STERLIN
20,3227
DOLAR
16,7037
EURO
17,4926
ALTIN
971,40
BIST
2.405,36
SON DAKİKA
Putin’den Boris Johnson’a cevap! “Kendi yapsa benim üzere olamazdı”
Özer, MEB yurt dışı bursiyerleriyle buluştu
Özel okullar taban puanlarını açıkladı
Fransa’da havalimanlarında grev krizi
Hindistan’da heyelan felaketi getirdi: 7 meyyit, 23 kayıp
Şampiyonlar muvaffakiyet öykülerini anlattı
Tabipler Birliği’nden Covid-19 Önerileri – KIBRIS HABER
KTTO, Ekonomik Destek Paketi hakkında görüş ve önerilerde bulundu – KIBRIS HABER
ABD’de ferdî harcamalar Mayıs’ta kestirimlerin altında kaldı
Şirketlerin döviz mevduatında artış
BM: “16 milyon Ukraynalının insani yardıma gereksinimi var”
Varoufakis: Bir politik güç oyunu olarak enflasyon zıt tepti
Rusya’dan Batı’ya net bildiri… Medvedev’den flaş ‘savaş nedeni’ uyarısı
TMO, hububat alım fiyatlarını artırdı
ABD’de akılalmaz trajedi… Otomobilde unuttuğu oğlu ölünce kendini vurdu!
Oğlunu kurtarmak için Yalan ifade verdirtti tutuklandı – KIBRIS HABER
Net borç stoku birinci çeyrekte 231 milyar doları aştı
İsrail tekrar sandığa gidiyor
Erdoğan’ın görüşme trafiği
Arçelik CEO’su Bulgurlu’ya memleketler arası misyon
TCMB: Getiri eğrisindeki düşüş siyaset aktifliğini artırıyor
Fitch/Kılınç: TL kredi büyümesinde yavaşlama beklenebilir
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Türkiye açıklaması
Fransa’da mahkeme 2015’te Paris’teki terör saldırıları davasında kararını verdi – KIBRIS HABER
Zelenskiy: 144 Ukraynalı askeri Rus esaretinden kurtardık – KIBRIS HABER
Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler – KIBRIS HABER
Putin’den yumuşama sinyali: Diyaloğa açığız
Japonya’da çok sıcaklar can aldı: 12 kişi hayatını kaybetti
Dikkat çeken Türkiye analizi! ‘NATO için temel taş’
Helikopterden düşen RMMO askeri hayatını kaybetti – KIBRIS HABER

Trabzonspor’un şampiyonluğu helaldir

Trabzonspor’un şampiyonluğu helaldirHürriyet muharrirlerinden Ergun Gürsoy, Trabzonspor’un kazandığı şampiyonluğu kıymetlendirdi. İstanbul …

Trabzonspor’un şampiyonluğu helaldir
CyborNFT
21.05.2022 07:22
0
A+
A-

Trabzonspor’un şampiyonluğu helaldir
Hürriyet muharrirlerinden Ergun Gürsoy, Trabzonspor’un kazandığı şampiyonluğu kıymetlendirdi.

İstanbul kulüpleri, özellikle 3 Büyükler Avrupa futbolunu yakından takip eder. Avrupa’da bir ekip şampiyon olduğunda nasıl kutladıklarını her yıl televizyonlarda izliyoruz.

Milletin Trabzonspor’un şampiyon olmasının kasvetini anlayamıyorum. Şampiyon ekiplerin da aldığı sonuçlarda hakem kusurlarının olumluolumsuz tesirleri olur. Fakat, dönem sonunda terazinin kefeleri çabucak hemen denk olur. Bir kadro şampiyon olduğunda, yalnızca “Hakem kusurları ile şampiyon oldu” halinde kıymetlendirilmesi, her şeyden evvel etik değildir. “VAR” sisteminin olduğu bir tertipte hakem yanlışlarının tesiri en aza iniyor.

