STERLIN
23,3456
DOLAR
19,0118
EURO
20,3891
ALTIN
1.210,09
BIST
4.975,47
SON DAKİKA
Depremin maliyeti 104 milyar dolar! – KIBRIS HABER
“Hükümet hiç kimseye vergi muafiyeti yapamaz”! – KIBRIS HABER
Stoltenberg, Türkiye’nin Finlandiya kararından memnun
ABD’den Ukrayna’ya 350 milyon dolarlık ek güvenlik yardımı
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Batı, Rusya ve Ermenistan’ın arasını bozmaya çalışıyor
Zerrin Üstel’den anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Dendias’la görüştü
Tayland’da parlamento feshedildi, seçim tarihi belli oldu
Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen botların hizmete giriş töreni gerçekleştirildi! – KIBRIS HABER
Kadına şiddet bitmek bilmiyor! – KIBRIS HABER
“İyilikte Yarışalım” sürdürülmeye devam ediyor – KIBRIS HABER
45 bin öğretmen atanıyor
Gökbey’in motorları testleri geçti
Meteoroloji Dairesi, Çarşamba gününden Cumartesi gününe kadar yağış beklediklerini duyurdu! – KIBRIS HABER
22. Hafta Programı! – KIBRIS HABER
Dünyanın en mutlu Ülkeleri! – KIBRIS HABER
Bundesbank, Alman ekonomisinde resesyon bekliyor
İsias Otel kusurlu çıktı! – KIBRIS HABER
Goldman’dan Fed tahmini
Finartz ve Aktif Tech’ten önemli iş birliği
Bakan Çavuşoğlu, Brüksel’de AB ve BM temsilcileri ile görüştü
AB’nin Bağışçılar Konferansı Brüksel’de başlıyor
Dünyanın gözü Moskova’daki kritik zirvede… Peş peşe flaş açıklamalar
Son dakika: Çavuşoğlu’ndan Mısır açıklaması… İsveç’e NATO mesajı
Hazine iki tahville 4,66 milyar TL borçlandı
Depremde can kaybı 50 bini aştı
Etiket fiyatı ile kasa tahsilatı arasında çelişki şikayetleri! – KIBRIS HABER
İran’dan Irak’ta bloke edilen paraya ilişkin yeni plan
AB Ocak’ta dış ticaret açığı verdi
Afet bölgesindeki okul kantinlerine düzenleme

ABD ordusunda deprem… Binlerce asker kovulmak üzere!

ABD ordusunda deprem… Binlerce asker kovulmak üzere!ABD’nin Ulusal Muhafız Ordusu askerlerinden 40 bin kadarı kontratlarının iptal olması ve …

ABD ordusunda deprem… Binlerce asker kovulmak üzere!
CyborNFT
25.06.2022 17:22
0
A+
A-

ABD ordusunda deprem… Binlerce asker kovulmak üzere!
ABD’nin Ulusal Muhafız Ordusu askerlerinden 40 bin kadarı kontratlarının iptal olması ve hizmet dışı kalma riskiyle karşı karşıya. Bu düşünceli durumun nedeni ise koronavirüs salgını ve Covid-19 aşılama kampanyaları…

ABD’de ülke genelinde 40 bin kadar Ulusal Muhafız Ordusu askeri zarurî Covid-19 aşılarını şimdi yaptırmadı. Bu sayı Muhafız Ordusu’nun yaklaşık % 13’ünü oluşturuyor.

Bu askerlerin aşı olmak için önlerinde çok az bir mühlet kaldı ve hepsinin birebir andan işten çıkarılması ülke çapında büyük bir krize dönüşebilir.

CyborNFT

Muhafız askerlerinin aşıyı almak için önümüzdeki perşembe gününe kadar müddetleri var. Ve Associated Press tarafından elde edilen datalara nazaran, altı eyaletteki Muhafız askerlerinin %20 ila %30’u aşılanmamış ve öteki 43 eyalette %10’dan fazlasının hala aşıya gereksinimi var.

ORANLAR ÇOK YÜKSEK

Muhafız önderleri, devletlerin askerleri vakit sonuna kadar aşı yaptırmaya teşvik etmek için ellerinden geleni yaptığını söylüyor. Ve neredeyse tamamı dini nedenlerle muafiyet arayan yaklaşık 7 bin bireyle karşı karşıyalar.

