STERLIN
23,4150
DOLAR
19,0958
EURO
20,5574
ALTIN
1.202,66
BIST
5.027,65
SON DAKİKA
Sahte vali okulları tatil etti! – KIBRIS HABER
İnşaat malzemeleri ihracat miktarı 2022’de yüzde 11 düştü
Depremzede çocuklara akran desteği
Bakan Bilgin açıkladı: Zamlı maaşlar Nisan’da yatacak
Petrolde yükseliş ivmesi
Togg’a ön siparişte son saatler
Şanlıurfa, yine sele teslim oldu! – KIBRIS HABER
Orlando Bloom, Zelenski ile görüştü
NATO: Rusya’nın nükleer söylemi sorumsuzca ve tehlikeli
Bu bölgeler için yeni su hattı döşeniyor! – KIBRIS HABER
26 yaşındaki genç, motosiklet kazasında hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Eriğin tanesi 10, kilosu 1000 liradan satışta! – KIBRIS HABER
Bakan Kirişci: Diyarbakır’a hayırlı, uğurlu olsun
AK Parti’li Canikli: 7’li masa küresel sermayenin avukatlığına soyunmuş
Reel kesim güven endeksi Mart ayında arttı
Dolandırıcılıkta yeni sistem: Mesai bitti
İsias Otel’in enkazından sağ kurtarılan Ömer Faruk Ağaoğlu hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Altında Fed ve Hindistan fiyatlaması
Bayraktar TB3 birinci kere TEKNOFEST’te sergilenecek
Sektörel inanç hizmette yükseldi, perakende ve inşaatta düştü
Birinci Konutum Arsa İstanbul çekilişleri başladı
Brent Petrol varil fiyatı! – KIBRIS HABER
TÜRKÇİMENTO: Çimento kesiminde kapasite kullanımı düşüyor
Irak’tan Türkiye için kritik petrol kararı
Gerçek kesim itimat endeksi Mart’ta yükseldi
Kuzey Kore’den Japon Denizi’ne 2 balistik füze denemesi
Bayraktar TB3 birinci defa görüntülendi
Usta oyuncu hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
O bölgede uzun süreli elektrik kesintisi yaşanacak! – KIBRIS HABER
Ersin Tatar, temaslarda bulunmak üzere Londra’ya gidiyor! – KIBRIS HABER

Türkiye’den 750 adet akıllı tahta! – KIBRIS HABER

Türkiye’den 750 adet akıllı tahta! – KIBRIS HABER
CyborNFT
26.01.2023 19:02
0
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, T.C. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile gerçekleştirdikleri görüşmeyi değerlendirerek, Türkiye’den KKTC’ye 750 adet akıllı tahtanın gönderileceğini ifade etti. Çavuşoğlu, özel eğitimde ise ikinci dönem tam gün eğitime geçileceğini kaydetti…

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile gerçekleştirdikleri görüşmeyi değerlendirerek, yürütülen iş birliği ile eğitimde çok önemli bir atılımın gerçekleştirileceğine vurgu yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, mevkidaşı Özer’in güçlü bir kadroyla kendilerini ziyaret ettiğini belirterek, heyetler arası çok verimli bir görüşme süreci geçirdiklerini ifade etti.

Özer’in ziyareti kapsamında bakanlıklar arasında imzalanmış protokolleri gözden geçirdiklerini ve yürütülen iş birliğini daha da artırmaya yönelik adımlar attıklarını dile getiren Çavuşoğlu, görüşmede mevcut eksikliklerin masaya yatırıldığını, Bakan Özer’in eksiklikleri giderme ve KKTC gençliğine katkı yapma noktasında çok önemli bir hassasiyet ortaya koyduğunu söyledi.

CyborNFT

“ÖZEL EĞİTİMDE İKİNCİ DÖNEM TAM GÜN EĞİTİME GEÇİYORUZ”

Heyetler arası görüşmelerin ardından alınan kararlara ilişkin açıklamalarda da bulunan Bakan Çavuşoğlu, özel eğitim okullarına sağlanacak desteğin önemine işaret ederek, Mahmut Özer ve ekibinin KKTC’de bulunan yedi özel eğitim okuluna çok değerli katkılar koyacağını belirtti.

