STERLIN
23,2274
DOLAR
19,0200
EURO
20,4780
ALTIN
1.185,60
BIST
4.906,63
SON DAKİKA
Patlamış mısır yiyen öğrenciler hastanelik oldu! – KIBRIS HABER
Gazimağusa Belediyesi’nde aydınlatma problemleri masaya yatırıldı! – KIBRIS HABER
Faturalardaki hizmet bedellerine yüzde 25 zam! – KIBRIS HABER
İçtiği karışım yüzünden cildi maviye dönüştü… ‘Şirin baba Paul’ yeniden dünya gündeminde…
4 milyon dolar tohum yatırım aldı, değerlemesi 39 milyon dolara ulaştı
Olgun Amcaoğlu; “Geçmişte yapılanlar belki yanlış belki eksikti ama yapıldı”! – KIBRIS HABER
Parasız kaldıkları için hırsızlık yaptıklarını söyleyip özür dilediler! – KIBRIS HABER
Sigorta Bilgi Merkezi’nden açıklama! – KIBRIS HABER
Kenya’daki gösterilerde 238 kişi gözaltına alındı
İsrail’den Batı Şeria’da 4 yasa dışı yerleşim biriminin Yahudilere yeniden açılmasına onay
Rusya, Kanada’nın Rusya Maslahatgüzarı Ebel’i dışişleri bakanlığına çağırdı
Tüm gözler Kremlin’de! Kritik zirve başladı…
Bakan Özer’den NATO çadır kenti ziyareti
Ersin Tatar; “KKTC Devleti, kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edecektir”! – KIBRIS HABER
II. International Eastmed Energy Forum bugün yapılıyor – KIBRIS HABER
Fikri Toros; “Adaletsiz bir vergi sistemi ile karşı karşıyayız”! – KIBRIS HABER
Özvar: Nisan’da kararı yeniden gözden geçireceğiz
Dönmez: Depremzedeye 4 milyar lira enerji desteği sağlandı
Yellen: Küçük bankaları korumak için müdahaleye hazırız
AMB’de temkinli patika sesleri yükseliyor
Donald Trump tutuklandı mı? – KIBRIS HABER
Meteoroloji dairesinden, tozlu hava uyarısı! – KIBRIS HABER
Fransa’da mahkemeden yunusları korumak için avlanma yasağı kararı
İngiltere’den dikkat çeken ‘Polonya’ açıklaması
Çin Devlet Başkan Xi: “Başkan Putin’i Çin’e davet ettim”
Önce Karadeniz sonra Baltık Denizi… Havada tehlikeli yakınlaşma! Rusya’dan ilk görüntü geldi
Aldattığı karısını arsenik ile yavaş yavaş öldürdü… Şeytanın aklına gelmeyecek planı iş arkadaşı deşifre etti
SSB Başkanı Demir: Sürprizlerimiz olacak
Spot piyasada elektrik fiyatları (21.03.2023)
Bakan Dönmez: 4 milyar liralık borç silindi

Bakan Karaismailoğlu: İnşallah belediyeciliği öğrenirler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Hem Bakanlığımıza hem de belediyelere devletimiz bir bütçe veriyor.  Bu bütçelerle bu yatırımları yapacaksınız. Bunlar içerisinde metrolar var yollar var. Lakin paralar da ortada yok. İnşallah akıllarını başlarına alırlar, hizmet etmenin, belediyeciliğin ne olduğunu öğrenirler” dedi.

Bakan Karaismailoğlu: İnşallah belediyeciliği öğrenirler
CyborNFT
18.01.2023 11:36
0
A+
A-

Bakan Karaismailoğlu: İnşallah belediyeciliği öğrenirler
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Hem Bakanlığımıza hem de belediyelere devletimiz bir bütçe veriyor.  Bu bütçelerle bu yatırımları yapacaksınız. Bunlar içerisinde metrolar var yollar var. Lakin paralar da ortada yok. İnşallah akıllarını başlarına alırlar, hizmet etmenin, belediyeciliğin ne olduğunu öğrenirler” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğu, İstanbul Havalimanları Muhabirliği Derneği üyeleriyle geçen pazartesi günü İstanbul Havalimanı’nda bir ortaya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. 

