STERLIN
20,7510
DOLAR
18,5833
EURO
18,2131
ALTIN
1.023,29
BIST
3.553,85

Hamaney: Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı

Hamaney: Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktıİran’ın dini başkanı Ayetullah Ali Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş …

Hamaney: Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı
CyborNFT
20.07.2022 11:37
0
A+
A-

Hamaney: Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı
İran’ın dini başkanı Ayetullah Ali Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de yararlı olduğuna vurgu yaparak, Rusya-Ukrayna savaşına ait “Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.

İran’ın dini başkanı Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de yararlı olduğuna ve doruğa ulaşması gerektiğine vurgu yaparak, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşına ait açıklamada bulundu.

Hamaney, “Savaş düşmanca, çetin bir sıkıntıdır ve İslam Cumhuriyeti asla sıradan insanların savaşlardan etkilendiğini görmekten yana değildir. Fakat Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.

CyborNFT

“NATO TEHLİKELİ BİR OLUŞUMDUR”

NATO’nun ‘tehlikeli bir oluşum’ olduğunu söyleyen Hamaney, “Batı, güçlü ve bağımsız bir Rusya’ya büsbütün karşıdır. NATO’nun önü açılırsa, hiçbir hudut tanımayacak. Ukrayna’da durdurulmasaydı, daha sonra benzeri bir savaşı Kırım’da başlatacaktı” sözlerini kullandı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.