STERLIN
23,1405
DOLAR
18,8064
EURO
20,4023
ALTIN
1.163,03
BIST
4.976,55
SON DAKİKA
BİLSEM ‘Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu’ yayınlandı
AP’deki yolsuzluk soruşturması büyüyebilir
“Girilmesi Yasak Bölge” ilan edildi! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı! – KIBRIS HABER
ABD’de son 2 ayda 15 balina karaya vurdu
Hawaii semalarında merak uyandıran görüntü
Bakan Çavuşoğlu, Macar mevkidaşı Szijjarto ile görüştü
Tayvan’da yeni hükümet kuruldu
İlköğretimde 25 bin, orta dereceli okullarda ise 27 bin öğrenci karnesini aldı – KIBRIS HABER
Somer Sivrioğlu ile Mehmet Yalçınkaya MasterChef’i bırakıyor mu? iddiaları üzerine Acun Ilıcalı’dan paylaşım geldi! – KIBRIS HABER
Talep edilen ilaçlar ülkeye geldi! – KIBRIS HABER
Rusya bu sözlerle çalkalanıyor… Ukrayna savaşı itirafı ortalığı karıştırdı!
Krizde yeni dalga: Fransa ve Belçika’da binlerce kişi sokağa döküldü! İngiltere’den flaş karar…
Belçika’da yüzlerce çalışan sokağa indi
Antika dükkanından goril heykeli çaldı
Türkiye’nin ham çelik üretimi düştü
Grip diye hastaneye gitti, iki bacağını kaybetti! Doktorlar yaşaması için yüzde 30 şans verdi…
Spot piyasada elektrik fiyatları (31.01.2023)
Bakan Ersoy: Bu yıl hedef 60 milyon turist, 56 milyar dolar gelir
Fed’den kim ne bekliyor?
İstanbul’da 189 bin öğrenciye ücretsiz yemek
Euro Bölgesi 2022’nin 4. çeyreğinde yüzde 0,1 büyüdü
Serdar Denktaş, Rauf Raif Denktaş heykelinin açılışında konuştu! “Devlet ortadan kalkarsa geleceğimiz kalmaz” – KIBRIS HABER
80 yıllık define haritası ortaya çıktı, kazmayı küreği kapan o köye koştu! Üç kavak ağacının yanında, 70 santimetre derinde…
Son dakika… Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş NATO açıklaması
Tren bileti satış sistemi yenilendi
Lapta’da yarın elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
En çok yağış alan bölge! – KIBRIS HABER
Meclis Genel Kurulu toplandı! İşte gündemdeki konu – KIBRIS HABER
Borç yapılandırması teklifi Meclis’te

Otomotivde ‘acil’ birleşme daveti

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, kanun koyucuların yanlışsız yönlendirilmesi ve tüketicilerin otomotivde yeni teknolojilere daha rahat ulaşabilmesi için otomotiv derneklerine ‘yeni bir oluşum’ daveti yaptı. Doğu, “Derneklerimiz daha çok gündelik sıkıntılarla gayret ediyor. Bütünsel stratejimiz yok. Otomotivdeki değişimi konuşmamız, acil bir şeyler yapmamız lazım” dedi.

Otomotivde ‘acil’ birleşme daveti
CyborNFT
02.12.2022 07:25
0
A+
A-

Otomotivde ‘acil’ birleşme çağrısı
Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, kanun koyucuların gerçek yönlendirilmesi ve tüketicilerin otomotivde yeni teknolojilere daha rahat ulaşabilmesi için otomotiv derneklerine ‘yeni bir oluşum’ daveti yaptı. Doğu, “Derneklerimiz daha çok gündelik meselelerle çaba ediyor. Bütünsel stratejimiz yok. Otomotivdeki değişimi konuşmamız, acil bir şeyler yapmamız lazım” dedi.

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu’dan otomotiv kesimi için dikkat çeken bir çıkış geldi. Dünyada 130 yıllık bir geçmişe sahip olan otomotiv dalının büyük bir teknoloji dönüşümünden geçtiğini lakin Türkiye’de otomotiv çatı örgütlerinin daha çok kısa vadeli, günlük sorunlarla uğraş ettiğini savunan Doğu, bu durumun ne tüketicilere ne de dala rastgele bir yarar sağlamayacağı iletisini verdi ve bölüme “Gelin yeni bir oluşumu tartışalım” davetinde bulundu.

‘KONFEDERASYON MU?’

CyborNFT

Doğu, “Global stratejimiz yok. Teknoloji çok süratli geliştiği için kanunlar geride kalıyor. Kanunları güncellemesi gereken şahısları hakikat yönlendirilmesi, halkın yeni hizmetlere daha rekabetçi formda ulaşacağı bir ortam yaratılması gerekiyor. Meşakkat şu ki derneklerimiz çok kesimli vaziyette ve daha çok gündelik sıkıntılarla gayret ediyor. Bütünsel bir stratejimiz yok. Halbuki otomotivdeki değişimi konuşmamız lazım. Konfederasyon mu? Dernek mi? her halükârda acil olarak bir şey yapmamız lazım” dedi.

‘KAPSAYICILIKTAN UZAKLAR’

Doğu, özetle şu tabirleri kullandı: “Otomotiv şirketleri artık mobilite şirketi oluyor. Tedarik zincirlerinden lojistik ağa, hukuk hizmetlerinden sigortaya, yazılımdan yapay zekâya, büyük bilgiden online ticarete, paylaşım iktisadından sürdürülebilirliğe kadar çok farklı alanlarda çok daha geniş bir yelpazede oyun kurmaya ihtiyacımız var. Dünün ve bugünün yerleşik sektörel yapıları, iş ve sivil toplum örgütlenmeleri bu dönüşümü göğüsleyebilecek kapsayıcılık ve kalibrasyondan ne yazık ki uzak.

Mevcut sektörel yapılardan, sanayinin gelecekte karşılaşacağı zorlukları tespit etme, gerekli regülasyonlar için teknoloji ve bilimin gereklerine uyumlu tahlil teklifleri sunma üzere gereksinimleri karşılamalarını beklemek haksızlık olur. Bu nedenle otomotiv bölümündeki dönüşüme öncülük eden önder kurum ve kuruluşlar ve onları başkanları olarak çok daha kapsayıcı, açık görüşlü ve işbirlikçi yapıların kurulmasını talep etmek ve bu tarafta sorumluluk almak durumundayız.”

Hakan Doğu

İKİNCİ EL YENİLEME NİSANDA BAŞLIYOR

Renault’nun Türkiye’deki üretim tesislerinin 10 yıllık yeni stratejisi için karar verme evresinde olduklarını da kaydeden Doğu, şubat başında kesin kararı açıklayacaklarını söyledi. Doğu, “Türkiye’de ikinci elin mukadderatını değiştireceğiz” diyerek açıkladığı fabrika çıkışlı ikinci el yenileme modeli Refactory’de ise nisan ayından itibaren deneme üretimlerine başlayacaklarını belirterek, “Yıllık kapasite 30 bin adet olacak. Öncelikle Türkiye’de ürettiğim Megane, Clio üzere modelleri kapsama alacağız. Daha sonra Renault’nun ithal modelleri için de geçerli olacak” bilgisini verdi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.