CyborNFT

TRABZON NÜFUSUNUN 5 KATI İSTANBUL’DA

Bir de şu var; Cumhuriyet’in ilanından sonra İstanbul’a Anadolu’dan bir göç akını oldu. Bugün geldiğimiz noktada İstanbul’un nüfusu 20 milyona dayandı. Hasebiyle gerçek İstanbullu sayısı azınlığın azınlığında kaldı. Hatta yarısından fazlası gayrimüslim olan nüfusun çabucak hemen hepsi 1956 olaylarında İstanbul’u terk etti.

Ben İstanbul’daki Trabzonlular Derneği’nin 40 yıllık lideri olarak, Trabzon nüfusunun 5 katının İstanbul’da yaşadığını istatistiksel olarak biliyorum. Bu olayların bir örneğini, Trabzonspor’un şampiyonluğunu yurt geneli ve Avrupa’nın bütün kentlerinde nasıl kutladıklarına şahit olduk. Bu kutlamalara öteki grup taraftarları, hatta yabancılar da katıldı. Alman Konsolosluğu bile Trabzonspor bayrağı asarak manalı bir dostluk iletisi verdi.

BÜYÜK KULÜPLER ALTAY’DAN DERS ALMALI

Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında stattaki 40 bini aşkın kişi ve çok daha fazlası da stat dışı ve Trabzon meydanında, 3-4 gün sonra İstanbul’da evvel Yenikapı’da, akabinde da 75 bin taraftar ile Olimpiyat Stadı’nda hak ettikleri şampiyonluğu hiçbir makûs olaya meydan vermeden Karadeniz insanına yakışır biçimde kutladılar. Yalnızca Altay, küme düşmesine karşın Avrupalılar üzere, alana dizilerek rakiplerini alkışlayıp kutladı. Lakin birebir Altay alanda aslanlar üzere uğraş etti. Öbür büyüklerin Altay’dan alacağı dersler var. Umarım, en kısa müddette Üstün Lig’e tekrar dönerler, kendilerini kutlarım.

BU HASIMLIĞI KÖKTEN KALDIRALIM

Artık benim Galatasaray’da yıllarca şampiyonluklar yaşamış, şampiyonluğu kıl hissesi ya da averaj ile kaybetmiş, hatta namağlup olmasına karşın şampiyonluğunu yakalayamamış yönetici olarak bir teklifim var. Yine, beyaz bir sayfa açarak, hiçbir arka niyet taşımadan bir ortaya gelip geç kalmış kutlamayı yapalım. Bugün bana, yarın sana olacağı için bu hasımlığı kökünden kaldıralım. Yoksa olaylar istenmeyen istikamete gidiyor. Unutmadan söyleyeyim. Trabzonlulara da sesleniyorum. Şampiyon olan kadrosu, hangi grup olursa olsun Trabzon’da da alkışlamaları…

RAKİBİ GÖLGELEMEYİZ EKSİKLERİNİZİ BULUN

Yöneticiler, tribün ağzı ile konuşursa bu işin sonu gelmez. Trabzonspor Lideri ve İdare Heyeti Üyelerinin bu evredeki, olgunlukları, fair-play davranışları, efendilikleri, tahriklere karşı suskunlukları takdir edilmesi gereken bir yaklaşımdır.

Bir Trabzonlu olarak ben bile Trabzon yöneticilerinin tamamını tanımıyorum. Sporseverler de Trabzon yöneticilerinin pek birçoklarını tanımaz. Ancak, Abdullah Avcı’yı, futbolcularını tanımayan yoktur. Ki doğrusu da budur. Avrupa’nın en büyük gruplarının lider ve yöneticilerini tanıyan var mı? Sanki diyorum, Trabzonspor, Avrupa grubu oldu da biz mi hâlâ anlayamadık? Son cümle: Trabzonspor’un şampiyonluğunu gölgeleyemeye çalışarak, başarısızlıklarınıza mazeret üretmek yerine, kusurlarınızı ve eksikliklerinizi yanlışsız tespit ederek, gereken tedbirlerinizi almaya uğraş edin.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.