STERLIN
39,4796
DOLAR
31,1828
EURO
33,7760
ALTIN
2.033,33
BIST
9.194,65
SON DAKİKA
30 Ocak Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Güzellik ve SPA Merkezinde, sauna odası alev aldı! – KIBRIS HABER
Tabipler Birliği, Çalışma Bakanlığı’nı eleştirdi! – KIBRIS HABER
15 yaşındaki kızı taciz etmişti, işine son verildi! – KIBRIS HABER
Birçok noktada sel baskını yaşayacağız! – KIBRIS HABER
Ufuk Tomson mezarı başında anıldı! – KIBRIS HABER
Borsa’da yükseliş – KIBRIS HABER
29 Ocak Petrol Fiyatı – KIBRIS HABER
THY uçağına yıldırım isabet etti! – KIBRIS HABER
Sterlin 39’a dayandı! – KIBRIS HABER
Özersay, Rum lideri Hristodulides’i eleştirdi! – KIBRIS HABER
KKTC’yi soğuk ve karlı bir hafta bekliyor! – KIBRIS HABER
Rauf Raif Denktaş 100 yaşında! – KIBRIS HABER
Rum Yönetiminden Kıbrıslı Türklere yönelik 14 maddelik paket! – KIBRIS HABER
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığından önemli duyuru! – KIBRIS HABER
Kuaför, 15 yaşındaki kızı taciz etti! – KIBRIS HABER
Temizlediği evleri soydu! – KIBRIS HABER
Kasaplar Birliği eylem yaptı! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplandı! Gözler görüşme sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi – KIBRIS HABER
Beyköy Tatbikat alanında atış yapılacak! – KIBRIS HABER
Oğuz: İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfusu muteber kabul etmeliyiz 
Soğuk ve yağmurlu hava etkili oluyor
İskele’de olaylı gün
Meteoroloji kurumları arasındaki işbirliği arttırılacak
III. Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi: Enflasyona sebep olan faktörler kamu yükü ve vergilerdir
‘Olmazsa olmaz’ Herkes hasta… Uzman isim uyardı! Üçlü virüs salgınıyla mücadele için…
Instagram takip isteklerinde yeni dönem! Yorum yağdı… “CV de gönderelim tam olsun”
Ülkede 2014 yılından bu yana kaçak yaşayan zanlılar, cezaevine gönderildi.
Burak Maviş: Yasanın süresi bitiyor, deprem fonundaki para nerede bekletilecek?
Tepebaşı’nda bugün 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak

Togg, ABD’de görücüye çıktı

Türkiye’nin mobilite alanında global teknoloji markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te yarından sonrasının mobilitesine ait vizyonunu sergiledi ve ön sipariş sürecine ait ayrıntıları paylaştı.

Togg, ABD’de görücüye çıktı
Akacan The Mall
06.01.2023 00:36
0
A+
A-

Togg, ABD’de görücüye çıktı
Türkiye’nin mobilite alanında global teknoloji markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te yarından sonrasının mobilitesine ait vizyonunu sergiledi ve ön sipariş sürecine ait ayrıntıları paylaştı.

ABD’nin Las Vegas kentinde 5-8 Ocak tarihleri ortasında düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES’e duyuları harekete geçiren bir tecrübe alanıyla katılan Togg, dünyada birinci sefer uygulanacak bir metotla yapılacak ön sipariş sürecine dair bilgi verdi.

Ayrıca, Togg’un Beyond X ismiyle gösterilen ve mobiletinin yarından sonrasına ait ipuçları veren stand alanında ziyaretçiler, duyularını harekete geçiren bir mobilite tecrübesine dahil oldu.

Akacan The Mall

– “Teknolojimizi dijital sanatla söz etmeyi seçtik”

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, burada yaptığı sunumda, CES’e bu yıl “Kullanıcı Tecrübesiyle Mobiliteyi Yine Tanımlamak” başlığı altında katıldıklarını söyledi.

Karakaş, geçen yıl dünya çapında ses getiren Konsept Akıllı Cihaz’dan sonra bu kere CES’e akıllı bir aygıttan fazlasını temsil eden Beyond X tecrübesini getirdiklerini anlattı.

Karakaş, “Tıpkı geçen yıl olduğu üzere bu yıl da teknolojimizi ve sürdürülebilirlik yaklaşımımızı dijital sanatla tabir etmeyi seçtik. Beyond X ve Dijital Mobilite Bahçesi, Togg’un DNA’sını oluşturan dualite temasıyla insan ve teknoloji, sanat ve bilim, akıl ve kalp, birlik ve çokluk üzere kavramların altını çiziyor.” dedi.

