SON DAKİKA
“Ercan Havalimanı, Ramazan Bayramı Süresince 749 Uçağa ve Binlerce Yolcuya Hizmet Verecek”
30 Ocak Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Güzellik ve SPA Merkezinde, sauna odası alev aldı! – KIBRIS HABER
Tabipler Birliği, Çalışma Bakanlığı’nı eleştirdi! – KIBRIS HABER
15 yaşındaki kızı taciz etmişti, işine son verildi! – KIBRIS HABER
Birçok noktada sel baskını yaşayacağız! – KIBRIS HABER
Ufuk Tomson mezarı başında anıldı! – KIBRIS HABER
Borsa’da yükseliş – KIBRIS HABER
29 Ocak Petrol Fiyatı – KIBRIS HABER
THY uçağına yıldırım isabet etti! – KIBRIS HABER
Sterlin 39’a dayandı! – KIBRIS HABER
Özersay, Rum lideri Hristodulides’i eleştirdi! – KIBRIS HABER
KKTC’yi soğuk ve karlı bir hafta bekliyor! – KIBRIS HABER
Rauf Raif Denktaş 100 yaşında! – KIBRIS HABER
Rum Yönetiminden Kıbrıslı Türklere yönelik 14 maddelik paket! – KIBRIS HABER
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığından önemli duyuru! – KIBRIS HABER
Kuaför, 15 yaşındaki kızı taciz etti! – KIBRIS HABER
Temizlediği evleri soydu! – KIBRIS HABER
Kasaplar Birliği eylem yaptı! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplandı! Gözler görüşme sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi – KIBRIS HABER
Beyköy Tatbikat alanında atış yapılacak! – KIBRIS HABER
Oğuz: İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfusu muteber kabul etmeliyiz 
Soğuk ve yağmurlu hava etkili oluyor
İskele’de olaylı gün
Meteoroloji kurumları arasındaki işbirliği arttırılacak
III. Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi: Enflasyona sebep olan faktörler kamu yükü ve vergilerdir
‘Olmazsa olmaz’ Herkes hasta… Uzman isim uyardı! Üçlü virüs salgınıyla mücadele için…
Instagram takip isteklerinde yeni dönem! Yorum yağdı… “CV de gönderelim tam olsun”
Ülkede 2014 yılından bu yana kaçak yaşayan zanlılar, cezaevine gönderildi.
Burak Maviş: Yasanın süresi bitiyor, deprem fonundaki para nerede bekletilecek?

Ünal Üstel; “Biz icraat hükümeti kurduk”! – KIBRIS HABER

Ünal Üstel; “Biz icraat hükümeti kurduk”! – KIBRIS HABER
Akacan The Mall
05.12.2022 12:38
0
A+
A-

Başbakan, UBP Başkanı Üstel, köy gezilerinde 2027 yılına kadar iktidarda kalacaklarını söyledi…

“Biz icraat hükümeti kurduk” diyen Üstel, yarım kalan işleri tamamlayacaklarını ve yeni reformlar ile güçlü bir geleceğe yürüyeceklerini kaydetti.

Başbakan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ünal Üstel köy gezilerine devam ediyor.

Üstel ilk olarak Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi’ne bağlı Kozanköy’ü ziyaret etti. Üstel’e ziyaretinde UBP’nin desteklediği Alsancak Belediye Başkanı ve bağımsız belediye başkan adayı Fırat Ataser de eşlik etti.
Burada vatandaşlarla sohbet eden Üstel, hükümet olarak manifestolarına ne yazdılarsa bunu gerçekleştirdiklerini söyledi. “Biz icraat için, reform için geldik ve ne söz vermişsek bir bir hayata geçiriyoruz” diyen Üstel, ilk iş olarak Belediyeler Reformu’nu yaptıklarını anımsattı.

Akacan The Mall

Reform ile Lapta-Alsancak-Çamlıbel’in bir bütün olduğunu belirten Üstel, “Biz hiçbir belediyemizi kapatmadık, belediyeleri birleştirerek daha güçlü mali yapıya kavuşmalarını sağladık” dedi.

KALKINMA YERELDEN BAŞLAYACAK

Kalkınmanın yerelden başlaması için reformu hayata geçirdiklerini ancak muhalefetin buna karşı çıktığını hatırlatan Üstel, “Reformu mahkemeye taşıdılar ama ne oldu? Mahkemeden tokadı yediler, sersemlediler ama “hala bu iş bitmedi” diyorlar. Ama bu iş bitti arkadaşlar. 18 belediye ile seçime gidiyoruz” diye konuştu.

