STERLIN
20,7329
DOLAR
18,5825
EURO
18,1988
ALTIN
1.021,40
BIST
3.553,85

Apple’ın çip üreticisinden ‘savaş’ uyarısı

Apple’ın çip üreticisinden ‘savaş’ uyarısıDünyanın önde gelen çip üreticilerinden olan TSMC’nin CEO’su Mark Liu ABD Temsilciler Meclisi Lideri …

Apple’ın çip üreticisinden ‘savaş’ uyarısı
CyborNFT
03.08.2022 15:22
0
A+
A-

Apple’ın çip üreticisinden ‘savaş’ uyarısı
Dünyanın önde gelen çip üreticilerinden olan TSMC’nin CEO’su Mark Liu ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’nin ziyareti sonrası Tayvan-ABD ve Çin tansiyonunda herkesin kaybedeceği ikazında bulundu

Aralarında Apple ve Qualcomm’un da bulunduğu Amerikalı şirketler için işlemciler üreten Tayvanlı TSMC’nin CEO’su Mark Liu CNN’e verdiği bir mülakatta Tayvan’ın Çin tarafından işgal edilmesi durumunda çip fabrikasının global tedarik zincirine bağlı olduğu için çalışamayacağını söyledi.

Liu “Savaşın kazananı yoktur, herkes kaybeder” dedi. Liu “Kimse TSMC’yi zorla denetim edemez. Zira gereçten kimyasallara kadar bu iş Avrupa, Japonya, ABD ve öteki dış dünyayla eş vakitli irtibata bağlı.” diye konuştu.

CyborNFT

Tayvan’ın işgalinin Çin, Tayvan ve Batılı ülkeler için ekonomik çalkantıya neden olacağını belirten Liu siyasi önderlere savaştan kaçınma daveti yaptı. Liu Ukrayna’daki savaşın da hiçbir taraf için olumlu olmadığını söyledi.

ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyareti Çin ile Tayvan ortasında tansiyonu tırmandırmıştı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.