STERLIN
23,1830
DOLAR
18,8092
EURO
20,4534
ALTIN
1.165,09
BIST
4.976,55

Biden’dan ekonomik sakinliğe ‘av tüfeği’ cevabı

Biden’dan ekonomik sakinliğe ‘av tüfeği’ yanıtıABD Lideri Joe Biden, San Diego’da yaptığı konuşmada Afganistan’ı tekraren “Tanrı’nın terk ettiği …

Biden’dan ekonomik sakinliğe ‘av tüfeği’ cevabı
CyborNFT
05.11.2022 12:52
0
A+
A-

Biden’dan ekonomik sakinliğe ‘av tüfeği’ yanıtı
ABD Lideri Joe Biden, San Diego’da yaptığı konuşmada Afganistan’ı tekraren “Tanrı’nın terk ettiği bir yer” olarak aşağıladı ve ABD iktisadını sakinliğe karşı korumak için “av tüfeğini” kullanabileceği latifesini yaptı.

Bu ay 80 yaşına girecek olan Biden son günlerdeki garip hareketleri ve gafları ile gündem konusu olmaya devam ediyor. San Diego’da destekçileri ile bir ortaya gelen Biden, Ekim ayı istihdam raporunu içeren’Goldilocks raporu’na atıfta bulunarak, “Kurt’u bekleyen bir av tüfeğim var” latifesini yaptı. Resesyon korkusu ve enflasyon artışının baş gösterdiği ABD’de, Biden’ın av tüfekli latifesi seçmen tarafından eleştirildi.

ABD basını Biden’ın iktisat üzerine yapacağı açıklamalar merakla beklenirken, latife yoluyla mevzuyu geçiştirmesinin iktisadın Biden ve takımı üzerinde yarattığı baskıyı yansıttığını söyledi.

CyborNFT

“TANRI’NIN UNUTTUĞU BİR YER”

Biden’ın gafı bununla sonlu kalmadı. 2008 yılında ABD’de gerçekleştirdiği bir kongre seyahatini anlatırken birdenbire Afganistan’dan bahsetmeye başladı. Afganistan konusunda, “Bir çoğunuz Afganistan’a gittiniz. Her yerine gittim. Rab’ın unuttuğu bir yer.” diyen Biden, reaksiyon çeken cümleyi birkaç sefer tekrar etti .

Ülkelere olumsuz tabirlerle atıfta bulunmanın ABD liderleri tarafından çok sık tekrarlanıyor olması toplumsal medyada birtakım kullanıcılar tarafından lisana getirildi. Donald Trump ise ekonomik açıdan gelişmemiş toplumlara, “pislik çukuru” hakaretinde bulunmuştu.

ÖLÜLERLE KONUŞTUĞUNU TEZİNİ YİNELEDİ

Biden ayrıyeten, insülini keşfeden bilim adamlarından biriyle, konuştuğu argümanını yineledi. İnsülinin mucidi olan Dr. Frederick Banting ve Profesör John James Richard Macleod, 1921 yılında insülini icat ettikten sonra 1923’te Nobel Ödülü’ne layık görülmüştü. Macleod 1935’te, Banting ise 1941’de hayatını kaybetti. Resmi kayıtlara nazaran Joe Biden 20 Kasım 1942’de doğdu.

 

 

 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.