STERLIN
22,7856
DOLAR
18,8334
EURO
20,2256
ALTIN
1.137,69
BIST
4.186,01
SON DAKİKA
THY zelzele bölgesinden bugün 170 tahliye seferi yapacak
ABD Lideri Biden’dan zelzelelerle ilgili yeni takviye iletisi
Zelzelelerin acı tablosu ağırlaşıyor
Yatırım ve emeklilik fonları süreçleri durduruldu
Twitter’dan dezenformasyonla uğraş taahhüdü
Türkiye sarsıntısı dünyada manşet… BBC 1000 kilometrelik umut seyahatini yazdı
Kurtarma seferberliği
Şam, AB’den resmen yardım talep etti
Dualarımız bu hoş insanlara
Dünyanın en uygun restoranı Türkiye için kapılarını açıyor
Ticaret Bakanlığı’ndan bir şirkete men
Bağış sahtekarlarına dikkat
Afet bölgesinde ‘mücbir sebep’ nedeniyle vergiler ertelendi
Limanda yangın denetim altında
Trabzonspor, tesislerini depremzedelere açıyor
Fode Koita: Yaşanan iki dakika, bir saat üzere geldi’
Brezilyalı dostlardan Türkiye’ye dayanak eli
Mukavelesini feshetti, sarsıntıdan kurtuldu!
Volkan Demirel’den Christian Atsu ve Taner Savut açıklaması! ‘İnşallah ikisi de kurtarılacak’
‘Çok mutluyuz’ diye taşınmadığı meskende sarsıntıya yakalandı
Sarsıntı bölgesinde 24 saat barınma ve yiyecek hizmeti veren tesisler
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 10 vilayette 152 tesiste 150 bin vatandaşımız konaklıyor
Galatasaray’ın antrenörü Gomez: ‘Bu ülke yardım etme konusunda çok büyük’
Türkiye’yi yasa boğan sarsıntıda can kaybı artıyor
İktisat ve siyaset gündemi – 9 Şubat 2023
Kosova Başbakanlık binasına Türk bayrağı silueti yansıtıldı
Twitter’dan dezenformasyonla uğraş tahhüdü
Yardım materyali taşıyan TCG Bayraktar İskenderun Limanı’na ulaştı
Fenerbahçe Genel Sekreteri Kızılhan: ‘Tüm vatandaşlarımız takviye vermeye devam ediyor’
Resmi Gazete’de bugün (09.02.2023)

Coinbase/Armstrong: Gelirimizin yarı yarıya azalmasını bekliyoruz

Coinbase CEO’su Brian Armstrong bu yıl kripto kesiminde yaşanan iflaslar sonrası gelirlerinin bir evvelki yıla nazaran yarısından az olmasını beklediklerini belirtti.

Coinbase/Armstrong: Gelirimizin yarı yarıya azalmasını bekliyoruz
CyborNFT
08.12.2022 00:07
0
A+
A-

Coinbase/Armstrong: Gelirimizin yarı yarıya azalmasını bekliyoruz
Coinbase CEO’su Brian Armstrong bu yıl kripto kesiminde yaşanan iflaslar sonrası gelirlerinin bir evvelki yıla nazaran yarısından az olmasını beklediklerini belirtti.

Coinbase Küresel CEO’su Brian Armstrong, kripto para ünitesi Borsasının gelirinin, düşen fiyatlar ve rakip FTX yatırımcılarının itimadını sarsmasıyla bu yıl yarı yarıya yahut daha fazla gerileyeceğini söyledi.

Kripto para ünitesi sanayisi için hali hazırda acımasız bir yılı geride kalırken FTX’in süratli çöküşü sonrası en sık süreç gören birtakım tokenlerin fiyatları düşmesiyle spekülatörlerin geri çekilmesine neden olmuştu. Coinbase’in payları 2022’de yüzde 80’den fazla düştü ve şirketin üçüncü çeyrek geliri, Bitcoin fiyatının tepe yaptığı 2021’in son üç ayındaki gelirin yaklaşık dörtte biri düzeyinde kaldı.

