STERLIN
33,4308
DOLAR
27,3824
EURO
29,0085
ALTIN
1.630,05
BIST
8.334,94
SON DAKİKA
“Yemlik Dane Mısır Üretim Projesi” kapsamında hasat yapıldı – KIBRIS HABER
Türkiye ve Azerbaycan’a skandal sözler! ‘Soykırım’ çıkışı taptı – KIBRIS HABER
27 yıl önce öldürülmüştü, sır perdesi aralandı! – KIBRIS HABER
2 yaşındaki çocuk pitbull saldırısında hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Atatürk büstüne zarar veren şahıslar tutuklandı! – KIBRIS HABER
İzinsiz ikamet eden iki kişi daha tutuklandı! – KIBRIS HABER
“Sapkınlık gerçekten” dedirten görüntüler! – KIBRIS HABER
35 araç trafikten men edildi! – KIBRIS HABER
Gümrüğe beyan edilmemiş ürünler tespit edildi! – KIBRIS HABER
Gazimağusa’da uyuşturucu! – KIBRIS HABER
Trafik kazasında Zafer Akyurt ağır yaralandı! – KIBRIS HABER
Gıda denetim sonuçlarına göre Elma’da limit üstü kalıntıya rastlandı! – KIBRIS HABER
“Bölge artık yarı açık Maraş”! – KIBRIS HABER
Nalbantoğlu Hastanesi’nde sanal anjiyo çekimlerine başlandı! – KIBRIS HABER
Bunu yapan eczaneleri ihbar edin! – KIBRIS HABER
Yağmur bekleniyor – KIBRIS HABER
Ayten Berkalp, Lefkoşa Maratonu’nda yer alacak – KIBRIS HABER
Northernland Sports Fest 23 başladı – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel, gençlerle buluşacak! – KIBRIS HABER
Okullarda şiddet kontrol edilemez boyutlarda! – KIBRIS HABER
Girne Belediyesi’nde “Uluslararası Müz-ler Sanat Sempozyumu” sergisi – KIBRIS HABER
Veteriner Dairesi’nden ceza uyarısı! – KIBRIS HABER
Maliye Bakanı Berova, Metehan Sınır Kapısı’na gitti! – KIBRIS HABER
29 Eylül Döviz Kurları – KIBRIS HABER
29 Eylül Brent petrol fiyatı! – KIBRIS HABER
KKTC’de İnterpol tarafından aranan çok sayıda kişi var! – KIBRIS HABER
Sahte reçete vurgununda bir eczacı daha tutuklandı! – KIBRIS HABER
14 yaşındaki öğrenci öğretmenini gözünden bıçakladı! – KIBRIS HABER
Tedavinin bir parçası olduğunu söyleyerek hastalarına cinsel saldırıda bulundu! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’den gelen Kıbrıs gazileriyle bir araya geldi – KIBRIS HABER

Sami Özuslu; “Ekonomideki kötü gidişata 25 Haziran’da hep birlikte ‘dur’ diyeceğiz”! – KIBRIS HABER

Sami Özuslu; “Ekonomideki kötü gidişata 25 Haziran’da hep birlikte ‘dur’ diyeceğiz”! – KIBRIS HABER
CyborNFT
08.06.2023 16:36
0
A+
A-

CTP’nin Milletvekili adayı Sami Özuslu, ülke ekonomisinin dibe vurma noktasına geldiğini ve hükümet olduğunu iddia edenlerin buna hiçbir önlem almadığını, 25 Haziran’da halkın da bu konudaki cevabını sandıkta vereceğini ve bu kötü gidişata ‘dur’ diyeceğini vurguladı…

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Milletvekili adayı Sami Özuslu, CTP heyetiyle birlikte Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı (KTSO) ziyaret etti. Özuslu’ya CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve MYK üyeleri de eşlik etti. Ziyaretlerde konuşma yapan Sami Özuslu, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden kurtulma yolunun, CTP’nin ortaya koyduğu gelirleri dövize sabitleme olduğunu ifade etti. 25 Haziran’da yapılacak ara seçimde halkın isimleri değil, zihniyetleri seçeceğini dile getiren Özuslu, “Bir tarafta bu kötü gidişatı sadece seyredenler, diğer tarafta da halkın alım gücünü korumak için stabil para birimine endeksli muhasebe sistemini isteyenler var. Halkımız bu iki zihniyetten birisini tercih edecek” dedi.

