STERLIN
26,3256
DOLAR
21,0837
EURO
22,6277
ALTIN
1.318,61
BIST
5.114,97
SON DAKİKA
Nazım Hikmet ölümünün 60. yılında Moskova’daki mezarı başında anıldı – KIBRIS HABER
Evkaf İyilik Gönüllülerinden çevre temizliğine bir katkı daha – KIBRISS HABER
Taçoy: İhtiyat Sandığı birikimlerine yüzde 20 kar payı yatırıldı – KIBRIS HABER
25 Haziran Ara Seçimleri için ad çekme yarın – KIBRIS HABER
Ali Başman, Lefke’de vatandaşlarla bir araya geldi – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar: Ölümlü trafik kazaları Avrupa ülkelerine göre 4 katı, ivedilikle tedbir alınmalı – KIBRIS HABER
Ataoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar, Ankara’da temaslarda bulundu – KIBRIS HABER
Dışişleri Bakanlığı, Sudan’da mahsur kalan KKTC vatandaşının tahliye edildiğini açıkladı – KIBRIS HABER
Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevi Nureddin Nebati’den devraldı – KIBRIS HABER
Meclis yarın toplanacak – KIBRIS HABER
Özuslu: Bugüne kadar yazdığım-söylediğim sorunları Meclis’e de taşıyacağım – KIBRIS HABER
4 Haziran 2023 Nöbetçi Eczaneler
Başman: Gönyeli’nin gücüyle, esnafımızın güçlü desteğiyle, daha güçlü ekonomi yaratacağız – KIBRIS HABER
KIB-TEK uyardı! Elektrik borcu olanlar dikkat – KIBRIS HABER
Kumarhaneye girmesi yasak 10 kişi hakkında yasal işlem – KIBRIS HABER
Horoz dövüştürmek için toplanan 48 kişiye yasal işlem – KIBRIS HABER
97 yaşındaki kadını kızı ormanda bırakıp kaçtı! – KIBRIS HABER
Araştırma: Kalp krizi beyin hasarını hızlandırabilir – KIBRIS HABER
Bebeğinin cinsiyetini beğenmeyen baba partiyi birbirine kattı! – KIBRIS HABER
Komşusunu hava tüfeği ile yaraladı – KIBRIS HABER
Belinin kum saati inceliğinde olduğunu göstermek istedi! Altına hiçbir şey giymeden poz verdi – KIBRIS HABER
Atlantik Okyanusu’nun dibinde tam 93 gün geçirdi! Şimdi 10 yaş daha genç görünüyor – KIBRIS HABER
Guterres’in Kıbrıs’la ilgili raporları hazırlanıyor! – KIBRIS HABER
Adaylara itiraz süresi sona eriyor! – KIBRIS HABER
ABD’yi yasa boğan olay! Anne kuğuyu yediler – KIBRIS HABER
Başbakan Ünal Üstel; “Gücümüze güç katacağız”! – KIBRIS HABER
Elektrik borcu olanlar, bu tarihe dikkat! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yemin edecek! Bütün isimler Ankara’da toplanıyor – KIBRIS HABER
Kendisini döven kocasını öldürüp dere yatağına attı! – KIBRIS HABER

Üstün Lig’den çok sayıda kulüp PFDK’lık oldu! Dursun Özbek, Ali Koç, Jorge Jesus, Emre Belözoğlu…

Galatasaray Lideri Dursun Özbek sportmenliğe ters hareketleri, Fenerbahçe Lideri Ali Koç ise hakem hakkındaki açıklamaları sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus da hem Sevilla maçı sonrası açıklamaları hem de Alanyaspor maçında kart görmesi nedeniyle şuraya sevkedildi. 

Üstün Lig’den çok sayıda kulüp PFDK’lık oldu! Dursun Özbek, Ali Koç, Jorge Jesus, Emre Belözoğlu…
CyborNFT
22.03.2023 00:22
0
A+
A-

Süper Lig’den çok sayıda kulüp PFDK’lık oldu! Dursun Özbek, Ali Koç, Jorge Jesus, Emre Belözoğlu…
Galatasaray Lideri Dursun Özbek sportmenliğe alışılmamış hareketleri, Fenerbahçe Lideri Ali Koç ise hakem hakkındaki açıklamaları sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus da hem Sevilla maçı sonrası açıklamaları hem de Alanyaspor maçında kart görmesi nedeniyle şuraya sevkedildi. 

