STERLIN
20,8328
DOLAR
18,5936
EURO
18,2312
ALTIN
1.022,81
BIST
3.573,92
SON DAKİKA
Kayıtlı işsiz sayısı Eylül’de azaldı
Twitter’ın Musk’a açtığı dava durduruldu
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile görüştü
Altay tankı ANADOLU gemisine LCM ile yüklendi
Zigana Tüneli’nde sona yaklaşılıyor
AMB’den bankalara ‘temkinli olma’ daveti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
Varank: Türkiye bu alanda her geçen gün kabiliyetlerini arttırıyor
Son dakika: Cumhurbaşkanım Erdoğan Putin ile görüştü
Krizdeki Credit Suisse’ten finansal gövde gösterisi
Japonya/Kishida: Yende tek taraflı, keskin düşüşler dilek edilir değil
İhracatta beklenti pandemiden bu yana en düşük düzeyde
Güney Kore ve ABD ortak deniz tatbikatı başlattı
Kasapoğlu muştuyu duyurdu! Yurtlara işçi alınacak
Global besin fiyatlarında geri çekilme sürüyor
Döviz kurlarında son durum! – KIBRIS HABER
7 Ekim Günlük Burç Yorumu ÖZEL HABER
KİT’ler TCMB’den 3 aydır döviz almıyor
Rusya’dan, Fransa Büyükelçisi’ne “Ukrayna’ya destek” uyarısı
Tazminatlar ödendi! – KIBRIS HABER
Pazartesi eylem var! – KIBRIS HABER
Kim Jong-un Rusya Devlet Lideri Putin’in doğum gününü kutladı
Yunan basınında tek gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan… ‘Türkiye’den inanılmaz meydan okuma’
THY, Eylül’de 7,3 milyon yolcu taşıdı
Fed’de şahin sesler kesilmiyor
Altında Mart’tan beri en büyük haftalık yükseliş
TCMB PPK Üyesi Tuna hayatını kaybetti
Rusya-Ukrayna savaşında son durum: Biden’dan dünyayı dehşete düşüren sözler… ‘Kıyamet’ birinci kere bu kadar yakın!
Son dakika… Bakan Nebati’den değerli açıklamalar
Fed/Evans: Faiz artırımlarında daha gidecek yerimiz var

İGA 62 milyon ziyaretçiyi akıllı teknolojiyle buluşturuyor

İGA 62 milyon ziyaretçiyi akıllı teknolojiyle buluşturuyorBu yılı 62 milyon ziyaretçi sayısı ile kapamayı planlayan İstanbul Havalimanı İGA …

İGA 62 milyon ziyaretçiyi akıllı teknolojiyle buluşturuyor
CyborNFT
03.06.2022 10:52
0
A+
A-

İGA 62 milyon ziyaretçiyi akıllı teknolojiyle buluşturuyor
Bu yılı 62 milyon ziyaretçi sayısı ile kapamayı planlayan İstanbul Havalimanı İGA, akıllı teknolojilere yatırım bütçesini yüzde 15 arttırdı. Mobiliteye ehemmiyet verdiklerini söyleyen İstanbul Havalimanı İGA’nın Dijital Hizmetler ve Ticaretten Sorumlu…

HANDE BERKTAN

İstanbul Havalimanı İGA’nın Dijital Hizmetler ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul 2022 yılında 62 milyon ziyaretçiye ulaşıp 2019 bilgilerini geçeceklerini söyledi. İnankul “Bu yaz 5 yeni havayolu şirketi daha uçmaya başlayacak ve böylece İstanbul Havalimanından uçan havayolu sayısı 84’e ulaşacak. Günde 220 bin yolcuya hizmet veriyoruz. Bu da bize değerli sorumluluk yüklüyor. Müşteri tecrübesini artırma konusunda birçok çalışma yapıyoruz. Yeni teknolojik tahliller geliştiriyoruz. Mobiliteye çok ehemmiyet veriyoruz. Yolcularımız meskenden uçağın kapısına kadar bu mobilite tahlillerimizden yararlanıyor. Yolcularımızın anında hizmet alabilecekleri yapay zeka takviyeli saha asistanlarımız var. Güçlü 5G ve wifi altyapısı, yapay zeka ve büyük datayla teknoloji altyapısını tamamlamış bir havalimanıyız. Geçen seneye oranla yüzde 15 oranında teknoloji altyapı yatırım bütçemizi artırdık. Teknoloji kısmında çalışan sayımız 230’un üzerinde ve bunların 25’i yazılımcılardan oluşuyor.” dedi.

CyborNFT

“İGA cüzdanı hayata geçiriyoruz”

Müşteri tecrübesini artırma ismine Ersin İnankul “Kendi e-ticaret sitemizi kuracağız. 300’ün üzerinde bütün mağazalarımız online platformda yer alacak. Beraberinde kendi dijital cüzdanımızı geliştiriyoruz. İGA cüzdanla birçok mağazadan indirimler alınıp kampanyalardan yararlanılacak. Artırılmış gerçeklikle alışveriş merkezi tasarladık. Bu mevzuları bir ortaya getirip dünyanın en uygun havalimanı olmayı istiyoruz. “Uçur” ile bir getirme projesini de devreye alıyoruz. Taşınabilir uygulama üzerinden istediğiniz eseri robotlarla müşterinin ayağına getireceğiz. Dijitalleşmeyle ticaretin kurgulandığı bir ortamı müşterimize sunacağız. Havalimanındaki tecrübeleri artırıcı yeni servislerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” yaptıklarını açıkladı.

İnankul, dijitalleşme kapsamında yaptıklarını “Havalimanlarının dijital dönüşümü hızlanıyor, bu dijitalleşme obje, insan ve süreçlerle kurulan irtibatların form değiştirmesi ve büyük bilgi trendleriyle kendini gösteriyor. Süreçlerin optimizasyonu, iş modeli inovasyonu ve daha düzgün yolcu tecrübesi bu dönüşümün kazanımlarından olacak. Cenevre, Doha, Dubai üzere birtakım havalimanları marka kıymetleri yaratmak için dijital teknolojiyi havaalanlarında kullanma konusunda maksatlar koydular. Akıllı uygulamalarımızla İstanbul Havalimanı olarak bizler, havacılık sanayisinin yenilik öncüleri olarak kendimizi tanımlıyoruz. Dijital yol haritamız, strateji haritamıza ve kuruluş ideolojimize temelden bağlı. Vizyonumuz epeyce net, çok sayıda ölçülebilir yarar ile büyük-küçük her alanda süreçleri güzelleştirmek ve böylece yolcu tecrübesini her temas noktasında artırabilmek.” biçiminde özetledi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.