STERLIN
23,7185
DOLAR
19,1750
EURO
20,7916
ALTIN
1.214,64
BIST
4.812,93
SON DAKİKA
MLP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.( Bağımsız Denetim Kuruluşunun Belirlenmesi
ALARKO HOLDİNG A.Ş.( Maddi Duran Varlık Alımı
BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)
KOLEKSİYON MOBİLYA SANAYİ A.Ş.( Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu
POLİSAN HOLDİNG A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim
Tatar-Oktay görüşme detayları! – KIBRIS HABER
Bakan Varank TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını açıkladı
Bakan Kirişci, Muğla’da ‘sipsi’ çaldı
Bakan Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz
21’inci sıradaki Togg alıcısı: Araç gelince yakınlarımla birer tur atacağız
Karaismailoğlu: Depremden etkilenen illeri yeniden bayındır kılmak için gece gündüz çalışıyoruz
Trafik kazası! 1 kişi yaralı – KIBRIS HABER
ABD’de mudi büyük bankalara ‘göçüyor’
İsias Otel’in yargı süreciyle ilgili basın toplantısı düzenlendi! – KIBRIS HABER
Polis’ten duyuru! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabul etti! – KIBRIS HABER
Garanti BBVA’da ipotek teminatlı menkul değer ihracı hazırlığı
CVK Madencilik’te 6-7 Nisan’da talep toplanacak
Kötü hava patatesi vurdu! – KIBRIS HABER
Yangın! – KIBRIS HABER
Sahte ikametgah belgesi düzenleyen zanlıya ek tutukluluk verildi! – KIBRIS HABER
Global besin arzında yeni risk
Spot piyasada elektrik fiyatları (01.04.2023)
9 gram uyuşturucuyla yakalandı! – KIBRIS HABER
Türk endüstrisinin dijital dönüşümüne TÜSİAD takviyesi
Dönel kavşağa çarpan araba, 5 metre havalanarak spor salonuna girdi
“Kıbrıslı Rumlar, ‘karşı tarafı desteklerseniz Kıbrıs için de bir fırsat doğabilir’ diye Batı’ya sesleniyorlar”
Rus ve Belaruslu tenisçilerin Wimbledon yasağı kalktı
ABD’li boksör, Putin’e ringde seslenerek Rus vatandaşlığı istedi
ABD’yi hortum ve şiddetli fırtına vurdu: 6 meyyit

TSPB’nin kısa sinema yarışına müracaatlar başlıyor

TSPB’nin kısa sinema yarışına müracaatlar başlıyorTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), müracaatları 23 Haziran’da başlayacak ‘Kamera …

TSPB’nin kısa sinema yarışına müracaatlar başlıyor
CyborNFT
23.06.2022 15:08
0
A+
A-

TSPB’nin kısa sinema yarışına müracaatlar başlıyor
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), müracaatları 23 Haziran’da başlayacak ‘Kamera Elinde Geleceğin Cebinde’ kısa sinema yarışının bu yılki konusu, “Sermaye piyasalarında yatırımcı olmak”.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), finansal okuryazarlık ve sermaye piyasalarına yatırım konusunda bilgi ve farkındalığı artırmak gayesiyle gerçekleştirdiği “Sermaye Piyasalarında Yatırımcı Olmak” temalı bu yılki müsabaka, “Filmler Kısa, Yatırımlar Uzun…” sloganıyla başlayacak. Yarış, her yaştan iştirakçiye açık olacak. 16 Eylül 2022 tarihine kadar sürecek müracaatlar online olarak www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Yarış sonunda dereceye girenler toplamda 70 bin TL’ye varan mükafatları kazanacak.

Önce senaryo

CyborNFT

TSPB’nin bu yıl sekizincisini düzenleyeceği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema müsabakası yoluna yeni bir sayfa açarak devam ediyor. Bu yılki müsabakaya katılacak sinemaseverler, evvel temaya uygun senaryolarını gönderecekler. TSPB Ön Heyeti tarafından bedellendirilen senaryolar daha sonra İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Kısmı Öğretim Üyesi Murat İri ve 2013-2017 yılları ortası İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Senaryo Müellifliği ve Senaryo Teknikleri dersleri veren, hali hazırda Kanal D İçerik Geliştirme Yöneticisi His Ertekin tarafından seçilecek. Ön elemede, temaya uygun olmayan ve âlâ bir formda işlenmemiş sinemalar elenerek daha kaliteli sinemaların çıkması hedeflenmektedir. Senaryo kademesini geçenler “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Sinema Yarışması’na bu senaryolarını filmleştirerek katılabilecekler.

Toplamda 70 bin TL meblağında ödül

Yarışmada ödül alan birinci sinemaya 25.000 TL, ikinci sinemaya 20.000 TL, üçüncüye ise 15.000 TL fiyatında ödül verilecek. Yarışta, ayrıyeten 2014 yılından itibaren müsabakanın heyet üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden sinema dünyasının kıymetli ismi Cüneyt Cebenoyan ismine da 10.000 TL pahasındaki “Cüneyt Cebenoyan Özel Heyet Ödülü” verilecek.

TSPB Genel Sekreteri Serdar Sürer sinema yarışına ait, “TSPB olarak yatırımcıları bilgi ve birikimlerini geliştirmek için bağlantı, eğitim ve etkinliklerimizi çok istikametli bir halde yürütüyoruz. Birlik olarak odağımızı her vakit ‘yatırımcılar’ oluşturuyor. Bu yıl sekizincisini gerçekleştireceğiniz kısa sinema müsabakamız da bu maksatla yürütülen kıymetli projelerimizden biridir. Ülkemizdeki sermaye piyasası yatırımcılarının uzun vadeli yatırım perspektifine sahip olmaması eksikliğine dikkat çekmek hedefiyle belirlemiş olduğumuz ‘Sermaye Piyasalarında Yatırımcı Olmak’ teması ve ‘Filmler Kısa, Yatırımlar Uzun…’ sloganıyla yola çıktığımız ödüllü yarışımıza sinemaya gönül vermiş herkesi katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Üç heyet grubu değerlendirecek

TSPB Heyeti ve Senaryo Jürisi’nin değerlendirmesi sonrası, senaryo elemesini geçen iştirakçilerin sinemaları sinema ve akademi dünyasının değerli isimlerinin yer alacağı Ana Heyet tarafından pahalandırılacak. Heyette, Galatasaray Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nde Kamera Kurgu Kuram ve Uygulamaları, Kurgu Atölyesi, Belgesel Sinema Üretimi ve Kurmaca Sinema Üretimi konusunda ders veren Alp Birol, İstanbul Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Kısmı Öğretim Üyesi Murat İri, Hürriyet Gazetesi Muharriri Uğur Vardan, Sinema Muharrirleri Derneği üyesi sinema muharriri ve eleştirmeni Selin Gürel, izlenme rekorları kıran dizilerin ünlü direktörü Ali Alım ve ünlü oyuncu Feride Çetin’in yanı sıra TSPB ismine TSPB Genel Sekreteri Serdar Sürer yer alacak.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.