Bakan Karaismailoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunu bir an evvel bitirilmesi lazım.  Ama maalesef o denli bir heyecan da yok o denli bir kaygı de yok. Bu Başakşehir-Kayaşehir ortasındaki metro sınırı yapmayacaklarını bize söyleyince biz de burayı devraldık. Biz burayı devraldığımızda buranın üretim oranı yüzde 5’ti. Yeniden bu Başakşehir metrosuna paralel Mahmutbey-Esenyurt metrosu var onun da ilerleme suratı yüzde 1’di. Onun da güneyinde Bağcılar-Kirazlı-Halkalı’ya 9 kilometrelik bir metro sınırı var onun da ilerleme suratı yüzde 5’ti. Biz Başakşehir metrosunu yüzde 5’ten devraldık bugün bitiriyoruz. Üzerinden 4 yıl geçti. Ya siz belediyesiniz. Belediyelere ve bakanlığı da devletimiz bir bütçe veriyor.  Bu bütçelerle bu yatırımları yapacaksınız. Bunlar içerisinde metrolar var, yollar var. Fakat paralar da ortada yok. Dünyada bir birincisi gerçekleştirdiler. Birinci kez dünyada yapmaya sorumlu oldukları metro sınırı üzerine hafriyat döken bir belediye olarak tarihe geçtiler. İnşallah akıllarını başlarına alırlar. Hizmet etmenin, belediyeciliğin ne olduğunu öğrenirler. Gerçi bir yılları kaldı o vakte kadar da ne yapsalar kardır lakin bir şey göremiyoruz” dedi.

CyborNFT

“CHP’Lİ BELEDİYELERİN HALKA HİZMETE UZAK KALDIĞI DEVİRLERDE BİZ DEVREYE GİRİYORUZ”

Karaismailoğlu, “Adana kent merkezinde Adana Büyükşehir Belediyesinin yapmak zorunda olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, belediyeyi ilgilendiren yakından bir proje. Maalesef bir yandan da CHP’li belediyelerin halkına hizmette uzak kaldıkları günlerde biz de vatandaşımızın ömrünü kolaylaştıracak projeleri devralıp tamamlıyoruz. Adana’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, nisan ayında bitirip halkımızın hizmetine sunacağız” formunda konuştu.  

“KANAL İSTANBUL KENDİ GELİRLERİYLE MALİYETİNİ KARŞILAYACAK BİR PROJE”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dünya ticaret hacmi belirli. 12 milyar ton şu anda. 2030 yılına geldiğimizde 25 milyar tona çıkacağı gözüküyor. Bugünden önlem almamız lazım. Keza bugünden de önemli sorun var. Gemilerin bekleme maliyetleri ve Marmara Denizi’ne verdiği külfetler var. İstanbul Boğazı dünyanın en riskli deniz suyollarından biri. Geçmişte yaşanmış kazalar var. Bugün 40 bin gemi geçiyor. Süveyş Kanalı’ndan yılda 24 bin gemi geçiyor. 9 milyar dolarlık çıkar sağlıyorlar. Buradaki bu yoğunluğu azaltmak için devlet olarak tahlil bulmak zorundayız. Kanal İstanbul büsbütün bir gereksinimden doğmuş. Boğazı kapatmayacağız, yükünü hafifleteceğiz. Kanal İstanbul’u maliyeti kendi gelirleri ile karşılayacak bir proje olarak hayata geçireceğiz. Şu anda Kanal İstanbul üzerinden geçen vatandaşımızı ulaşım gereksinimini karşılayacak Sazlıkdere Köprüsü ve temas yolarında inşaatlar devam ediyor. Kanal İstanbul’da kendi gelirleri ile finanse edecek formda ülkemizin hizmetine sokacağız. Karadeniz’deki büyük bir lojistik bir limanı ile birlikte Roterdam ve Singapur limanlarına emsal bir limanla Karadeniz’deki lojistik hareketliliğe taraf vereceğiz.”

