STERLIN
23,4130
DOLAR
19,0560
EURO
20,6420
ALTIN
1.218,32
BIST
5.061,99
SON DAKİKA
Yaz saati uygulamasına geçiliyor! – KIBRIS HABER
Pazar gününe kadar sağanak yağmur bekleniyor! – KIBRIS HABER
24 Mart 2023’e ilişkin piyasa analiz raporu yayımlandı! – KIBRIS HABER
İki İsviçre bankasına Rusya soruşturması
Fed’e muhalefet korosu genişliyor
AB önderlerinden Türkiye daveti
Fransa’da emeklilik yaşı protestoları 9. gününde: Bordeaux Belediyesi ateşe verildi
Dünya bu kelamları konuşuyor… Almanya’dan flaş Putin açıklaması
Londra’da ramazan ışıltısı
Saç teli incelendi hastalıkları ortaya çıktı… Beethoven neden öldü
Yeni orkide tipi keşfedildi
Medvedev’den Berlin’e sert karşılık: Putin’in tutuklanması savaş ilanı olur
5 soruda Trump neyle suçlanıyor
Senatör Menendez yeniden devrede… Bir buçuk dakikalık soruya 3 sözlük karşılık
Zelzelesi unutmadı
Kripto reklamı değerliye patladı
Netanyahu’ya muhafaza kalkanı… O yasa çıktı İsrail karıştı
Global piyasalar Yellen’ın kelamlarıyla dalgalandı
TCMB’nin 2022 kârı 72 milyar TL
Japonya’da imalat faaliyetleri beşinci ayda da daraldı
Japonya’da enflasyon sürat kesti
Nebati’den Türkiye İktisat Modeli vurgusu: ‘Kararlılıkla yol alıyoruz’
Türkbank’a en yüksek teklif İGE’den
Ramazanda süt eserleri uzun mühlet tokluk sağlıyor
Almanya’ya yeni şube gayesi
2022 işsizlik oranı yüzde 10.4
En az 4 milyon emeklinin maaşı artacak! Emekliye artırım hazine dayanağı halinde olacak
11 afet vilayetinde ‘işçi kapma’ yarışı! Tadilatlar için bile eleman bulunamıyor
Zelzelenin etkilediği AVM’ler toparlanıyor
Zelzele bölgesine can verecek merkez! Aktarma merkezi ile e-ticaret güçlü kalmaya devam edecek

Erdoğan: YEM’in müspet sonuçlarını 2023’ün birinci çeyreğinde göreceğiz

Erdoğan: YEM’in müspet sonuçlarını 2023’ün birinci çeyreğinde göreceğizTürkiye’yi savaşın olumsuz tesirlerinden müdafaayı başardıklarını söyleyen …

Erdoğan: YEM’in müspet sonuçlarını 2023’ün birinci çeyreğinde göreceğiz
CyborNFT
06.08.2022 19:23
0
A+
A-

Erdoğan: YEM’in müspet sonuçlarını 2023’ün birinci çeyreğinde göreceğiz
Türkiye’yi savaşın olumsuz tesirlerinden müdafaayı başardıklarını söyleyen ve ihracattaki artışa dikkat çeken Erdoğan, Türkiye İktisat Modeli’nin müspet sonuçlarının 2023’ün birinci çeyreğinde, bilhassa de enflasyonda daha da net görüleceğini kaydetti….

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Kıymet Katanlar Ödül Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Bedel Katanlar Ödül Töreni’nde konuştu. İhracattaki artışa dikkat çeken Erdoğan, Türkiye İktisat Modeli’nin müspet sonuçlarının 2023’ün birinci çeyreğinde, bilhassa de enflasyonda daha da net görüleceğini kaydetti. Yerli araba hakkında da konuşan Erdoğan, “İnşallah 29 Ekim 2022’de TOGG’un Gemlik Fabrikası’nın resmi açılışını ve birinci seri üretim aracının banttan inme merasimini gerçekleştireceğiz. 2023’ün birinci çeyreğinde TOGG’u, vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız” dedi.

