STERLIN
22,6891
DOLAR
18,8304
EURO
20,2166
ALTIN
1.134,88
BIST
4.930,18
SON DAKİKA
İskenderun Limanı’nda çıkan yangın sürüyor
Türkiye’nin acısını birinci sayfalarından duyurdular! İngiliz gazeteden depremzedeler için yardım kampanyası
3 büyüklerin statları yardım toplama merkezine dönüştü
Volkan Demirel: “Kıyamet günü geldi diye düşündüm”
SPK’dan sarsıntı bölgesi için kıymetli kararlar
Fahiş fiyat fırsatçılarına göz açtırılmıyor
Oteller: Kapılarımız açık
İş dünyasında seferberlik
İş makinesi ve vinç daveti
Besinde yardım zinciri
Akaryakıt şirketleri: Tankerlerimiz hazır
Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Zoteeva: Projede rastgele bir hasar olmadı
İktisat ve siyaset gündemi – 7 Şubat 2023
Dünyadan dayanak ve yardım seferberliği
8 ülkede hissedildi… Suriye’de de yıkım
Türkiye’yi yasa boğan sarsıntıda can kaybı artıyor
Resmi Gazete’de bugün (07.02.2023)
Merkez Bankası’ndan ‘deprem’ önlemleri
THY sarsıntı bölgesinden İstanbul uçuşlarını 100 TL’ye sabitledi
F.Bahçe Beko ve Anadolu Efes’in maçları ertelendi
Felipe Melo’dan Volkan Demirel’e dayanak
ABD Lideri Biden’dan Erdoğan’a ‘geçmiş olsun’ telefonu
MOBİSAD: Bağlantıda, kimi noktalarda jeneratörlerle tahlil üretmeye çalışıyoruz
Nicolo Zaniolo’dan Türkiye için bildiri
Borsada depo kaidesi düzenlemesinde geri adım
Hatayspor’da Christian Atsu ve Sportif Yönetici Taner Savut hala enkaz altında
Spor camiası deprem için seferber oldu
TCMB’den deprem bölgeleri için kredi ve bağış kararı
2 bin 500 öğretmen afet bölgesinde
Bakan Akar: Hava yardım koridoru oluşturuldu

Konyaspor Lideri Özgökçen’den şampiyonluk kelamları

Dünya Kupası ortası nedeniyle Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’nde kamp çalışmaları yapan Konyaspor’da lider Fatih Özgökçen, ekibini kampta yalnız bırakmadı. Özgökçen, Antalya kampında Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) sorularını yanıtladı.

Konyaspor Lideri Özgökçen’den şampiyonluk kelamları
CyborNFT
10.12.2022 11:22
0
A+
A-

Konyaspor Lideri Özgökçen’den şampiyonluk sözleri
Dünya Kupası ortası nedeniyle Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’nde kamp çalışmaları yapan Konyaspor’da lider Fatih Özgökçen, kadrosunu kampta yalnız bırakmadı. Özgökçen, Antalya kampında Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) sorularını yanıtladı.

Kampın epey uygun gittiğini söz eden lider Fatih Özgökçen, “Neredeyse bütün kadrolar Antalya’da. Hava hayli hoş. Ben hatta teknik gruba, futbolculara ve İlhan hocaya Konya’ya dönünce Konya’yı beğenmeyeceksiniz dedim. Genel manada baktığınız vakit dünkü idmanı takip ettim. Hayli sevinçli ve verimli geçtiğini gözlemledim. İnşallah kadromuzda kaldığımız yerden devam eder. Bir eksik göremedik. Eksik olan sakat arkadaşlarımız var. Onlar da birkaç gün içinde ekibe dahil olduğu vakit tam manasıyla ekibimiz idmanlara devam edecek” sözlerini kullandı. 

“KONYASPOR BİR GÜN KESİNLİKLE ŞAMPİYON OLACAKTIR” 

CyborNFT

Konyaspor’un bir gün kesinlikle şampiyon olacağını belirten Fatih Özgökçen, “Biz birinci vazife geldiğimizde birinci amacımız şuydu; Konyaspor, 4, 5 sene birinci 10’da uğraş edecek bir kadro olacak. Birinci 10’a alışacak. Daha sonra bu gayesi bir kademe arttıracağız. 3, 4 yılda birinci 5 içinde yer alması gerekir diye düşündük. Doğal bunlar yalnızca sportif muvaffakiyetle olacak işler değil. Yönetimsel ve ekonomik noktada da bir sistem haline gelecek kulüp olmak zorundasınız. Bizim gayelerimiz bu noktada ilerliyor. İnşallah bizden sonra da bu türlü devam edecek bir kulüp arzuluyoruz. Ondan sonra da söylüyoruz. Konyaspor, bir gün kesinlikle şampiyon olacaktır” diye konuştu. 

