STERLIN
20,6812
DOLAR
18,5856
EURO
18,1662
ALTIN
1.021,85
BIST
3.553,85
SON DAKİKA
Fed/Evans: Faiz artırımlarında daha gidecek yerimiz var
Özgür piyasada döviz açılış fiyatları (07.10.2022)
Kurtlar Vadisi’nin sevilen ismi vefat etti! – KIBRIS HABER
Tahsin Ertuğruloğlu; “‘Türkiye bizi tanısın’ diyenler önce kendi devletini tanıma noktasına gelsinler” – KIBRIS HABER
7 Ekim 2022’ye ilişkin piyasa analiz raporu yayımlandı – KIBRIS HABER
Yine bir trafik kazası 2 kişinin üzerinden geçen araç şoförü tutuklandı! – KIBRIS HABER
Triatletlerimiz Barcelona’da gururlandırdı! – KIBRIS HABER
Kadına şiddeti önlemek için iş birliği yapıldı – KIBRIS HABER
Çocuğa karşı işlenen cinsel suçlar artmaya başladı! – KIBRIS HABER
Hamitköy’de alkollü sürücü dehşet saçtı! – KIBRIS HABER
Global piyasalar ABD istihdam datalarına odaklandı
7 Ekim 2022 Nöbetçi Eczaneler
Petrolde 7 ayın en süratli haftalık rallisi
Amerikan uçakgemisi Girit’e demir attı
Kreş bastı katliam yaptı
Ailesiyle anlaştı
Petrol kesintisi ABD’yi şoke etti: Biden’ın kelamı Prens’e geçmedi
Ege’de göçmen taşıyan iki tekne battı: 16 meyyit
Goldman Sachs petrol fiyat iddiasını değiştirdi
Emekçi ve patrondan gelir vergisi mektubu
İstanbul’da ortalama mesken fiyatı 2.5 milyon TL
Çok yoksulluk devam edecek
TANAP’ın kapasitesi 2 katına çıkacak
16’ncı kere en âlâ seçildi
AB heyetleri Melikgazi’de buluşacak
Kazakistan’a ikinci revizyon merkezi
Süt üreticilerinden fiyat artış iletisi: 9 liranın altı kurtarmaz
175 milyar TL’lik tarım kredisi
Ulusal havacılıkta stratejik işbirliği
İkinci defa ‘yılın önder markası’ seçildi

“Türk şirketleri için ABD’de çok fırsat var”

“Türk şirketleri için ABD’de çok fırsat var”Türk şirketleri için ABD’daki iş fırsatlarını Bloomberg HT’ye kıymetlendiren Emekli Amerikalı …

“Türk şirketleri için ABD’de çok fırsat var”
CyborNFT
21.07.2022 11:37
0
A+
A-

“Türk şirketleri için ABD’de çok fırsat var”
Türk şirketleri için ABD’daki iş fırsatlarını Bloomberg HT’ye kıymetlendiren Emekli Amerikalı Diplomat Ramin Asgard Türk yatırımcılarının 100 ya da 150 bin dolarlık bir teşebbüs ya da iştirakle daima yenilebilir vize alabileceklerini ve…

ALİ ÇINAR/CİNER MEDYA KÜMESİ ABD TEMSİLCİSİ

ABD Dışişleri Bakanlığı ve Pentagon’da uzun mühlet üst seviyede vazife yapmış Emekli Amerikalı Diplomat Ramin Asgard, ABD’nin Türk şirketler için bir fırsatlar ülkesi olduğunu belirterek, Türk-ABD ticaret hacminde geçen sene rekor kırıldığını ve ikili ticari bağların daha da uygun olacak üzere göründüğünü belirtti.

CyborNFT

Asgard, her iki ülkenin de stratejik bir biçimde yürütülecek bir ticari ilgi ile çok daha güçlü bir ticari ilgi geliştirilebileceğini ve daima bir genişlemenin temelinin atabileceğini lisana getirdi.

Asgard Hukuk Ofisi kurucusu Avukat Ramin Asgard, Türkiye’nin ABD’ye esas ihracatı dokumacılık ve ayakkabı, makine ve aygıtlar, taş, cam ve metaller ve ulaşım ekipmanları olmaya devam ettiğini fakat ikili ticaret alanına birtakım yeni Türk niş eser ve hizmetlerinin yanı sıra teknoloji hizmetleri de eklenebileceğini söyledi.

Ramin Asgard, Türkiye’nin güç bölümündeki gelişmiş pozisyonu, gelecekte ABD’de klasik ve yenilenebilir güç kesimlerine çok daha yüksek seviyede iştirakinin mümkün olacağını söyledi. Asgard, Türkiye’nin güç sanayisinde değerli bir rol oynaması için değerli fırsatlar sunduğunu belirtti. Asgard’ın dikkat çektiği bir öbür alan ise sıhhat ve ilaç sanayisi oldu.

Yatırımcıya süresiz ABD vizesi

Asgard, Türkiye’nin arz kesintilerinin olduğu bu periyotta, bölgesel ve global güç güvenliği açısından değerli bir pozisyona sahip olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin güç alanında ihracatçı bile olabileceğini lisana getirdi. Asgard, Türk yatırımcıların E-2 Mutabakatı Yatırımcı vizesi ile ABD pazarına girmelerine yardımcı oldukları bilgisini vererek, “Yeni yahut mevcut bir işletmeye 100 bin ile 150 bin dolar ortasında bir yatırımla Türk yatırımcıların vizeleri süresiz olarak yenilenebilir. Yatırımcılar, bu tıp süresiz olarak yenilenebilir bir ABD vizesi alarak, çok çeşitli bölümlerde ABD işlerine başlayabilirler” sözlerini kullandı.

Ramin Asgard, E-1 Mutabakatlı Tüccar vizesinin, Türkiye’de mal ve hizmet ithalatı ve ihracatı ile uğraşan ve ABD’de ticaret yapmak isteyen bireyler için de heyecan verici bir seçenek olduğunu belirterek, ABD’de, Türkiye ve öteki pazarlar ortasında ticaret şirketi kurmak isteyen Türklere vize verildiğini hatırlattı. Hem E-2 hem de E-1 vizeleri için, girişimcinin hayaline sıkıntısız bir geçiş sağlamak için iş seçimi dayanağı, iş planı takviyesi, yatırım dayanağı ve inançlı fon transferi, göçmenlik sürece takviyesi ve vize ahenk kontrolü sunduklarını söyleyen Asgard, 2022 Gallup anketinde, küçük işletmelerin, orduyu bile geride bırakarak ABD’deki en sağlam 1 numaralı kurum olarak yer aldığını kelamlarına ekledi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.