STERLIN
22,8559
DOLAR
18,6408
EURO
19,6351
ALTIN
1.075,92
BIST
5.005,30
SON DAKİKA
7 başlıkla bu hafta nasıl geçti?
Takasın yankıları sürüyor: ‘ABD bunun bedelini ağır ödeyecek’
Yusufeli su altında kalıyor
Fenerbahçe Salernitana hazırlık maçı ne vakit saat kaçta? Fenerbahçe hazırlık maçı hangi kanalda, şifreli mi? İşte canlı yayın bilgileri
Özersay’dan hükümete sert eleştiri! – KIBRIS HABER
İktisat ve siyaset gündemi – 10 Aralık 2022
Resmi Gazete’de bugün (10.12.2022)
Bankaların özkaynaklarındaki döviz konumu hissesinde üst hudut indirimi
İngiltere, Kylian Mbappe’yi durdurabilecek mi? Fransa takımında sürpriz var mı? Dünya Kupası iddaa oranları…
AP Lider Yardımcısı Eva Kaili gözaltına alındı
AB nezaretinde skandal! Mültecilere kafeste insanlık dışı muamele
Tekrar kızdırdılar
ABD’li ve Rus yetkililer İstanbul’da görüştü
Almanya hükümeti AfD ilişkisine dikkat çekti
BM ve AB’den Tahran’a ‘idamları durdur’ daveti
Dendias’tan yeni temelsiz argümanlar
Yunanistan’da ‘istihbarat’ yasası hengamesi
Milyonda bir görülüyor! ‘Katı Kişi Sendromu’na yakalandı
Fenerbahçe ile Adana Demirspor ortasındaki Samet Akaydın pazarlığına zarurî rötar
‘Enflasyondaki düşüşü fırsata çevirebiliriz’
Togg’un şarj üniteleri sitelere kurulacak
Türkiye’den Amerika’ya otobüs ihraç ediyor
Global iktisatta ‘kötüleşme’ uyarısı
Vergi incelemelerinde 1 milyon gayesine ulaşıldı
‘Güneş’ konutlara doğuyor… Gelişen teknolojiyle doğal güneş ışığı meskenlere ve işyerlerine taşınıyor
İnşaat gereçleri ihracatında düşüş
Yellen: Sigortayla ilgili prosedüre münasebet yok
‘Ticaretin geleceği dizaynla ve inovasyonla şekillenecek’
Rakibini 1.2 milyar dolara satın aldı
200 bini aşkın futbolsever Dünya Kupası diye FIFA 23 izledi | Lionel Messi’nin ülkeye girişini yasaklayalım

Yardımeli Memleketler arası İnsani Yardım Derneği, İsrail’in Gazze Saldırısını Kınadı

Yardımeli Milletlerarası İnsani Yardım Derneği, İsrail’in Gazze Saldırısını Kınadı Yardımeli Memleketler arası İnsani Yardım Derneği, İsrail’in …

Yardımeli Memleketler arası İnsani Yardım Derneği, İsrail’in Gazze Saldırısını Kınadı
CyborNFT
04.04.2022 00:33
0
A+
A-

Yardımeli Milletlerarası İnsani Yardım Derneği, İsrail’in Gazze Saldırısını Kınadı
Yardımeli Memleketler arası İnsani Yardım Derneği, İsrail’in Anadolu Ajansı binasına ve Yardımeli Gazze Ofisi’ne yaptığı bombalı saldırıyı kınadı.

Yardımeli Milletlerarası İnsani Yardım Derneği, Anadolu Ajansı binasına ve 2007 yılından bu tarafa insani yardım faaliyetleri kapsamında Gazzelilerin yanında olmaya çalışan Yardımeli Gazze Ofisine yapılan bombalı saldırıyı kınadı.