Ordu Ulusal Muhafızları yöneticisi Korgeneral Jon Jensen, Associated Press’e verdiği röportajda “Her askere aşı olmaları ve askeri mesleklerine devam etmeleri için her fırsatı vereceğiz. Muafiyet bekleyen her askeri de süreçleri boyunca onları desteklemeye devam edeceğiz. Ayrılık evrakları imzalanıp tamamlanana kadar kimseden vazgeçmiyoruz. Hala vakit var.” dedi.

Savunma Bakanı Lloyd Austin geçen yıl tüm yetkililere, etkin vazifeli, Ulusal Muhafızlar ve Yedekler de dahil olmak üzere aşı yaptırmalarını emretti ve bunun kuvvetlerin sıhhatini ve hazırlığını korumak için kritik olduğunu söyledi. Askerlik hizmetlerinin güçleri için değişen mühletleri vardı ve Ulusal Muhafız Ordusu’na atış yapmak için en uzun mühlet verildi, bunun esas nedeni, birden fazla uzak yerlerde olmak üzere ülke çapında geniş çapta dağılmış yaklaşık 330.000 askerden oluşan büyük bir kuvvet olmasıydı.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ORDU MUHAFIZLARINDA

Ordu Muhafızlarının aşı yüzdesi ABD ordusu ortasında en düşük oranda kaldı.

Tüm etkin vazifedeki Ordu, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri %97 yahut daha fazla oranda aşılanırken Hava Muhafızları yaklaşık %94 oranında aşılandı.

Ordu, dün yaptığı açıklamada Ordu Yedek kuvvetlerinin %90’ının kısmen yahut büsbütün aşılandığını bildirdi.

Pentagon, 30 Haziran’dan sonra Muhafız üyelerine, aylık tatbikat hafta sonları ve iki haftalık yıllık eğitim müddetleri de dahil olmak üzere federal statüde etkinleştirildiklerinde federal hükümet tarafından ödeme yapılmayacağını söyledi.

Federal statüde seferber edilen ve güney sonuna yahut çeşitli eyaletlerde Covid-19 vazifelerine atanan muhafız birliklerinin de aşılanması gerekecek ya da hizmete katılmalarına yahut fiyat almalarına müsaade verilmeyecek.

Bununla birlikte, durumu daha karmaşık hale getirmemek için, eyaletteki gerekliliklere bağlı olarak, devlet aktifleştirme misyonundaki Muhafız askerlerinin aşılanması gerekmeyebilir.

Devlet vazife statüsünde kaldıkları sürece devlet tarafından ödenebilir ve devlet misyonlarında kullanılabilirler.

VALİLERİN İTİRAZI YARAR ETMEDİ

En az yedi vali, Austin’den Ulusal Muhafız üyeleri için aşı vazifesini yine gözden geçirmesini yahut uygulamamasını resmen istedi ve kimileri dava açtı yahut imza attı. Austin, valilere yazdığı mektuplarda bu talebi reddetti ve koronavirüsün “askerlerimizi süreksiz yahut kalıcı olarak savaşın dışında tuttuğunu ve vazife ihtiyaçlarını karşılama yeteneğimizi tehlikeye attığını” söyledi.

Bakan, Muhafız birliklerinin ya aşıyı alması ya da Muhafız statüsünü kaybetmesi gerektiğini söyledi.

Jensen ve Müşterek Cerrah Genel Muhafız Ofisi müdürü Tümgeneral Jill Faris, kesin olarak ret yanıtı vermeyen ve rastgele bir müracaatta bulunmamış yaklaşık 20 bin asker de dahil olmak üzere ilerleme güncellemeleri almak için eyalet genel yardımcılarıyla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Bunlardan kimilerinin yalnızca kendi kendini raporlamada bir gecikme olabileceğini, başkaları ise hala kararsız olabileceğini söylediler.

Jensen, “Tanımlanmamış olanların bir kısmı, 30 Haziran’a kadar vaktim var ve bu yüzden 30 Haziran’a kadar müddetim olacağını söyleyen askerlerimizdir” dedi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.