CyborNFT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Bedel Katanlar Ödül Töreni’nde konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz yüzde 11’lik büyümeyle G20 ülkeleri içinde birinci sıraya yerleştik. Bu yılın birinci çeyreğinde yüzde 7,3’lük büyüme kaydettik. Dünyada istihdam azalırken 31 milyon sonuna dayanarak tarihimizin en yüksek sayısına ulaştık. Her ay ihracatta rekor kırıyoruz. Temmuz ayı ihracatımız, geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 13,5 artarak 18 milyar 550 milyon dolara ulaştı.

“Ekonomiyi savaşın olumsuz tesirlerinden koruduk”

Küresel ölçekte besin ve güç krizinin konuşulduğu bir periyotta Allah’a şükür biz epey rahatız. İşbirliğini, barışı, diplomasiyi önceleyen istikrarlı siyasetimizle Rusya-Ukrayna savaşının olumsuz tesirlerinden ülkemizi muhafazayı başardık.

Tahıl koridorunun açılmasını sağlayarak global problemlerin tahlilinde Türkiye’nin anahtar rolünü bir defa daha teyit ettik. Emtia fiyatlarındaki ani ve çok yükselişin sebep olduğu piyasa dengesizliklerini yakından takip ediyoruz.

Hayata geçirdiğimiz siyasetlerin müspet sonuçlarını önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde, bilhassa enflasyonda daha net bir biçimde göreceğiz. Türkiye’yi bu global fırtınadan kesinlikle çıkartacağız.

“Bu ülke toplu iğne üretemiyordu”

2023 için öngördüğümüz yatırım sayılarını 2 yıl öncesinden büyük bir farkla geçtik. 2020 yılında Türkiye’deki teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar yalnızca 148 milyon dolar iken 2021 yılında 1.5 milyar doları aştı. 2022’nin birinci yarısında 132 teknoloji teşebbüsüne yapılan 1.4 milyar liralık yatırım da yeni rekorun sinyallerini veriyor. Türkiye oyun yatırımında Avrupa’da en fazla yatırım alan ülke oldu. Birçok kendi imkanlarımızla yerli ve ulusal helikopter, roket, uçak, gemilerimizi, torpidolarımızı, hava savunma sistemlerini tasarladık geliştirdik ve ürettik. Kimileri bunları görmezden gelse de 20 yılda yapılanların gurur kaynağı olduğunu biliyorum. Bu ülke toplu iğne üretemiyordu.

İnsansız hava araçları denilince akla birinci Türk SİHA’ları geliyor. Herkes, İHA, SİHA, Akıncı istiyor. Problem buydu, başardık. Bizimle bu alanda ortak yatırımlara girmek isteyen harika güçler var. SİHA’larımızın savaş doktrinini tekrar yazmasını artık tüm dünya kabul etti.

TOGG açılışı 29 Ekim 2022’de

Aynı biçimde ülkemizin vizyon projelerinden Türkiye’nin Otomobili’ni de belirlediğimiz takvime uygun biçimde adım adım hayata geçiriyoruz. İnşallah 29 Ekim 2022’de Togg’un Gemlik Fabrikası’nın resmi açılışını ve birinci seri üretim aracının banttan inme merasimini gerçekleştireceğiz. 2023’ün birinci çeyreğinde Togg’u, vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız. Yapamazsınız, üretmezsiniz, üretseniz bile satamazsınız diyenlere inat Türkiye’nin arabasını milletimizin ve dünyanın hizmetine sunacağız. Ülkemizi savunma sanayiinde nasıl parmakla gösterilen düzeye getirmişsek, inşallah elektrikli arabada de misal bir başarıyı yakalayacağız.

Erdoğan, “Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeliye Bedel Katanlar Ödül Töreni” için geldiği Gebze Bilişim Vadisinde TOGG ile test sürüşü yaptı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.