Yardımeli Memleketler arası İnsani Yardım Derneği, tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Siyonist işgal devleti İsrail, 11 yıldır abluka ve ambargo altında tutarak zulüm uyguladığı Gazze şeridine, Mübarek Ramazan Şerif öncesinde uçaklarla ve füzelerle tekrar saldırdı. Hücumlarda suçsuz, savunmasız sivil halk gaye alındığı üzere; Gazze’deki güç koşulları dünya kamuoyunun bilgisine sunan Anadolu Ajansının Gazze ofisi de bombalanarak yerle bir edildi. Anadolu Ajansı binasının vurulmasından 2 saat sonra,tek kabahati insani yardım faaliyetlerinde bulunmak olan Yardımeli Gazze Ofisinin bulunduğu bina da uçaklardan katlı bina atılan füzelerin amacı oldu ve eşyalar dahil kullanılmaz hale geldi.”

CyborNFT

“CAN KAYBI OLMAMASI TEK TESELLİMİZ”

“Ofis çalışanlarının olmadığı bir vakitte olması ve can kaybının olmaması tek tesellimiz oldu. İsrail Gazze’ye yapılan insani yardımlardan ve dayanaklardan rahatsızlığının her durumda söz etmekte idi. Lakin yapılan bu son hücum, saldırgan ve zalim yüzünü bir kere daha ortaya çıkarmıştır. Şunu bir sefer daha kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz; Yardımeli Gazze Ofisini alçakça füzelerle vurmanız, yerle bir etmeniz dahi, bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Mağdur ve mazlum Gazzeli kardeşlerimize yapacağımız insani yardımları engellemeye yaramayacak ve engelleyemeyeceksiniz. Tüm imkanlarımızla ve gücümüzün tamamını da seferber ederek, zulmün ve zalimin karşısında, mağdur ve muhtaç ve mazlumlara insani yapmaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz.”

“İNSANİ YARDIM FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

“Yardımeli Gazze Ofisinin olduğu binasını bombalarla yıktınız; lakin şu yeterli bilinmelidir ki, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin ve gönül köprülerimizin daha güçlü inşa edilmesine vesile oldunuz. Gazze’deki yetimlere, şehit ailelerine, mağdur ve muhtaçlara,engellilere yaptığımız yardım ve takviyeler, Kardeş Aile Projesi’ni daha da güçlendirecek, Gazzeli kardeşlerimizle aramızdaki dayanışma ve yardımlaşmaya yönelik insani yardım faaliyetlerimiz artarak devam edecektir.”

İSRAİL’İN CEZALANDIRILMASI İÇİN HAREKETE GEÇECEKLER

“Gazze’de insani yardım ve takviye faaliyetlerimizin yürütüldüğü Yardımeli Ofisimizi bu günden itibaren yenisini inşa etmek ve faaliyetlerin kesintisiz devam etmesi için bugünden çalışmalara başladık.İnsani Yardım faaliyeti yürüten Yardımeli ofisini kullanılamaz hale getirenler hakkında, memleketler arası seviyede cezalandırılması konusunda yasal haklarımızın takipçisi olacağız.”

MEMLEKETLER ARASI KURULUŞLARA DAVET

“İki milyon insanın açık hava hapishanesi durumunda yaşamak zorunda kaldığı Gazze’ye yönelik ambargo ve abluka uygulamalarını son vakitlerde artıran İsrail’i, Mübarek Ramazan öncesi yaptığı son ataklarını da nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Tüm dünya insanlığının bu zulümlere sessiz kalmayacağını ve Siyonist İsrail’e karşı harekete geçeceği vakti merakla bekliyoruz. Gerek BM’nin, gerekse İslam İşbirliği Teşkilatının ve İslam ülkelerinin İsrail’e yönelik gerekli yaptırımların yapılması konusunda teşebbüslerde bulunmaları gerekmektedir. Taarruzlarda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yardımeli Gazze Ofisi ve Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dualarımızı iletiyoruz.”

CyborNFT
ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.