STERLIN
20,7509
DOLAR
18,5827
EURO
18,2070
ALTIN
1.022,10
BIST
3.553,85

Petrol ekonomik yavaşlamaya ait telaşlarla düşüşte

Petrol ekonomik yavaşlamaya ait telaşlarla düşüştePetrol, ekonomik yavaşlama telaşlarının ham petrol piyasasının sıkı olduğuna dair işaretleri …

Petrol ekonomik yavaşlamaya ait telaşlarla düşüşte
CyborNFT
25.07.2022 08:07
0
A+
A-

Petrol ekonomik yavaşlamaya ait telaşlarla düşüşte
Petrol, ekonomik yavaşlama telaşlarının ham petrol piyasasının sıkı olduğuna dair işaretleri gölgede bırakmasıyla haftaya düşüşle başladı.

Batı Teksas tipi ham petrolün bu yılın en uzun kayıp serisi olan Cuma günü üçüncü haftalık düşüşünü kapattıktan sonra varil başına 94 doların altına düştü. Merkez bankasının artan enflasyonla çaba etmesi ve talep üzerinde baskı oluşturması nedeniyle Fed’in bu hafta bir öbür büyük faiz artırımını yapması bekleniyor.

Singapur’daki Vanda Insights’ın kurucusu Vandana Hari “Fiyatlar dalgalı seyrederken, ham petrol üzerinde tekrar aşağı taraflı baskı bekliyorum” dedi.

CyborNFT

Vadeli süreçler geçen hafta yüzde 3 düştü.

Eylül vadeli Brent petrolü, ICE Futures Europe Borsasında yüzde 0,8 kayıpla varil başına 102.28 dolara geriledi.

Petrol, ABD’nin resesyona hakikat gittiğine dair artan endişeler hâkim olurken kıdemli emtia uzmanı Pierre Andurand, global iktisat gücünü kaybetse bile petrol talebinin beklentileri aşabileceğini söylüyor. Twitter’da yaptığı açıklamada, tüketim artışının virüs kısıtlamaları nedeniyle son birkaç yılda kırk yıllık eğiliminin gerisinde kaldığını ve olağan düzeylere dönmesi gerektiğini söyledi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.