Kötü bir propaganda ile karşı karşıya olduklarını söyleyen Üstel, belediye çalışanlarının özlük haklarının geriye gittiğinin söylendiğini ancak bunun yalan olduğunu kaydetti.

“Reform ile çalışanların özlük hakları geriye değil, tam aksine daha da ileriye gidiyor” diyerek sözlerine devam eden Üstel, “Bu reform ile hem çalışanlarımızı koruduk, hem de birleşen belediyelerin daha güçlü mali yapıya sahip olmasını sağladık. Çünkü bizim hedefimiz icraattır. Güçlü bir KKTC için yerelden kalkınma hamlesini başlatıyoruz” dedi.

Fırat Ataser’in Alsancak’ta yaptıklarının ortada olduğunu şimdi reform ile çok daha büyük bir bölgeye hizmet etme şansı yakalayacağını anlatan Üstel, “Fırat Ataser ile bölge kalkınacak. Güçlü belediyeler ile güçlü bir geleceğe yürüyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

ANAVATAN’DAN EK MALİ KATKILAR SAĞLADIK

Ünal Üstel, Kozanköy’ün ardından Dikmen Belediyesi’ne bağlı Göçeri, Dağyolu, Pınarbaşı, Boğazköy, Ağırdağ köylerini ziyafet etti, Oray ve Lavinium sitelerinin sakinleri ile bir araya geldi.

Üstel’e köy ziyaretlerinde bazı bakan ve milletvekillerinin yanı sıra UBP’nin Dikmen Belediye Başkan adayı Niyazi Öztürk de eşlik etti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği UBP Başkanı, bölge sakinleri ile sohbet etti. Hükümetin icraatlarını anlatan Üstel, çok kısa bir süredir hükümette olduklarını anımsatarak, 2027 yılına kadar hükümette kalacaklarını ve yarım kalan tüm işleri bitirip yeni reformlara imza atacaklarını kaydetti.

Üstel şöyle konuştu;

“Pandemiden dolayı duran ekonomiyi Anavatan Türkiye ile yaptığımız ek protokoller sayesinde gönderilen mali kaynak ile canlandırmayı başardık. Elbette ekonomik durumumuz henüz istediğimiz düzeyde değildir. Ama yine de esnafa, tarımcıya, hayvancıya, balıkçılara teşvik kredileri, vatandaşların haberi olmadan onlara hibeler verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Seçimden sonra Anavatanımız ile birlikte atacağımız adımlarla ekonominin canlanması için uğraşacağız. Çünkü biz güçlü bir geleceğe yürüyoruz. Cesaretle atacağımız adımlarla güçlü KKTC’yi yaratacağız”

“VAAT VERMİYORUZ, YAPACAKLARIMIZI SÖYLÜYORUZ”

“Vaat vermiyoruz, yapacaklarımızı söylüyoruz” diyen Ünal Üstel, “Kısa sürede hükümetimiz döneminde ülkenin ihtiyacı olan huzur evinin temellerini 15 Kasım’da attık, 15 Kasım 2023’de açılışını yapacağız. Artık yaşlılarımıza yakışır bir huzur evimiz olacak. Lefkoşa’da doğumdan 18 yaşına kadar kimsesiz çocuklarımızı koruyacak projenin temelini attık, o da haziranda açılacak. Yıllardır yapılamayan 4.5-5 G ihalesini bitirdik, Haziran’da devreye girecek. Bunları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Belediyeler reformu ile artık kalkınma hamlesinin yerel yönetimlerden başlayacağını söyleyen UBP Başkanı Üstel, “Şimdi sıra belediyelerimizde. Sadece su verip, çöp toplamayacak belediyeler. Birleşip güçlenen belediyeler köylere büyük projeler ile hizmet edebilecekler. Bu büyük projeleri de UBP’li adaylar yapacaktır. Biz de hükümet olarak onlara destek vereceğiz.

Dikmen’de seçimi kazanacak aday Niyazi Öztürk kardeşimdir” diye konuştu.
Ünal Üstel, sözlerinin sonunda güçlü bir gelecek için yola çıktıklarını ve güçlü belediyeler ile güçlü KKTC’nin dünyada hak ettiği yeri alacağını vurguladı.

Akacan The Mall
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.