Süper Lig’den birçok lider, yönetici ve teknik adamın disiplin ve sevk nedenleri şöyle:

“Hukuk Müşavirliğince 21.03.2023 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Konseyine yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

CyborNFT

1- ARABAM.COM KONYASPOR Kulübünün 17.03.2023 tarihinde oynanan OTOMOBİLİM.COM KONYASPOR-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Harika Lig karşılaşmasındaki saha olayları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. unsuru uyarınca, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 49. hususu uyarınca, yöntemsiz seyirci alınması nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 49. hususu uyarınca ve 6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle kadro halinde sportmenliğe ters hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 40. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

ARABAM.COM KONYASPOR Kulübü antrenörü BRANIMIR MICOVICin tıpkı müsabakadaki sportmenliğe ters hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca 18.03.2023 tarihinden itibaren önlemli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- GALATASARAY A.Ş Kulübünün 17.03.2023 tarihinde oynanan OTOMOBİLİM.COM KONYASPOR-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Harika Lig karşılaşmasındaki nahoş ve makus tezahüratı nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. hususu uyarınca, saha olayları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. unsuru uyarınca ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 49. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

3- GALATASARAY A.Ş. Kulübünün 18.03.2023 ve 19.03.2023 tarihlerinde kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle sportmenliğe muhalif hareket nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı DURSUN AYDIN ÖZBEKin 18.03.2023 ve 19.03.2023 tarihlerinde kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. unsuru uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

4- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübünün 18.03.2023 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-İSTANBULSPOR A.Ş Spor Toto Muhteşem Lig karşılaşmasındaki yakışıksız ve makus tezahüratı nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine,

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü antrenörü BAYRAM KADİR BEKTAŞın tıpkı müsabakadaki talimatlara alışılmamış hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. unsuru ile Akreditasyon Talimatının 7/1-e hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine,

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü antrenörü ŞEREF ÇİÇEKin birebir müsabakadaki talimatlara muhalif hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. unsuru ile Akreditasyon Talimatının 7/1-e hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

5- VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Kulübünün 19.03.2023 tarihinde oynanan VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK-MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Muhteşem Lig karşılaşmasındaki talimatlara ters hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. hususu ile Harika Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 9. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

6- MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Kulübü teknik sorumlusu EMRE BELÖZOĞLUnun 19.03.2023 tarihinde oynanan VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK-MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Üstün Lig müsabakasındaki hakaretleri nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. unsuru uyarınca 20.03.2023 tarihinden itibaren önlemli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

7- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübünün 19.03.2023 tarihinde oynanan CORENDON ALANYASPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Harika Lig karşılaşmasındaki nahoş ve berbat tezahüratı nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. hususu uyarınca ve kulüp resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamalar ile kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle hakem ve başka karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı YILDIRIM ALİ KOÇun karşılaşma devre ortası ve sonrasında kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle hakem ve öteki karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü idarecisi BURAK ÇAĞLAN KIZILHANın karşılaşma sonrası kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında yer alan hakem ve öbür karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. unsuru uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü teknik sorumlusu JORGE FERNANDO PINHEIRO DE JESUSun tıpkı müsabakadaki sportmenliğe karşıt hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca 20.03.2023 tarihinden itibaren önlemli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

8- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü teknik sorumlusu JORGE FERNANDO PINHEIRO DE JESUSun 16.03.2023 tarihli basın toplantısındaki açıklamaları suretiyle sportmenliğe ters hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

9- CORENDON ALANYASPOR Kulübü Başkanı HASAN ÇAVUŞOĞLUnun 20.03.2023 tarihinde medyaya yapmış olduğu açıklamalarında yer alan hakem ve öbür karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.