Bu kapsamda, mevcut okulların tüm eksikliklerinin 16 Şubat’a kadar tamamlanması yönünde karar aldıklarını ifade eden Çavuşoğlu, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle ikinci dönem, özel eğitim okullarında tam gün eğitime geçilmesi için önemli bir adım attıklarını dile getirerek, “16 Şubat’a kadar bu okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız ve çocuklarımızın tam gün eğitim almaları ve yaşam becerileri kazanmaları adına çok önemli bir imkân yaratmış olacağız.” dedi.

“ÖBA KKTC VE ÖDS KKTC EĞİTİME KAZANDIRILIYOR”

Eğitimde dijitalleşmenin sadece öğrenciler için değil aynı zamanda öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimleri açısından da çok önemli olduğuna işaret eden Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin sahip olduğu deneyimleri ve dijital altyapıyı kendileri ile paylaşmasının memnuniyet verici olduğuna dikkat çekti.

Bu bağlamda, Öğretmen Bilişim Ağı’nın (ÖBA), ÖBA KKTC ismiyle öğretmenlerin kullanımına sunulacağını belirten Çavuşoğlu, platformun, öğretmenlerin mekandan ve zamandan bağımsız bir şekilde kişisel ve mesleki gelişim eğitimi alma olanağı sağlayacağını dile getirdi.

Çavuşoğlu, öğrenci ve öğretmenlerin bireysel gelişimini sağlama ve yardımcı kaynaklarla ilgili ihtiyaçları karşılama adına geliştirilen Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi’nin (ÖDS) ÖDS KKTC olarak, KKTC’deki öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunulacağını da sözlerine ekledi.

Çavuşoğlu ayrıca dijitalleşme çalışmaları kapsamında, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce KKTC’deki okulların bilişim altyapısının güçlendirilmesiyle ilgili destek sağlanacağını belirterek, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 750 adet akıllı tahtanın gönderileceğini söyledi.

“İŞ BİRLİĞİ, MESLEKİ EĞİTİMDEKİ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAKTIR”

Çavuşoğlu, toplantıda ele alınan bir diğer konunun ise mesleki eğitim alanında yapılacak iş birliği olduğuna dikkat çekti.

Mesleki eğitim anlamında çok ciddi bir açılım ve gelişim içerisinde olduklarını Bakan Özer’e de aktardıklarını söyleyen Çavuşoğlu, “Mesleki eğitim alanında yürüteceğimiz iş birliği, mesleki eğitimdeki gücümüze güç katacaktır. Bu alanda Türkiye’nin sahip olduğu tecrübeler bizler için önemli bir kazanım olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu, bu çerçevede gelecek ay iki Bakanlığın ortaklaşa Mesleki Eğitim Çalıştayı düzenleyeceğini söyledi.

Yürütülen iş birliği kapsamında mesleki eğitim öğretmenlerinin tamamının Türkiye’de misafir edilerek mesleki gelişim eğitimi almalarını sağlayacaklarını ve mesleki derslerle ilgili modüler ders kitaplarının karşılanması adına destek verileceğini kaydeden Çavuşoğlu, yeni yapılacak meslek lisesinin donanımının ve 12 meslek lisesinin laboratuvar ve altyapılarının Türkiye Cumhuriyet Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacağına dikkat çekerek, verilen destekten ötürü teşekkür etti.

Görüşmeler sonucunda KKTC’deki okulların Türkiye’deki eşdeğeri olan okullar ile kardeş okul olacağını ve kardeş okul projesiyle her okula bir kütüphane kazandırılacağını söyleyen Çavuşoğlu, KKTC’deki tüm öğretmenlerin Türkiye’deki öğretmenevlerinden, Türkiye’deki öğretmenler gibi yararlanması adına karar aldıklarını belirtti.

Samimi bir ortamda yapılan toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çavuşoğlu, açıklamasının sonunda “Ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda olduğunu bizlere hissettirmiştir. Biz bu toplantıyla birlikte eminim ki eğitimde çok daha büyük hız alacağız. Her bir öğrencimizi daha iyi yetiştireceğiz ve onların eksiklikleri çözülmüş olacak. Birlikte eğitimimizle, geleceğimizde daha güçlü olacağız diye düşünüyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e ve ekibine bizlere yaptığı katkılarda dolayı çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.