STERLIN
22,6802
DOLAR
18,8303
EURO
20,2063
ALTIN
1.133,27
BIST
4.930,18
SON DAKİKA
3 büyüklerin statları yardım toplama merkezine dönüştü
Volkan Demirel: “Kıyamet günü geldi diye düşündüm”
SPK’dan sarsıntı bölgesi için kıymetli kararlar
Fahiş fiyat fırsatçılarına göz açtırılmıyor
Oteller: Kapılarımız açık
İş dünyasında seferberlik
İş makinesi ve vinç daveti
Besinde yardım zinciri
Akaryakıt şirketleri: Tankerlerimiz hazır
Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Zoteeva: Projede rastgele bir hasar olmadı
İktisat ve siyaset gündemi – 7 Şubat 2023
Dünyadan dayanak ve yardım seferberliği
8 ülkede hissedildi… Suriye’de de yıkım
Türkiye’yi yasa boğan sarsıntıda can kaybı artıyor
Resmi Gazete’de bugün (07.02.2023)
Merkez Bankası’ndan ‘deprem’ önlemleri
THY sarsıntı bölgesinden İstanbul uçuşlarını 100 TL’ye sabitledi
F.Bahçe Beko ve Anadolu Efes’in maçları ertelendi
Felipe Melo’dan Volkan Demirel’e dayanak
ABD Lideri Biden’dan Erdoğan’a ‘geçmiş olsun’ telefonu
MOBİSAD: Bağlantıda, kimi noktalarda jeneratörlerle tahlil üretmeye çalışıyoruz
Nicolo Zaniolo’dan Türkiye için bildiri
Borsada depo kaidesi düzenlemesinde geri adım
Hatayspor’da Christian Atsu ve Sportif Yönetici Taner Savut hala enkaz altında
Spor camiası deprem için seferber oldu
TCMB’den deprem bölgeleri için kredi ve bağış kararı
2 bin 500 öğretmen afet bölgesinde
Bakan Akar: Hava yardım koridoru oluşturuldu
Beşiktaşlı futbolculardan depremzedeler için yardım çağrısı
Dünya Bankası ve IMF’den Türkiye’ye taziye mesajı

NATO-PA Türk Kümesi, Stoltenberg ile görüştü… Türkiye’ye ‘terörle mücadele’ dayanağı

NATO-PA Türk Kümesi, Stoltenberg ile görüştü… Türkiye’ye ‘terörle mücadele’ desteğiİspanya’nın başşehri Madrid’de yapılan NATO Parlamenter …

NATO-PA Türk Kümesi, Stoltenberg ile görüştü… Türkiye’ye ‘terörle mücadele’ dayanağı
CyborNFT
23.11.2022 12:52
0
A+
A-

NATO-PA Türk Kümesi, Stoltenberg ile görüştü… Türkiye’ye ‘terörle mücadele’ desteği
İspanya’nın başşehri Madrid’de yapılan NATO Parlamenter Asamblesi (NATO-PA) 68’inci Genel Şurası’na katılan Türk milletvekilleri, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir ortaya geldi. NATO Parlamenter Asamblesi Türk Kümesi Lideri ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin teröre karşı verdiği uğraşın, NATO Genel Sekreteri tarafından çok önemsendiğini ve takviye aldığını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya iştirak taleplerinin meclis onayı sürecine dayanak bulmak için NATO-PA’ya katılan AK Parti, CHP, HDP, MHP ve ÂLÂ Parti’den milletvekillerinin olduğu Türk kümesi ile görüşme gerçekleştirdi.

NATO Parlamenter Asamblesi Türk Kümesi Lideri ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Stoltenberg ile yapılan görüşmenin akabinde açıklama yaptı. Bak, Stoltenberg’in, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik süreçleriyle ilgili Türk heyetiyle görüştüğünü vurgulayarak, şunları söyledi:

CyborNFT

“Her parti temsilcisinin görüşlerini aldı. Biz de 3’lü sistemin koşullarının yerine getirilmesi durumunda sistemin işleyeceğini, terörle uğraş konusundaki bu adımların daha somut olması gerektiğini söz ettik. Bu noktada bilhassa yeni hükumetin kurulduğu İsveç’te başbakanın Türkiye’ye gelişiyle bir arada olumlu adımların atıldığını gördük. Teknik mevzularla ilgili toplantılar devam ediyor. Gelecek hafta da İsveç’te 3’lü bir toplantı olacak. Stoltenberg, Türkiye’yi seven birisi ve onun ülkemize olan takviyesini biliyoruz. NATO Genel Sekreteri olduğundan bu yana NATO’da Türkiye ile ilgili görüşlerinde istikrarlı bir siyaset izliyor. Kendisi buradaki toplantılarda da Türkiye’nin NATO için çok değerli bir müttefik olduğunu, besin konusunda bölgede değerli bir rol oynadığını, bölgedeki istikrarlar açısından çok kıymetli roller üstlendiğini söz etti. Terörizmle gayrette Türkiye’nin durumunu anlattı ve terörizmde en çok maksat alınan ülkelerden biri olduğunu söyledi. Hasebiyle Türkiye ile ilgili görüşleri ve takviyeleri için teşekkür ederiz.”

Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin teröre karşı verdiği çabanın NATO Genel Sekreteri tarafından çok önemsendiğini ve takviye aldığını lisana getirerek, “Geçen hafta İstanbul’da 6 vatandaşımızı kaybettiğimiz ve 81 kişinin yaralandığı bir terör saldırısı oldu. Kilis’te roket saldırısı oldu. Tüm bunlar var ve terörle gayret devam ediyor. Biz karşı taraftan teröre takviye veren ülkelerden bunları yapmamalarını, NATO müttefikliğine dayanak olmalarını tabir ediyoruz. Türkiye güçlü bir devlet, terörle başarılı çabası devam ediyor. Yaptığı operasyonlarla terör örgütünün kökünü kazıyan adımları ortada. Her noktada, savunma endüstrisiyle milletiyle teknolojisiyle güçlü bir Türkiye var. NATO’daki herkes bunun farkında” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.