– “Kullanıcıların şimdi farkında olmadığı gereksinimlerini öngörüyor, bunun için çalışıyoruz”

CES 2023’te global olarak tescil ettirilen USECASE Mobility kavramı etrafında 4 boyutta anlatılan “Akıllı Cihaz”, “Dijital Platform”, “Temiz Güç Çözümleri” ve “Gelişimin Yapıtaşları”nı vurgulayan bir içerikle bulunduklarını belirten Karakaş, bu yıl tekrar dijital sanat aracılığıyla “doğuştan elektrikli”, “doğuştan sürdürülebilir”, “doğuştan dijital” ve “doğuştan yeşil” kavramlarının altını çizdiklerini kaydetti.

Karakaş, yeni dünyanın büsbütün dijital boyutta şekillenip hayallerin ötesine gideceğini belirterek şunları kaydetti:

“Kullanıcı da bu dünyanın nereye gideceğini bugünden göremiyor, bilemiyor. Biz, kısa bir müddet sonra tüm kullanıcılara açacağımız dijital platformumuz Trumore’da, ekosisteme kattığımız oyuncularla bir ortaya gelip proaktif olarak o dünyayı şekillendiriyoruz. Oyun alanlarını yine tanımlıyoruz. Kullanıcıların şimdi farkında olmadığı gereksinimlerini öngörüyor, bunun için çalışıyoruz.”

– Ön siparişler dünya çapında yenilikçi bir teknikle alınmaya başlanacak

Avrupa’nın en pak yerleşkesinde birinci akıllı aygıtın seri üretimine başladıklarını anımsatan Karakaş, aygıtın mart sonunda Türkiye’den başlayarak kullanıcılarla buluşacağını lisana getirdi.

Türkiye’de başlayacak ve yakında ayrıntıları açıklanacak ön sipariş sürecine ait de bilgi veren Karakaş, Togg’un doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtı C SUV’un ön siparişinin dünya çapında yenilikçi bir metotla satışa açılacağını aktardı.

Karakaş, satış stratejilerinde kullanıcıyla direkt temas prosedürünü seçtiklerini belirterek, “Küresel rekabette kullanıcıya yakın olanlar daha başarılı oluyor. Akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla direkt buluşturacak, satışları direkt kendimiz organize edeceğiz.” dedi.

Kullanıcıyı merkeze alan, dijital ve fizikî tecrübesi harmanlayan yapıda hizmet vereceklerini vurgulayan Karakaş, şunları söyledi:

“Şubat ayında da siparişleri açıp, birinci çeyrek sonunda birinci akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. Siparişleri kişisel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımız Trumore platformu üzerinden katılacakları bir yarış ya da dilerlerse kura usulüyle Togg akıllı aygıtlarına ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel olarak üreteceğimiz ve açık artırma ile satışa sunacağımız NFT (Nitelikli Fikri Tapu) koleksiyonu ise 2023 adet akıllı aygıtın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak.”

Dört yıl evvel bir arabadan fazlası için yola çıktıklarında 2 stratejik amaçları olduğunu hatırlatan Karakaş, şöyle devam etti:

“İlki, global boyutta rekabet edebilir ve fikri mülkiyeti Togg’a ilişkin bir mobilite teknoloji markası geliştirmek. İkinci maksadımız de kullanıcıyı merkeze alarak akıllı aygıtımız ve dijital eserlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak. Geride bıraktığımız dört yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik. Mobilite ekosistemimizi de dijital platformumuzla genişletiyor ve yaygınlaştırıyoruz. Mobilite tecrübesini A noktasından B noktasına gitmekten öteye taşıyarak, kullanıcıya günlük ömrünü kolaylaştırıp keyifli hale getirecek akıllı ömür tahlilleri sunuyoruz. Zira biz akıllı cihazımızı üçüncü hayat alanı olarak tanımlıyoruz.”

– Duyuları harekete geçiren “Dijital Mobilite Bahçesi”

Togg, Las Vegas Convention Center’daki standında, “Dijital Mobilite Bahçesi” ismini verdiği 910 metrekarelik alanda sürdürülebilir ve irtibatlı bir mobilite geleceğini keşfetme tecrübesi sunuyor.

CES 2023’te Togg standına gelenleri iki katlı yapının önünde yerleştirilmiş 21 metreye 7 metre ebadında dev LED ekrandan akan, siber fizikî mimar ve dijital sanatçı Güvenç Özel’in tasarladığı dijital şelale karşılıyor. Standın yerindeki kanallarda buluşan dijital ve gerçek su, Togg’un dualite kavramını gözler önüne seriyor.

Togg’un hem dijital hem tabiatla iç içe tecrübe alanında, dualite yaklaşımındaki insan ve teknoloji, sanat ve bilim, akıl ve kalp, birlik ve çokluk üzere kavramlar buluşuyor.

