STERLIN
23,7185
DOLAR
19,1750
EURO
20,7916
ALTIN
1.214,64
BIST
4.812,93
SON DAKİKA
MLP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.( Bağımsız Denetim Kuruluşunun Belirlenmesi
ALARKO HOLDİNG A.Ş.( Maddi Duran Varlık Alımı
BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)
KOLEKSİYON MOBİLYA SANAYİ A.Ş.( Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu
POLİSAN HOLDİNG A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim
Tatar-Oktay görüşme detayları! – KIBRIS HABER
Bakan Varank TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını açıkladı
Bakan Kirişci, Muğla’da ‘sipsi’ çaldı
Bakan Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz
21’inci sıradaki Togg alıcısı: Araç gelince yakınlarımla birer tur atacağız
Karaismailoğlu: Depremden etkilenen illeri yeniden bayındır kılmak için gece gündüz çalışıyoruz
Trafik kazası! 1 kişi yaralı – KIBRIS HABER
ABD’de mudi büyük bankalara ‘göçüyor’
İsias Otel’in yargı süreciyle ilgili basın toplantısı düzenlendi! – KIBRIS HABER
Polis’ten duyuru! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabul etti! – KIBRIS HABER
Garanti BBVA’da ipotek teminatlı menkul değer ihracı hazırlığı
CVK Madencilik’te 6-7 Nisan’da talep toplanacak
Kötü hava patatesi vurdu! – KIBRIS HABER
Yangın! – KIBRIS HABER
Sahte ikametgah belgesi düzenleyen zanlıya ek tutukluluk verildi! – KIBRIS HABER
Global besin arzında yeni risk
Spot piyasada elektrik fiyatları (01.04.2023)
9 gram uyuşturucuyla yakalandı! – KIBRIS HABER
Türk endüstrisinin dijital dönüşümüne TÜSİAD takviyesi
Dönel kavşağa çarpan araba, 5 metre havalanarak spor salonuna girdi
“Kıbrıslı Rumlar, ‘karşı tarafı desteklerseniz Kıbrıs için de bir fırsat doğabilir’ diye Batı’ya sesleniyorlar”
Rus ve Belaruslu tenisçilerin Wimbledon yasağı kalktı
ABD’li boksör, Putin’e ringde seslenerek Rus vatandaşlığı istedi
ABD’yi hortum ve şiddetli fırtına vurdu: 6 meyyit

Şampiyon jokey Özcan Yıldırım’dan tüm babalara davet: “Kızlarınızı okula gönderin”

Şampiyon jokey Özcan Yıldırım’dan tüm babalara davet: “Kızlarınızı okula gönderin”Gazi Koşusu’nda kupasını tüm bayanlara armağan ederek gönülleri …

Şampiyon jokey Özcan Yıldırım’dan tüm babalara davet: “Kızlarınızı okula gönderin”
CyborNFT
28.06.2022 09:22
0
A+
A-

Şampiyon jokey Özcan Yıldırım’dan tüm babalara davet: “Kızlarınızı okula gönderin”
Gazi Koşusu’nda kupasını tüm bayanlara armağan ederek gönülleri fetheden Özcan Yıldırım’dan manalı bildiri. Tüm kızların okula gönderilmesi davetinde bulunan Özcan Yıldırım, “Annemin 15 evladından biriyim. 7 kız kardeşimin hepsinin okumasını sağladım. Ancak bir gerçek var ki; başarılı olamasaydım kız kardeşlerim 16 yaşında evlenmiş olacaktı. Buna mahzur olabildiğim için ve onların okumasına dayanak olabildiğim için çok memnunum. Kız kardeşlerim benim canım, hepsi benim talih meleklerim. Babalar, ağabeyler kesinlikle kız çocuklarını okula göndersinler.” dedi.

Gazi Koşusu’nu kazanarak ‘Yılın en başarılı jokeyi’ unvanını kazanan Özcan Yıldırım, yarıştan sonra Hürriyet’e yaptığı açıklamalarla bütün bayanların kalbini de fethetti. 96. Gazi Koşusu’nu dişi tay Secret Power’la kazandıktan sonra duygulanan deneyimli jokey, muvaffakiyetini evvel Siirt’ten gelip yarışı hipodromdan ağlayarak izleyen annesi Ayfer hanıma, kızı Ela’ya, kız kardeşi Dilek’e sonra da tüm bayanlara armağan etmesi ülke genelinde büyük sempati toplamasını sağladı. Özcan Yıldırım zaferinin akabinde yaptığı “Kupayı tüm bayanlarımıza armağan ediyorum” açıklamasına da açıklık getirdi:

KIZ KARDEŞLERİM BENİM CANIM

CyborNFT

“Ben Siirt’in Meydandere Köyü’nde doğdum, annemin 15 evladından biriyim. 7 kız kardeşimin de okumasını sağladım. Lakin bir gerçek var ki; başarılı olamasaydım kız kardeşlerim 16 yaşında evlenmiş olacaktı. Buna mahzur olabildiğim için onların okumasına dayanak olabildiğim için çok memnunum. Kız kardeşlerim benim canım, hepsi benim talih meleklerim. Babalar, ağabeyler kesinlikle kız çocuklarını okula göndersinler.” Şampiyon jokey bu kelamlarının akabinde ‘Baba Beni Okula Gönder’ seferberliğinin yüzü olan kardeşi Dilek Yıldırım’ın fotoğrafının kullanılmasını bilhassa rica etti.

UZUN ÇABALAR SONRASI KAZANDIM

Herkesin hayalini süsleyen Gazi Koşusu’nu uzun uğraşlar sonrasında kazandığı için çok keyifli olduğunu belirten Yıldırım, “Yarışseverlerin hipodroma akın edip, tarihi kıymeti olan bu yarışa tanıklık etmesinden çok etkilendim. Bu kalabalık Atatürk’ün ‘At yarışları çağdaş toplum için toplumsal bir ihtiyaçtır’ kelamını aklıma getirdi. Yarış öncesinde hipodromun Ulu Lider Atatürk’ün bir bahçesi olduğunu hissettim ve onun çiçekleri olan bayanların gelip yarışı izlemesi günün en heyecan verici yanıydı. Bir bahçe varsa o bahçenin çiçekleri kadınlardır” dedi.

ATIM HALKIN PRENSESi GERÇEK BiR ŞAMPiYON

Dişi Tay Deneme Koşusu’nu kazandıktan sonra “Bu yıl annelerin yılı olacak” dediğini hatırlatan Özcan Yıldırım kelamlarını şöyle sürdürdü: “Ben, doğulu bir ailenin 15 çocuğundan biriyim. Annelerin sıkıntı kurallarda evlatlarını yetiştirdiğini biliyorum. Bu nedenle bayanlara karşı hürmetim çok fazla. Tahminen de o yüzden yarışı bir dişi atla kazanmam nasip oldu. Zira dişi atlar bu büyük koşuyu çok ender kazanıyor. Lakin Secret Power çok uzun aksiyonlu, önünde kim olursa olsun onu geçmeyi isteyen yüreği, ciğeri büyük bir kısrak. Kimseyi dinlemez, yeniden bütün erkekleri geride bıraktı ve halkın prensesi olduğunu ilan etti.”

Dişi bir tay olan Secret Power ile 96. Gazi Koşusu’nu kazanan şampiyon jokey Özcan Yıldırım “Kadınlara olan hürmetim çok fazla. Tahminen de bu yüzden yarışı bir dişi atla kazanmam nasip oldu” diye konuştu.

‘ÜÇLÜ TAÇ’LA BiRLiKTE TARiHE GEÇEBiLiR

Dişi Tay Deneme Koşusu’nun akabinde Gazi Koşu’sunu da kazanan Secret Power, Ankara Koşusu’nda da galip gelirse Triple Crown (Üçlü Taç) yapacak. Secret Power, 24 Eylül’deki Ankara Koşusu’nu kazanırsa, Minimo’dan sonra Triple Crown yapan 2. dişi tay olacak. Toplamda ise bu muvaffakiyete ulaşan 9. safkan olacak.

SON 20 YILDA BAŞARAN ÇIKMADI

Daha evvel 1970 yılında Sadettin, 1971’de Minimo, 1973 Karayel, 1983 Seren 1, 1985 Uğurtay, 1986 Hafız, 1996 Bold Pilot ve 2001 yılında Grand Ekinoks isimli taylar Triple Crown yaparken sonraki 20 yılda bunu başarabilen olmadı.

SECRET POWER GAZi’Yi KAZANAN 27. DiŞi TAY

Secret Power ile Gazi’yi kazanan Özcan Yıldırım, Türk atçılığının derbisinde birinci kere zafer yaşadı.

Gazi Koşusu’nda en son 1999’da 2 dişi tay (Bartrobel-Talaria) yarışı birinci 2’de tamamlarken 23 yıl sonra birebir olay tekrarlandı. (Secret Power-Mucize Kız) 

Secret Power 96 yıl içerisinde Gazi Koşusu’nu kazanmayı başaran 27. dişi tay oldu.

Özcan Yıldırım, kız kardeşi Dilek Yıldırım, Doğan Gazetecilik ve Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği’nin düzenlediği ‘Baba Beni Okula Gönder’ seferberliğinin slogan yüzüydü.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.