ERHÜRMAN: SANAYİYİ SANAYİ ODASI’YLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Ziyarette konuşma yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkede sık sık döviz krizi yaşandığını ve Türkiye’deki seçimlerden sonra dövizin daha da yükseleceğini herkesin bildiğini ifade etti. Kıbrıs Türk halkının dövizin yükselmesinden dolayı olumsuz etkilendiğini ve alım gücünün günden güne eriğini aktaran Erhürman, geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimlerde CTP’nin uzun vadeli kalkınma planından gelirleri dövize endeksleyip stabil bir para birimine geçmeye kadar birçok vizyon ortaya koyduğunu anımsattı. Stabil bir para birimine geçilmemesi halinde üreten, satan ve sabit gelirlinin önünü görmekte daha da zorlanacağını dile getiren Erhürman, bu sayede kur beklentisinin de ortadan kalkacağına işaret etti. Yaşanan ekonomik zorluklara rağmen sanayicinin üretime devam etmesinin son derece önemli olduğuna vurgu yapan Erhürman, “Biz sanayicimizin üretime devam edebilsin diye neler çektiğini çok iyi biliyoruz ve bu da bizi sıkıntıya sokuyor. CTP iktidarında sanayiyi Sanayi Odası’yla birlikte yöneteceğiz. Önünüzü görmenizi sağlayarak yeni bir döneme geçiş yapabileceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

CyborNFT

ÖZUSLU: YERLİ ÜRETİM, HAKSIZ REKABETİ EN FAZLA YAŞAYAN SEKTÖRLERDEN BİRİ

CTP milletvekili adayı Sami Özuslu, yerli üretim ve yerel basının haksız rekabeti en fazla yaşayan sektörlerden birisi olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Hükümetin yerel üretime yaşam şansı tanımadığına dikkat çeken Özuslu, üreticinin bu şekilde ayakta durmasının zor olduğunu ifade etti. Geçmişten günümüze aile işletmelerinin nesilden nesle geçtiğini aktaran Özuslu, ancak şimdiki gençlerin yurt dışına göç etmesi sebebiyle işletme sahiplerinin işletmelerini kapatma riskiyle karşı karşıya kaldığını belirtti. “Bizi ürettiğimize pişman ediyorlar” diyen Özuslu, CTP’nin ortaya koyduğu gelirleri dövize endeksleme önerisinin son derece önemli olduğunu ve iktidara geldiklerinde bunu mutlaka uygulayacaklarını vurguladı. 25 Haziran’daki ara seçimlerde hükümete bir mesaj verileceğini dile getiren Özuslu, bu mesajın gerekli yerlere ulaşacağını söyledi. Özuslu, “Hep birlikte üretelim diye yola çıktık” şeklinde konuştu.

DENİZ: BATTIK AMA FARKINDA DEĞİLİZ

KTTO Başkanı Turgay Deniz de, 25 Haziran ara seçimlerinin tüm adaylara hayırlı olmasını dileyerek, konuşmasına başladı. “Battık ama farkında değiliz” diyen Deniz, tepeden tırnağa ekonomiye çeki düzen verilmesi gerektiğini belirtti. Karma oyun kaldırılması gerektiğine işaret eden Deniz, “Seçim yasasında yapılacak düzenlemelerden sonra bir erken seçimin ülkeye faydalı olacağını düşünebiliriz” dedi.

ERSÖZLÜ: KRİZ, ÜRETİCİYİ ENDİŞELENDİRİYOR

KTSO Asbaşkanı Mustafa Ersözlü de görüşme esnasında yaptığı konuşmada, ekonomik krizin özellikle üreticiyi doğrudan etkilediğini ve bunun kendilerini endişelendirdiğini söyledi. Üreticilerin özellikle finans konusunda geleceği göremediklerini dile getiren Ersözlü, “Bu gemiyi yüzdüremezsek hep beraber yara alacağız” dedi. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde krizin daha da artmasının beklendiğini dile getiren Ersözlü, işbirliğiyle bu krizden çıkmayı umduklarını söyledi. Ersözlü, 25 Haziran’da yapılacak ara seçimlerde Sami Özuslu’ya başarılar diledi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.