“MEVCUT HAFTA İTİBARİYLE GEÇEN YILDAN YALNIZCA 2 PUAN GERİDEYİZ”  

Takımın birinci 6 haftada gol yemediğini lakin hamle noktasında kimi eksikliklerin olabileceğini lisana getiren Özgökçen, “Skor ve puan açısından baktığınız vakit mevcut hafta itibariyle geçen yıldan 2 puan gerideyiz. Bu da geçen seneye yakın bir durum olarak kıymetlendirilebilir. Konyaspor, geçen yılla oyun olarak kıyaslandığı vakit tahminen atak noktasında eksiklikler olabilir. Fakat bilhassa gol yememe noktasında daha düzgün yerde. Birinci 6 maçta gol yemeyen bir Konyaspor vardı. Bu kamplar, bu cins boşluklar bu eksiklikleri giderme açısından uygun oluyor. Bu çeşit bir Dünya Kupası ortası daha evvel yaşanmadı. Tahminen lige de olumlu ya da olumsuz tesir edecek bir durum kelam konusu olabilir. Bu ortadan Konyaspor olarak olumlu tarafta çıkma çabası içerisindeyiz” biçiminde konuştu. 

“KAMPTAN SONRAKİ 4, 5 HAFTAYI GÖZLEMLEYİP, ONA NAZARAN BİR KIYMETLENDİRME İÇERİSİNE GİRERİZ” 

Transfer konusunda önlerinde vakit olduğunu, kalan maçların oynanmasının akabinde kıymetlendirme yapılacağını kelamlarına ekleyen Fatih Özgökçen, kelamlarını şöyle sürdürdü: 

“Elimizde oynatmadığımız, kendisinden şu ana kadar istifade etmediğimiz oyuncularımızı, arkadaşlarımızı bu kamp içerisinde görüp ona nazaran siyaset belirleyeceğiz. Transfer devrine de daha var. Kamp bittikten sonra 4, 5 haftayı gözlemleyip ona nazaran bir kıymetlendirme içerisine gireriz.”  

“ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR BÜTÜN BRANŞLARA TAKVİYE OLMA UĞRAŞI İÇERİSİNDEYİZ” 

Futbol kadar basketbol şubesi ve amatör branşlarında kendileri için kıymetli olduğunun altını çizen Fatih Özgökçen, “Bizim için futbol kadar basketbol da değerli. Biz hiçbir vakit ayırmadık. Ayırmadığımız için de bunun sonuçlarını gördük. Şampiyon olduk ve Harika Lig’e çıktık. Şu anda Üstün Lig’de uğraş eden, birinci yılı itibariyle de bana nazaran başarılı diyebileceğimiz bir basketbol kadromuz var. Oraya da sonuna kadar dayanak olacağız. Amatör sporlar noktasında da ferdî manada engelli kardeşlerimiz var. Onlara dayanak oluyoruz. Elimizden geldiği kadar, gücümüz nispetinde, iktisadımızı de dengeleyecek formda bütün branşlara dayanak olma uğraşı içerisindeyiz” dedi. 

“YABANCI OYUNCU KURALI NOKTASINDAKİ NİYETLERİMİZ DAİMA AYNI”  

Yabancı oyuncu kuralı konusundaki niyetlerinin her vakit tıpkı olduğunu belirten KONYASPOR Lideri Fatih Özgökçen, “Bizim bu noktadaki niyetlerimiz daima tıpkı. Altyapıya dayanak verdiğimiz müddet içerisinde yabancı sınırlaması olabilir. Şuna da bakmak lazım. Bu yabancı sınırlaması kaç yıldır uygulanıyor. Bunu masaya yatırmak lazım. Bu uygulanan müddet içerisinde olumlu ya da olumsuz lige ne yansıması olmuş. Altyapıdan yetiştirme noktasında ne üzere sonuçlar olmuş. Bunları masaya yatırıp, bu müddet zarfı içerisinde istenen elde edilmiş mi, edilmemiş mi buna bakıp, devam edip etmeme noktasında da buna nazaran karar vermek zorundayız. 5, 6 yıldır uygulanıyor diye biliyorum ben. Bu 5, 6 yıl içerisinde altyapılardan ne kadar oyuncu çıkartmışız, Türk futboluna ne kadar oyuncu yetiştirmişiz buna bakıp, olumluysa buna devam edelim ancak yok bunun bir katkısı olmadıysa altyapıdan da oyuncu yetiştiremediysek o vakit devam ettirmenin de bir mantığının olmadığı fikri hakim bende. Ayrıntılı bir inceleme yapmak lazım” sözlerini kullandı. 

“TARAFTARIMIZ BİZİM İÇİN İTİCİ BİR GÜÇ” 

Yeşil-beyazlı taraftarların kendileri için çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Fatih Özgökçen, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Biz her vakit şunu söylüyoruz, taraftarımız bizim için itici bir güç. Nitekim bunu hem futbol hem de basketbol grubumuzda görüyoruz. Bilhassa basketbol maçımızda salonda, ekibimiz daha uygun ve ateşli bir oyun sergiliyor. Futbolda da bizim stadyumumuz 42 bin kişilik. Gerçekten altyapısı, üst yapısıyla harika bir stat. Taraftarımız 42 bin kişilik stadımızı doldurduğu vakit daha hoş oluyor. Artan bir oran var. 17, 18 bin satılan kombine var. Futbolcularımızın daha güzel bir oyun sergileyebilmesi için o stadın dolması lazım. Biz daima bunu söylüyoruz. Bize takviye veriyorlar, bundan sonra dayanak arttırılırsa Konyaspor, daha yeterli yerlere gelecektir.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.