STERLIN
23,1809
DOLAR
18,8114
EURO
20,4428
ALTIN
1.166,03
BIST
4.976,55
SON DAKİKA
BİLSEM ‘Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu’ yayınlandı
AP’deki yolsuzluk soruşturması büyüyebilir
“Girilmesi Yasak Bölge” ilan edildi! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı! – KIBRIS HABER
ABD’de son 2 ayda 15 balina karaya vurdu
Hawaii semalarında merak uyandıran görüntü
Bakan Çavuşoğlu, Macar mevkidaşı Szijjarto ile görüştü
Tayvan’da yeni hükümet kuruldu
İlköğretimde 25 bin, orta dereceli okullarda ise 27 bin öğrenci karnesini aldı – KIBRIS HABER
Somer Sivrioğlu ile Mehmet Yalçınkaya MasterChef’i bırakıyor mu? iddiaları üzerine Acun Ilıcalı’dan paylaşım geldi! – KIBRIS HABER
Talep edilen ilaçlar ülkeye geldi! – KIBRIS HABER
Rusya bu sözlerle çalkalanıyor… Ukrayna savaşı itirafı ortalığı karıştırdı!
Krizde yeni dalga: Fransa ve Belçika’da binlerce kişi sokağa döküldü! İngiltere’den flaş karar…
Belçika’da yüzlerce çalışan sokağa indi
Antika dükkanından goril heykeli çaldı
Türkiye’nin ham çelik üretimi düştü
Grip diye hastaneye gitti, iki bacağını kaybetti! Doktorlar yaşaması için yüzde 30 şans verdi…
Spot piyasada elektrik fiyatları (31.01.2023)
Bakan Ersoy: Bu yıl hedef 60 milyon turist, 56 milyar dolar gelir
Fed’den kim ne bekliyor?
İstanbul’da 189 bin öğrenciye ücretsiz yemek
Euro Bölgesi 2022’nin 4. çeyreğinde yüzde 0,1 büyüdü
Serdar Denktaş, Rauf Raif Denktaş heykelinin açılışında konuştu! “Devlet ortadan kalkarsa geleceğimiz kalmaz” – KIBRIS HABER
80 yıllık define haritası ortaya çıktı, kazmayı küreği kapan o köye koştu! Üç kavak ağacının yanında, 70 santimetre derinde…
Son dakika… Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş NATO açıklaması
Tren bileti satış sistemi yenilendi
Lapta’da yarın elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
En çok yağış alan bölge! – KIBRIS HABER
Meclis Genel Kurulu toplandı! İşte gündemdeki konu – KIBRIS HABER
Borç yapılandırması teklifi Meclis’te

Ünal Üstel; “Özçınar, Güzelyurt’u Güzelyurt yapan adam”! – KIBRIS HABER

Ünal Üstel; “Özçınar, Güzelyurt’u Güzelyurt yapan adam”! – KIBRIS HABER
CyborNFT
03.12.2022 18:36
0
A+
A-

Başbakan, UBP Başkanı Üstel, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimindeki zaferleri yerel yönetimler seçimiyle taçlandıracaklarını söyledi…

İcraat hükümeti kurduklarını anımsatan Üstel, reform sözlerini bir bir yerine getirdiklerini vurguladı ve ekledi: “Şimdi yerel yönetimlerde icraat zamanı”

Başbakan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ünal Üstel, Güzelyurt’ta bölge sakinleri ile bir araya geldi.

Üstel, dünyanın yeniden şekillenmeye başladığı bir dönemin yaşandığına dikkat çekerek KKTC’nin de artık bu yeni dünya düzeninde hak ettiği yeri alması için Anavatan Türkiye ile çalıştıklarını kaydetti.

CyborNFT

“Seçim arifesine girerken bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum” diyerek söze başlayan Ünal Üstel, “2020 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir değişim rüzgarı estirdik. Bu değişim rüzgarıyla birlikte ulusal davamızda “Artık politika değişikliği yapıyoruz. İki egemen eşit devlet esasına göre görüşmeler yapacağız” dedik. Ardından Maraş açılımını gerçekleştirdik. Uluslar arası camiada bir çok farklı söylemler oldu ama sonuç değişmedi. Türkiye ile birlikte Maraş’ı açtık” dedi.

“Hizmet için geldik”

“Hükümet ne söz verdiyse yaptı” diyen Üstel, icraat ve reformların devam edeceğini vurguladı.

Başbakan Üstel, “Biz ne söylediysek bu kısa dönem içerisinde hepsini bir bir yaptık. Güzelyurt’a narenciyenin ihtiyacı duyduğu suyun açılışını 15 Kasım’da gerçekleştirdik. Narenciyecimize teşvik verdik, elektrikte sübvansiyon yaptık. Hayvancıya balıkçıya hepsine hibe krediler sağladık. Bu açılımlar devam edecek. Çünkü biz icraat hükümetiyiz. Hizmet için geldik, kesintisiz hizmete devam edeceğiz” dedi.

Üstel, halkın önce Cumhurbaşkanı makamını, ardından da hükümet etme görevini UBP’ye verdiğini anımsatarak, “Hükümet ortaklarımızla birlikte hareket ediyoruz. Şimdi ayni kadro yerel seçimleri de kazanmak için çalışmaktadır” diye konuştu.

“Reformu yapacağız dedik, yaptık”

Hükümetin manifestosunun icraat olduğunu vurgulayan Başbakan Üstel, şöyle devam etti:

“Halkımıza hizmete etmek için, icraat ve reform yapmak için bu görevlere geldik. İlk olarak hiçbir hükümetin cesaret edemediği Belediyeler Reformu’nu hayata geçirmekle işe başladık. 2008 yılından bu yana konuşuldu, biz “yapacağız” dedik. Muhalefet karşı çıktı. Meclis’te sert tartışmalar yaşandı, geri adım atmadık. Hatta konuyu Anayasa Mahkemesi’ne taşıdılar. Ama ne oldu, yine bizim söylediğimiz gerçekleşti. 18 Belediye ile seçime gidiyoruz. Reform ile güçlü belediyeler yaratmayı hedefledik. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz. Güçlü belediyeler güçlü KKTC’nin anahtarıdır. Çünkü biliyoruz ki hedeflediğimiz kalkınma hamlesi yerelden başlayacaktır. İşte bu nedenle UBP seçimi kazanacak güçlü adaylarla yola çıktı. Çünkü UBP adayları hizmette yerel, anlayışta evrensel bir vizyonla hareket edecek, kalkınma hamlesini başlatacaklardır”

“Özçınar, Güzelyurt’u Güzelyurt yapan adam”

Hükümetin yerel yönetimler seçimlerinde birlikte yol yürüdüğünü anımsatan Üstel, “18 belediyenin tümüne hizmet etmek istiyoruz ve inanıyorum ki çok büyük oranda da bunu başaracağız. İşte Güzelyurt’a bir bakalım; Başkanımız Mahmut Özçınar bir ekoldür. Güzelyurt’u Güzelyurt yapan kişidir. Güzelyurt’ta eksik kalan ne varsa yeni dönemde bunların tamamlanması için çalışacak, biz de hükümet olarak ihtiyaç ne ise gidereceğiz. Mahmut Başkan’a ben Başbakan olarak ve hükümet ortaklarımız da kefiliz, arkasındayız. Güzelyurt’ta da bir çok bölgede de seçimi kazanacak. Kalkınmanın ilk hamlesini yerel yönetimlerden yapacağız. Bundan hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.