STERLIN
22,8086
DOLAR
18,8286
EURO
20,2356
ALTIN
1.139,02
BIST
4.186,01
SON DAKİKA
Zelzele bölgesinde yağışlar büyük oranda azaldı
Hür piyasada döviz açılış fiyatları (09.02.2023)
Gaziantep’te depremden 76 saat sonra 3 kişi enkazdan sağ çıkarıldı! – KIBRIS HABER
İsias Otel enkazında Doruk Akın hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Hatay Cezaevi’nde firar girişimi! – KIBRIS HABER
Cengiz Uzun; “İsias Otel’de zaman geçtikçe umutlar tükeniyor. Bölgedeki cansız bedenlerden kokular gelmeye başladı”! – KIBRIS HABER
Can kaybı 12 bin 873’e yükseldi, 62 bin 937 kişi yaralı! – KIBRIS HABER
Adıyaman’daki İsias Otel enkazından Doruk Akın’ın cansız bedenine ulaşıldı! – KIBRIS HABER
Dünya Türkiye’nin yardımına koştu! – KIBRIS HABER
THY zelzele bölgesinden bugün 170 tahliye seferi yapacak
ABD Lideri Biden’dan zelzelelerle ilgili yeni takviye iletisi
Zelzelelerin acı tablosu ağırlaşıyor
Yatırım ve emeklilik fonları süreçleri durduruldu
Twitter’dan dezenformasyonla uğraş taahhüdü
Türkiye sarsıntısı dünyada manşet… BBC 1000 kilometrelik umut seyahatini yazdı
Kurtarma seferberliği
Şam, AB’den resmen yardım talep etti
Dualarımız bu hoş insanlara
Dünyanın en uygun restoranı Türkiye için kapılarını açıyor
Ticaret Bakanlığı’ndan bir şirkete men
Bağış sahtekarlarına dikkat
Afet bölgesinde ‘mücbir sebep’ nedeniyle vergiler ertelendi
Limanda yangın denetim altında
Trabzonspor, tesislerini depremzedelere açıyor
Fode Koita: Yaşanan iki dakika, bir saat üzere geldi’
Brezilyalı dostlardan Türkiye’ye dayanak eli
Mukavelesini feshetti, sarsıntıdan kurtuldu!
Volkan Demirel’den Christian Atsu ve Taner Savut açıklaması! ‘İnşallah ikisi de kurtarılacak’
‘Çok mutluyuz’ diye taşınmadığı meskende sarsıntıya yakalandı
Sarsıntı bölgesinde 24 saat barınma ve yiyecek hizmeti veren tesisler

Mehmet Harmancı; “Altyapı çalışmaları sayesinde çağdaş, nitelikli ve kalıcı üstyapı projelerinin önünü açtık”! – KIBRIS HABER

Mehmet Harmancı; “Altyapı çalışmaları sayesinde çağdaş, nitelikli ve kalıcı üstyapı projelerinin önünü açtık”! – KIBRIS HABER
CyborNFT
02.12.2022 12:39
0
A+
A-

LTB Başkanı ve TDP’nin LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı, adım adım tamamladıkları altyapı çalışmalarıyla çağdaş, nitelikli ve kalıcı üstyapı projelerinin önünü açtıklarını kaydetti…

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) Lefkoşa Türk Belediye (LTB) Başkanı adayı Mehmet Harmancı ve Belediye Meclis Üyesi adaylarından oluşan ekibi, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’ni ziyaret etti.

Şehirdeki nitelikli değişimin simgelerini yarattıklarını belirten Mehmet Harmancı, “2.8 kilometre uzunluğundaki Şht. Ecvet Yusuf Caddesi ve Kemal Aksay Caddesi’ndeki dönüşümü önümüzdeki dönemde şehrin geneline yayacağız” dedi.

