STERLIN
23,1895
DOLAR
18,8060
EURO
20,4557
ALTIN
1.165,58
BIST
4.976,55

‘Darbeci’ eski Yunan generalinden küstah kelamlar

‘Darbeci’ eski Yunan generalinden küstah sözlerYunanistan’ın eski kara kuvvetleri kumandanlarından Frangulis Frangos, Türk-Yunan savaşı çıkması …

‘Darbeci’ eski Yunan generalinden küstah kelamlar
CyborNFT
27.06.2022 07:37
0
A+
A-

‘Darbeci’ eski Yunan generalinden küstah sözler
Yunanistan’ın eski kara kuvvetleri kumandanlarından Frangulis Frangos, Türk-Yunan savaşı çıkması halinde, Türkiye’nin ödeyeceği bedelin çok ağır olacağını savundu.

Frangos, Skai televizyonuna, “Yunanistan, rastgele bir sıcak olaya ya da genel savaşa karşı koyabilir. Bunun bedelini (Türkiye’yi kastediyor) çok ağır öderler. Savaş halinde Yunanistan değil, Türkiye’nin hudutları değişir. Onlar kaybeder” dedi. “Yunan halkı rahat uyusun. Yunanistan güçlüdür” diyen Frangos, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i, “O yalnızca NATO’nun bir memuru. Hiçbir yetkisi yok. Türkiye’ye gereğinden daha fazla kıymet veriyor” diyerek eleştirdi.

FRANGOS KİMDİR

CyborNFT

2009-2011 yıllarında Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapan Frangulis Frangos, Meriç’te hafriyatı hâlâ süren 135 kilometre uzunluğunda ve 7 metre derinliğindeki hendeğin ‘mimarı’ sayılıyor. Yunanistan’da 2011 yılında 16 generalin ordudan uzaklaştırılması sayesinde bir darbenin önlendiği tez edilmişti. Ekonomik krizin yaşandığı o devirde, emekliye sevk edilen generallerden olan Frangos, 2012’de kurulan seçim hükümetinde bir ay savunma bakanı olmuştu. Birebir yıl “Hangi Türkiye, hangi Türkler” isimli temelsiz tezlerin yer aldığı kitabı yayımlanmıştı.

 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.