Beyond X, Akıllı Ömür, Pak Güç ve Self AI alanlarından oluşan “Dijital Mobilite Bahçesi”, ziyaretçilere duyuları harekete geçiren bir tecrübe yaşatıyor.

Ziyaretçiler Togg’un dualite kavramını vurgulayan logosuna atıfta bulunan girişten geçtikten sonra, 15 metre uzunluğunda ve LED ekrandan oluşan bir tünele giriyor. Tünel içinde başlayan tecrübe, tünelin sonunda mobilitenin yarından sonrasını dijital sanatla tabir eden Beyond X kapsülünde devam ediyor.

– Beyond X

Mobilitenin yarından sonrasının ipuçlarını veren ve Togg Dizayn Stüdyosu’nun tasarladığı ve Pininfarina ile birlikte geliştirilen Beyond X alanı, iştirakçilere şahsileştirilmiş bir mobilite tecrübesi sağlıyor.

Yolculuklarına tünelde başlayan ziyaretçiler, heykelsi ve dairesel bir kapsülün içinde hayal gücünü zorlayan bir görsel sanat eşliğinde mobilite tecrübesi yaşıyor.

Katılımcılar, kendileri için en uygun müzik ve ortamın içinde, Satürn, Orman, Fütüristik Kent ve Sanatsal Türkiye üzere dört mümkün senaryodan birini yaşayabiliyor. Beyond X, sıra dışı dijital bir tecrübe ile akıl, ruh, kalp ve dört duyuyu harekete geçiriyor.

– USECASE Mobility’nin yapı taşları

Stantta 4 farklı köşede sürdürülebilirlik ve mobilite ekosistemi kavramlarını vurgulayan 4 farklı tema anlatılıyor.

Ziyaretçiler bu alanlardan birincisinde Togg’un kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve işbirlikleriyle daima gelişen bir dijital tecrübe platformu olarak tasarladığı ve Trumore markası altında topladığı şahsileşmiş, akıllı, empatik ve kesintisiz kullanıcı tecrübesini tanıma fırsatı buluyor.

Togg ziyaretçileri pak güç tahlillerini deneyimleme alanında ise Siro’nun elektrikli araçlar için karbon nötr hücre tahlilleri, yenilenebilir güç santralleri ve haneler için güç depolama tahlilleri ile Trugo’nun yüzde 100 yenilenebilir sertifikalı güç kullanan, uçtan uca, kullanıcı odaklı elektrikli araç şarj hizmetlerini yakından tanıma imkanına erişiyor.

“Temiz güç çözümleri” köşesi blok zinciri teknolojiyle, kullanıcıların üretmesini, yönetmesini ve pak güç ticareti yapmasını sağlayan bir ekosistemi anlatıyor.

– Akıllı kentler için Trumore deneyimi

Togg, Trumore’un kullanıcılarına kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve daima gelişen uygulamaları ile akıllı ömür alanındaki dijital platformunu deneyimletiyor.

Kullanıcı muhtaçlıklarını anlayan yapay zeke günlük rutinleri planlıyor, asistanlık yapıyor. Akıllı rotalama ile uygun şarj istasyonuna nazaran, park yeri planlama, sipariş verebilme ve ödeme yapabilme üzere tahlilleri sunuyor.

Kazandıran blokzincir tabanlı fintek tahlilleri ile kullanıcılarına eşsiz bir tecrübe sağlıyor. Daima gelişen iş paydaşlığı ağıyla kullanıcılarına daha fazlasını deneyimletiyor.

Togg şirketleri Trugo ve Siro’nun Pak Güç Tahlilleri başlığıyla yer aldığı kısımda de kullanıcıları yalnızca güç tüketen olmaktan dönüştürüp birebir vakitte enerjiyi üreten ve tüm güç döngülerini blok zinciri tabanlı bir platform üzerinden yöneten taraf olmalarını sağlayan bir ekosistem anlatılıyor.

Ziyaretçilerin kendileriyle tıpkı hareketleri yapabilen dijital ikizlerinin oluşturulduğu “Self AI” alanında ise geleceğin mobilitesinde dijital avatarların kullanıcılara sağlayacağı avantajlar hakkında bilgi veriliyor.

Kullanıcılar, oluşturdukları avatarlara yeni özellikler ekleyerek geliştirmeye devam edebiliyor ve ayrıyeten bu avatarları NFT olarak isimlendirilen dijital varlıklara dönüştürebiliyor. Böylelikle, kullanıcılar bu avatarları çevrim içi topluluklarda ve Togg mobilite ekosisteminin tüm mecralarında kullanabiliyor.

Akacan The Mall
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.