CyborNFT

“Bir evvelki yılın yarısında az gelir elde edecekmişiz üzere görünüyor”

Armstrong verdiği bir röportajda şirketin gelirleriyle ilgili bir soruya, “Geçtiğimiz yıl yaklaşık 7 milyar dolar gelir ve yaklaşık 4 milyar dolar olumlu FAVÖK elde ettik ve bu yıl her şeyin düşmesiyle, kabaca bunun yarısı yahut daha azını elde edecekmişiz üzere görünüyor” dedi. Röportajdan sonra yapılan ek yorumlarda bir Coinbase sözcüsü, 2022 gelirinin 2021 gelirinin yarısından az olmasını beklediklerini açıkladı.

Coinbase daha evvel, faiz ve amortisman üzere muhakkak maliyetleri hariç tutan bir gelir göstergesi olan düzeltilmiş FAVÖK’e dayalı olarak 2022’de 500 milyon dolardan fazla olmayan bir ziyan kaydedebileceğini belirtmişti. Şirket daha evvel toplam gelir için yıllık bir görünüm sunmadı lakin Bloomberg tarafından derlenen bilgilere nazaran Armstrong’un kestirimi, analistlerin beklediği yaklaşık 3,2 milyar dolar ile uyumlu olacak.

FTX’i çevreleyen karışıklık, kreditör bir şirket olan Celsius Network’ün iflası nedeniyle halihazırda yıpranmış olan piyasa inancıyla, dalın üzerindeki kasvetli havayı derinleştirmişti. Kreditör öbür bir kurum olan BlockFi de FTX’in çöküşüne bağlı problemleri münasebet göstererek geçen ay iflas etmişti.

“FTX’in iflası büyük bir dolandırıcılığını sonucu üzere görünüyor”

Armstrong, Bankman-Fried’in iflastan bu yana yaptığı röportajlarda aktardığının bilakis, FTX’in iflasının makûs idare yahut muhasebe yanılgılarından çok “büyük bir dolandırıcılığın” sonucu üzere göründüğünü söyledi.

Armstrong, “Müşteri fonlarını borsalarından alıp fiilen birleştirmişler yahut hedge fonlarına taşımışlar ve sonra satın aldıkları pahanın altında bir pozisyona düşmüşler üzere görünüyor. Ve bence bu onların hizmet kurallarına ve kanunlara aykırıydı” sözlerini kullandı.

Bankman-Fried, iflasından evvel Washington’a yaptığı sık ziyaretler sırasında kripto yanlısı siyasetlerin savunucusu ve Kongre yarışlarına değerli bir bağışçı pozisyonundaydı.

Armstrong, “Müşterilerden çalınmış üzere göründüğü için bu paranın bir kısmının geri alınması durumunda sorulması gereken nitekim önemli sorular olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Washington’da dalı savunmaya devam edeceğim”

FTX’in yarattığı olumsuz algıya karşın Armstrong, Washington’da bölümü savunmaya devam etmeyi planladığını ve kriptoya has mevzuatın önümüzdeki yıl yürürlüğe girebileceğini varsayım ettiğini söyledi. Armstrong, Sabitkoinler, merkezi borsalar ve emanetçilerle ilgili düzenlemelerin yanı sıra emtia ve menkul değerlerin tariflerinin netleştirilmesinin en kıymetli odak noktaları ortasında olması gerektiğini söyledi.

Coinbase CEO’su kongrede vekillerin kripto paraya bakışlarını da kıymetlendirerek, “Kongre’nin yüzde 20’si hala kripto paralara sert biçimde karşı ya da gereğince bilgi sahibi değiller lakin şu noktada çoğunluğun görüşünün bu istikamette olmadığını düşünüyorum. Öncelikle ABD’de bir noktaya varacağımız ve sonrasında bunun G-20’nin geri kalan ülkelerine yayılacağını umuyorum” sözlerini kullandı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.