STERLIN
33,1575
DOLAR
27,3199
EURO
28,7616
ALTIN
1.647,87
BIST
8.213,76
SON DAKİKA
TBMM Dışişleri Komisyonu heyeti KKTC’ye geldi! – KIBRIS HABER
Başa bela olan matematik sorusu! Cevabı çözebilir misiniz? – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel’den, Turizm mesajı! – KIBRIS HABER
Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 960’a yükseldi! – KIBRIS HABER
KKTC’ye kaçak gelen Suriyeliler polise teslim oldu! – KIBRIS HABER
Türkiye’ye dönmek istemeyen eşini dövdü! – KIBRIS HABER
Çalıştığı iş yerine ait 31 bin TL parayı çaldı! – KIBRIS HABER
Tufan Erhürman, bir takım eylem planları hazırladıklarını ifade etti! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk tarafı olarak görüşmeye hazır olduklarını vurguladı! – KIBRIS HABER
Başbakan Tatar, siyasi partileri bilgilendirdi! – KIBRIS HABER
Mevlid Kandili dün gece idrak edildi! – KIBRIS HABER
“Ülkemizde spor da adeta soykırıma uğratılmış”! – KIBRIS HABER
Yeni yasama yılı başlıyor! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar, bugün önemli görüşmeler gerçekleştirecek! – KIBRIS HABER
Brent petrol güncel fiyatı! – KIBRIS HABER
27 Eylül Güncel Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Azerbaycan’ın Guba şehri, “Türk Devletleri Teşkilatı Tarım Başkenti” ilan edildi! – KIBRIS HABER
Yunanistan’da sokağa çıkmama uyarısı yapıldı! – KIBRIS HABER
Haspolat-Hamitköy yolunda kaza! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi! – KIBRIS HABER
3 ayrı bölgede hırsızlık, 6 kişi tutuklandı! – KIBRIS HABER
Girne ve Güzelyurt’ta asayiş ve trafik denetimi! – KIBRIS HABER
Genç kızın odasına zorla girdi ve ona tecavüz etti! – KIBRIS HABER
Polis’ten önemli uyarı! – KIBRIS HABER
3 kaçak daha tutuklandı! – KIBRIS HABER
Hıfzı Topuz hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Meteoroloji Dairesi’nden tozlu hava uyarısı! – KIBRIS HABER
İbrahim Benter, mesaj yayımladı! – KIBRIS HABER
Brent petrol fiyatı! – KIBRIS HABER
Benzine indirim! – KIBRIS HABER

Oteller 15 bin bireye kapılarını açıyor

Türkiye Otelciler Federasyonu ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nce (AKTOB), Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle birinci etapta çoğunluğu Antalya’da toplam 9 bin 450 oda depremzedeler için hazırlandı. AKTOB, 15 bin depremzedeye oda konaklaması tahsis edileceğini duyurdu. Kuruluşların oda sayılarını artırma çalışmaları da sürüyor.

Oteller 15 bin bireye kapılarını açıyor
CyborNFT
07.02.2023 11:06
0
A+
A-

Oteller 15 bin bireye kapılarını açıyor
Türkiye Otelciler Federasyonu ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nce (AKTOB), Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle birinci etapta çoğunluğu Antalya’da toplam 9 bin 450 oda depremzedeler için hazırlandı. AKTOB, 15 bin depremzedeye oda konaklaması tahsis edileceğini duyurdu. Kuruluşların oda sayılarını artırma çalışmaları da sürüyor.

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu yaptığı açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Valiliği uyumuyla oluşturulan zelzele afeti takviye uyum merkezinde gerçekleştirilen ‘Deprem Kriz Toplantısında’, afetten etkilenen yaklaşık 15 bin vatandaşımıza, oda konaklaması tahsis edeceğimizi bildirdik. Yüzyılın afeti olarak nitelendirilen ve kısa vakit diliminde 2 büyük sarsıntının gerçekleştiği bölgelerdeki ağır iklim ve coğrafik şartlar, bölgedeki depremzedelerin acil olarak inançlı alanlarda barındırılmasını gerekli kılmaktadır” dedi.

Bu çerçevede, AKTOB idare şurası üyeleri ve birlik üyeleriyle ağır bir çalışma ve iş birliği içerisinde olduklarını duyuran Kavaloğlu, “Depremzedelerin barınma muhtaçlıklarının kısmen de olsa karşılanması konusunda bağlantımızı sürdürmekteyiz. Ülkemizin yaşadığı bu ağır tabloda, ziyan gören vatandaşlarımızın bölgemizde konaklamalarına yönelik olarak oda tahsisinde bulunan ve bulunacak konaklama tesislerimizin idarelerine müteşekkiriz. Kriz Merkezi ile irtibatımız 7/24 devam etmektedir. Gelişmelerle ilgili bağlantı kanallarımızdan sizleri bilgilendiriyor olacağız” diye konuştu.

CyborNFT

TÜROFED’DEN BİRİNCİ ETAPTA 9 BİN 450 ODA

Türkiye Otelciler Federasyonu’ndan (TÜROFED) yapılan birinci duyuruda, herkesi derinden sarsan sarsıntı felaketinin yaşandığı birinci andan itibaren TÜROFED olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy uyumunda çalışmalara derhal başlandığı belirtilerek, bu çalışmalar sonucunda an prestijiyle 17 bölge derneğinin dayanağıyla 9 bin 450 odayı sarsıntı bölgelerindeki uyum merkezlerinden gelen talepler doğrultusunda, depremzedeler için hazır bulundurdukları açıklandı.

ÜCRETSİZ OTELLER SİTESİ OLUŞTURULDU

Deprem felaketi nedeniyle, depremzedelerin barınma gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik internet üzerinden de ‘https://www.otelz.com/tr/gecmisolsunturkiyem’ isimli internet sitesi oluşturuldu. Bilhassa zelzele bölgesindeki vilayetler ve yakın etrafındaki oteller olmak üzere Türkiye genelinde çok sayıda otel, depremzedelere fiyatsız konaklama hizmeti vermek için internet sitesine üye oldu. Site üzerinde fiyatsız hizmet verecek oteller isimleriyle yer alıyor. İnternet sitesine kısa müddette 200’ün üzerinde otel fiyatsız barınma imkanı sunmak için üyelik oluşturdu ve ayrılan oda sayısı da 1000’i aştı. İnternet sitesinde kampanyaya katılan tüm oteller vilayetlere nazaran sıralanıyor.

DIŞİŞLERİ BAKANI OTELCİLERLE BULUŞUYOR

Diğer yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Antalya’da otelcilerle Lara, Manavgat ve Alanya bölgelerinde üç farklı toplantı gerçekleştirecek. Otelcilerle buluşacak Bakan Çavuşoğlu, depremzedeler için oteller tarafından tahsis edilecek oda sayıları ve konaklatılacak depremzede sayılarının artırılması istikametinde görüşmeler yapacak. Toplantılarla, depremzedelerin bilhassa Antalya başta olmak üzere, başka vilayetlerde konaklatılmasına yönelik imkanların olabildiğince artırılması amaçlanıyor. 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.