“İSTANBUL HAVALİMANI METROSU, ÖBÜR İSTASYONLARLA ENTEGRE OLACAK”

İstanbul Havalimanı’nın 2022 yılını 65 milyon yolcuyla tamamladığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Önümüzdeki sene 70 milyon yolcuyu aşacak. En az 70 milyon diyoruz. Burası Türkiye’ye yüzyıllar uzunluğu hizmet edecek. Tabi yazın İstanbul Havalimanı’nı 5G’li havalimanı yapmıştık artık de pazar günü de metrosuyla Türkiye’ye dünyaya hizmet edecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle Kağıthane-İstanbul Havalimanı metrosunu hizmete açacağız. Evvel Kağıthane-İstanbul Havalimanı kısmını hizmete açıyoruz. Bu sınırımız Kağıthane-Hasdal-Göktürk-İhsaniye-İstanbul Havalimanı ve İstanbul Havalimanı kargo çizgisinde yolculara hizmet verecek. Önümüzdeki yaza girmeden de 3 buçuk kilometre olan Kağıthane-Gayrettepe kısmını da Haziran ayına varmadan açarak Gayrettepe İstasyonumuz, Zincirlikuyu Metrobüs istasyonumuz, Maslak-Hacıosman’a kadar uzatmış olacağız. Pazar günü açacağımız Kağıthane istasyonumuz ile birlikte Mecidiyeköy-Mahmutbey çizgisinin Kağıthane istasyonuyla entegre olarak buradan öteki metro çizgileriyle teması sağlanacak” dedi.

“YERLİ ULUSAL SİNYALİZASYONU BİRİNCİ SEFER BURADA KULLANACAĞIZ”

Bakan Karaismailoğlu, “Metro çizgisinin 34 kilometre olmasıyla birlikte dünyada birinci kere yerli ulusal sinyalizasyon burada kullanılacak. Yıllarca sinyalizasyon konusunda dünyada 5-6 firmanın monopolünde olan bir işti. Hem yüksek maliyetler hem bitmek bilmeyen işler, bir de ek muhtaçlık olduğunda onların keyfi fiyatlarıyla karşı karşıya kalıyorduk. ile bir işbirliği yaparak yerli ve ulusal sinyalizasyonu birinci sefer burada kullanacağız. Bundan sonra bütün metro çizgilerinde bunu kullanacağız.” formunda konuştu.

“BURAYA FARKLI HAVAYOLLARININ GELMESİ BİZİM DE TERCİHİMİZ”

Bakan Karaismailoğlu, “İstanbul Havalimanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü gösteriyor. Yaz ayında 1400 uçak 230 bin yolcu, 200 bine varan istihdam. Burası Türkiye’yi uçuran projelerden bir tanesi. Burada yapılacak her işe katkı sağlamak zorundayız. Biz burayla daima temas halindeyiz. Buradaki yolcu sayısını arttırmak, burayı geliştirmek bakanlık olarak bizim vazifemiz. Burada ne kadar çok çeşitlilik olursa, Türk Hava Yolları’nın bir yandan büyümesi, farklı markaların da gelmesi bizim de tercih ettiğimiz bir bahistir. Burası Türkiye’yi dünyaya bağlayan bir merkez. Burada bir ömür alanı var” dedi.

“İKİNCİ PİST MAYIS AYINDA BİTİYOR”

Sabiha Gökçen Havalimanı ikinci pist çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakan Karaismailoğlu, “Mayısın başında bitirmeyi hedefledik. Çalışmalarımız o tarafta devam ediyor. Mayıs ayında ikinci pisti bitireceğiz. Bitirdikten sonra 35 milyon yolcu kapasitesini yeni bir kapasite genişletme ihalesi ile birlikte burayı büyütmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.