HARMANCI

CyborNFT

Harmancı ziyarette yaptığı konuşmada, ülkedeki tüm fiziksel gelişim alanlarında İnşaat Müteahhitleri Birliği ve LTB’nin birer paydaş olduğuna işaret ederek, “Sekiz buçuk yıl önce yola çıkarken, bütün şehirle kavgalı olan LTB ile müteahhitler arasında birçok hukuki sıkıntılar mevcuttu. Sizlerle birlikte bunları pragmatik davranıp zamana yayarak, hepsini bir bir çözmekten mutluyuz” diye konuştu.

“Çözülemez” denilen birçok konuyu hem müteahhitlerin hem de LTB ve başkent Lefkoşa’nın faydasına olacak şekilde ele alarak çözdüklerini anlatan Harmancı, LTB’nin, müteahhitlerle birlikte şehre kazandırdığı önemli miktarda yeşil alanlar bulunduğunu ifade etti.

İnşaatlar kaçınılmaz olmakla birlikte bunlara paralel olarak yeşili de artırıcı unsurları hayatın bir parçası haline getirmek gerektiğini belirten Harmancı, LTB’nin, müteahhitlerle birlikte Ortaköy bölgesindeki dere hattında gerçekleştirdiği yeşillendirme kampanyasının rol ve örnek model olduğunu kaydetti.

Yapı denetimi konusuna da değinen Harmancı, bu konunun artık yasalaşması gerektiğini belirtti. Harmancı, “İnsanların ve Belediye Başkanının inisiyatifiyle yapılacak bir denetim olmaktan çıkmasını, ülkede bunun yasal bir mevzuata bağlanarak, ülke genelinde standart bir şekle gelmesini arzu ediyoruz” dedi.

Müteahhitlerle, değişken döviz kurları nedeniyle devletten aldıkları ihalelerde yaşadıkları problemlere yönelik olarak yaptıkları eylem kapsamında, merkezi idareye ve diğer idarecilere de yol gösterici bir protokol imzaladıklarını da anımsatan Harmancı, şu ifadeleri kullandı:

“O dönemde de biz, müteahhitlerin hangi şartlar altında ihalelere girebileceğini sizlerle birlikte ortak bir akıl yürüterek, masaya yatırmıştık ve günün sonunda akıl kazandı. Bundan da büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Harmancı konuşmasına şöyle devam etti:

“Sıkı bütçe disiplini uygulayarak, kaynaklarımıza sahip çıkarak ve tahsilat oranlarımızı artırarak, hem piyasaya ve bankalara olan borçları sıfırladık hem de hizmetlerimizi iyileştirdik ve geliştirdik. En zor süreçlerde LTB olarak ayakta kalmayı başarırken, pandemiyle beraber ortaya çıkan toplumsal zafiyetleri gidermek için özellikle toplum sağlığı ve sosyal mahrumiyetle mücadele alanlarında önemli sorumluluklar üstlendik. Lefkoşa ve Lefkoşalıların ihtiyaçlarını önceliklendirirken, şehre önemli yatırımları kazandırmaya da devam ettik. 2022-2026 döneminde müteahhitleri de yakından ilgilendiren önemli yatırımlarımız olacak.”

Bunların başında Terminal bölgesinin yeniden yapılandırılması projesinin geldiğini ifade eden Harmancı, “Burada yaklaşık 25 milyon sterlinlik bir katma değer yaratmak ve aynı zamanda yeşili olan, meydanı olan, kültür ve sanata dokunan bir eseri daha başkent Lefkoşa’ya kazandırmak hedefini taşıyoruz” dedi.

“LTB’DE İSTİKRARI KORUYARAK, İYİLEŞMEYİ İLERİYE TAŞIMAK HEDEFİNDEYİZ”

Harmancı son olarak, “Her hal ve şartta buraya mutlu olarak geliyorum çünkü hiçbir müteahhidimize zamanı geçmiş borcumuz bulunmuyor. Sizlerle yaptığımız bütün istişarelerde hep ortak yolu bulduk. İstikrarın önemini çok iyi biliyoruz. İstikrarsız merkezi hükümetlerin yap-boz tahtası uygulamalarının bedelini halkımız ödüyor. O yüzden LTB’de bu istikrarı koruyarak, iyileşmeyi ileriye taşımak hedefindeyiz” ifadelerine yer verdi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.