STERLIN
23,1895
DOLAR
18,8060
EURO
20,4557
ALTIN
1.165,58
BIST
4.976,55

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den kıymetli açıklamalar! Yabancı sonu, hakem atamaları…

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den değerli açıklamalar! Yabancı hududu, hakem atamaları…Türkiye Futbol Federasyon Lideri Mehmet Büyükekşi …

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den kıymetli açıklamalar! Yabancı sonu, hakem atamaları…
CyborNFT
06.07.2022 00:03
0
A+
A-

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den değerli açıklamalar! Yabancı hududu, hakem atamaları…
Türkiye Futbol Federasyon Lideri Mehmet Büyükekşi; Muhteşem Lig kulüplerinin ekonomik durumu, yabancı sınırlaması ve hakem atamalarına ait açıklamalarda bulundu. En çok tartışılan hususların başında gelen hakem atamaları konusunda konuşan Lider Büyükekşi, “Hakem atamalarını dijital olarak yapay zekayla yapacağız” dedi.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, TV100’de katıldığı Az Evvel Konuştum programında kıymetli açıklamalar yaptı.

“TÜRKİYE’NİN EN KIYMETLİ KURUMLARINDA LİDER VEKİLLİĞİ VE BAŞKANLIK YAPTIM”

CyborNFT

“30 yıldan beri çok farklı sivil toplum örgütlerinde başkanlık, yöneticilik yaptım” diyen Büyükekşi “Berna hanımın hoş bir kelamı var. Ofsaytı biliyor musunuz diye sormuşlardı . O da dedi ki, benim bilmeme gerek yok. Futbol oynamayacağım, yöneteceğim dedi. Türkiye’nin en değerli kurumlarında lider vekilliği ve başkanlık yaptım.” sözlerini kullandı.

“İLK TALEP ONDAN GELDİ”

Büyükekşi “Bana birinci Harika Lig kulüplerinden Mecnun Otyakmaz beni arayarak “Bize lider ol, bu mevzuda bize dayanak ver, büyük sıkıntılarımız” var diye birinci talep ondan geldi. Seçim öncesi tüm kulüp liderleri ile konuştum. Onlara tahlilin itimat olduğunu söyledim. Türk futbolunun en çok gereksinim duyduğu şey.” sözlerini kullandı.

“BORÇ, KULÜPLERİMİZİN EN BÜYÜK SIKINTISI”

“Borç, kulüplerimizin en büyük sıkıntısı” diyen Büyükekşi “Rahmetli Mustafa Cengiz Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi başkanlığa adaylığını koyduğunda “İtiraz ediyorum, 3 yahut 4 kulüpten birinin lideri olmasın. Benim adayım Mehmet Büyükekşi” dedi.” formunda konuştu.

“SÖYLEYEN DEĞİL, YAPANIZ”

Yönetim konseyiyle ilgili Büyükekşi “Benim idare şurası üye listeme bakarsanız bu türlü bir şeyin olmadığını görürsünüz. Hepsi benim seçtiğim, yeterli eğitimli, kaliteli 1999’dan bu yana yapılmamış iki bayan yönetici TFF idaresinde. Son derece donanımlı iki insan. Kimsenin gerisinde sığınmıyoruz. Söyleyen değil, yapanız.” dedi.

“TÜRKİYE’DE HERKES ADALET İSTİYOR”

Türk futboluyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükekşi “Türk futbolunun en kıymetli sorunu itimat. Kimse kimseye güvenmiyor. İnşallah bu itimadı sağlayacağız. Türkiye’de herkes adalet istiyor. Lakin bana daha fazla adalet olsun diyor. Bana daha fazla farklı şeyler yapılsın istiyor. Geçtiğimiz dönemdeki hakemlerle ilgili ortaya çıkan sorunlar futbolumuzu olumsuz etkiledi.” diye konuştu.

“TÜRK FUTBOLUNUN DÜŞÜŞÜNDE HERKESİN HİSSESİ VARDIR”

“Birçok yerde birçok sorun var” diyen Büyükekşi “Altyapıda yeteri kadar odaklanma olmamış. Bundan ötürü aşağıdan yetişen oyuncu kümesi yok. Ulusal Kadro’ya baktığınızda oyuncularımızın yarısından fazlası yurt dışında yetişip gelen Türk futbolcular. Yalnızca kulüpler, TFF, yalnızca hakemler demek hakikat olmaz. Herkesin hissesi vardır Türk futbolunun düşüşünde.” tabirlerini kullandı.

“GEREKİRSE YABANCI KONUSUNDA HUDUT DA GETİRMEYEBİLİRİZ”

Yabancı oyuncu sonunu kıymetlendiren Büyükekşi “Yabancı sonunun kaliteyi artırdığına inanmıyorum. Önümüzdeki aylarda ne yapılacaksa buna birlikte karar vermeliyiz. Gerekirse yabancı konusunda hudut da getirmeyebiliriz. Değerli olan doğruyu bulmak.” dedi.

“DİJİTAL OLARAK YAPAY ZEKAYLA YAPACAĞIZ”

Hakemlerle ilgili soruya Büyükekşi “Hakem performansları ve atamalarla ilgili çalışma yapacağız. Hakem atamalarını dijital olarak yapay zekayla yapacağız.” sözlerini kullandı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.