STERLIN
20,7510
DOLAR
18,5833
EURO
18,2131
ALTIN
1.023,29
BIST
3.553,85

Yapay zeka nükleer kadar güçlü

Yapay zeka nükleer kadar güçlüGoogle’ın eski CEO’su Eric Schmidt, yapay zekânın ortaya çıkarabileceği güvenlik zafiyetlerinin nükleer silahlar …

Yapay zeka nükleer kadar güçlü
CyborNFT
28.07.2022 07:37
0
A+
A-

Yapay zeka nükleer kadar güçlü
Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, yapay zekânın ortaya çıkarabileceği güvenlik zafiyetlerinin nükleer silahlar kadar güçlü olabileceğini söyledi.

ABD’nin Colorado eyaletinde düzenlenen Aspen Güvenlik Forumu’nda konuşan teknoloji devi Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, yapay zekâ ile ilgili çalışmaların bir tertibe bağlanması gerektiğini söylerken, geçmişte nükleer silah denemelerinde yapıldığı üzere milletlerarası muahedeler yapılabileceğini belirtti. ABD ve Çin ortasında son devirde tırmanan güvensizlik ortamına vurgu yapan Schmidt, bu iki ülke ortasında karşılıklı caydırma mutabakatlarının yapılması gerektiğini savundu.

KURALLAR KONMALI

CyborNFT

“1950’lerde ve 60’larda, nükleer silah testleriyle ilgili ‘sürprize yer yok’ kuralıyla bir dünya kurmayı başardık ve testler de nihayetinde yasaklandı. Artık bir ülke test için füze fırlatmak istediğinde başkalarına haber veriyor” tabirlerini kullanan Schmidt, “Şu anda kimse bununla ilgili çalışmıyor ancak yapay zekâ buna yol açacak kadar güçlü” diye konuştu. Schmidt, yapay zekânın sahip olduğu potansiyel güç nedeniyle hükümetlerin ve ilgili enstitülerin gelişmeleri makul pahalar ve kurallar altına almak için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.