlikte kendi kendine gelecektir. Türkiye çok güçlü bir ülke. Çok güçlü bir genç nüfusa sahip. Başarılı olmak, uzun vadede başarılı olmamak imkansız neredeyse. Bu nedenle bizler gerekli koşulları yerine getirmek zorundayız. Bunu yapmak için idare heyeti olarak da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

“KALİTELİ MAÇ SAYISINI ARTTIRMAK İÇİN PLAY-OFF’LARI DEVREYE SOKACAĞIZ”

Liglerde uygulanacak olan statülerle ilgili de bilgi veren THF Lideri Uğur Kılıç, “Geçtiğimiz seçimlerde ligler başlamıştı. Var olan statü ile oynadık. Ligden düşen, ligden gelecek olan kulüpler, sayıları, o statülere nazaran belirlendi. Biz de bunları uygulayacağız. Önümüzdeki sene Erkekler Üstün Ligi şu an için 14 ekiple oynanacak üzere görünüyor. Bayanlar Üstün Ligi de 12 grupla oynanacak. Yeniden 1’inci ligler ikişer kümede, 10’ar kadroyla oynanacak. Bayanlarda erkeklerde de iki küme olarak 1’inci liglerde. Sonra da daha çok 7-8 kümeden oluşan 2’nci Ligi oynayacağız. Bilhassa harika liglerde maç sayısını arttırmak, kaliteli maç sayısını arttırmak için play-off’ları devreye sokacağız lig bitiminde fakat bunun için görüşmelerimiz devam ediyor. Bir şura düzenledik ve bu şuradan alacağımız sonuçlar da var 4-5 haziranda ya da haziranın ortasında tamamlanacak. Kulüp liderlerimizle bir ortaya geleceğiz. Onların fikirlerini alacağız; sonuçta biz ortak akılla, alandan aldığımız datalarla ligin daha rekabetçi olabilmesi için çalışmalar yapacağız. Burada maçlarımızı yalnızca hafta sonu oynamayacağımızı düşünüyorum. Maç takvimlerimizde değişiklikler yapacağız. Günlerinde değişikler yapacağız. Başlangıç ve bitiş aylarında değişikler yapacağız lakin bunu dediğim üzere kulüplerimizle, ortak akılla birlikte yapacağız. Fakat daha çekişmeli, daha eğlenceli, daha dikkat çeken ligler yaşayacağımızı hepimiz göreceğiz” dedi.

“BÜYÜK KULÜPLERİMİZLE BAĞLANTI HALİNDEYİZ”

Lider Kılıç, büyük kulüplerin hentbol grubu kurma çalışmalarıyla ilgili gelen bir soruya ise “Büyük ekiplerimizi çok çağırdık. Katiyen kendileriyle irtibat içerisindeyiz. Temas içerisindeyiz. Biz koşulları olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Bu sene, önümüzdeki sene… Hakikat iklimde, onları yanlışsız rekabet kaidelerini oluşturabilecek bir yapıya dahil etmek istiyoruz. Hentbol bu iklimi sunabilecek bir potansiyele sahip, o heyecana sahip. Hentbolu herkesin takip etmesini tavsiye diyorum zira çok büyük bir rekabet var. Biz tesislerimizle, yayınlarla bu rekabeti gerçek manada ekranlara taşıyabilirsek, milyonların dikkatini çok kolay çekebilecek bir branştan bahsediyorum. Ben o görkemli günlere yavaş yavaş ilerlediğimiz düşünüyorum. İşte o vakit büyük kulüplerimiz de işin içerisine çekebileceğimize inanıyorum” karşılığını verdi.

Akacan The Mall
ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.