STERLIN
24,8491
DOLAR
19,9662
EURO
21,3770
ALTIN
1.249,93
BIST
4.580,67
SON DAKİKA
28 Mayıs 2023 Nöbetçi Eczaneler
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı 3 bölgeyi karantinaya aldı! – KIBRIS HABER
Birkan Uzun Zirve Koşusu’nun ikincisi düzenleniyor! – KIBRIS HABER
Türkiye yarın sandık başına gidecek! – KIBRIS HABER
Çavuşoğlu; “KKTC’de bu yıl 306 öğretmenin Kamu Hizmetleri Komisyonu tarafından ataması yapıldı”! – KIBRIS HABER
Yeni geçiş kapılarının açılması için eylem! – KIBRIS HABER
Öz çekim yaparken suya düşen telefonunu bulmak için barajı boşalttırdı! – KIBRIS HABER
Ölümlü kaza! – KIBRIS HABER
Ali Başman; “Ülkenin istikrarı için adayım”! – KIBRIS HABER
THY uçağına kuş çarptı! – KIBRIS HABER
68 kilo insan saçı ele geçirildi! – KIBRIS HABER
Alkollü sürücü yayaya çarptı! – KIBRIS HABER
Beyaz Saray’da panik! – KIBRIS HABER
16 yaşındaki çocuk, annesi, ablası ve komşusunu öldürdü! – KIBRIS HABER
İskele’de korkutan kaza! – KIBRIS HABER
Gabar Dağı’ndan sevindiren haber! “Yoğun bir petrol çıktı” – KIBRIS HABER
27 Mayıs 2023 Nöbetçi Eczaneler
“Nikos Hristodulidis Almanya’dan da istediğini alamadı”! – KIBRIS HABER
38 bin artçı sarsıntı yaşandı! – KIBRIS HABER
Meteoroloji Dairesi yağış miktarını açıkladı! – KIBRIS HABER
Dikkat! Yeni dolandırıcılık yöntemi – KIBRIS HABER
15 yabancı işçiye köle muamelesi! – KIBRIS HABER
Meteoroloji gün verdi! – KIBRIS HABER
Başkasının kimliğine büründü! – KIBRIS HABER
İlaç fiyatlarına da zam! – KIBRIS HABER
O yol çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak! – KIBRIS HABER
38 araç trafikten men edildi! – KIBRIS HABER
Marketten içki ve buz çaldı! – KIBRIS HABER
İki ayrı yerde yangın! – KIBRIS HABER
Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısının geri çekilmemesi halinde grevler devam edecek! – KIBRIS HABER

Tahsin Ertuğruloğlu; “Benim için yok hükmünde olanların, söyledikleri de yok hükmündedir”! – KIBRIS HABER

Tahsin Ertuğruloğlu; “Benim için yok hükmünde olanların, söyledikleri de yok hükmündedir”! – KIBRIS HABER
CyborNFT
22.02.2023 13:28
0
A+
A-

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye’deki deprem sonrası Güney Kıbrıs’tan gelen yardım malzemelerini kabul etmediği yönündeki iddialara yanıt verdi; “Benim için yok hükmünde olanların, kendileri gibi söyledikleri de yazdıkları da yaptıkları da yok hükmündedir” dedi…

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye’de 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketi sonrası “Dışişleri Bakanlığı’nın Güney Kıbrıs’tan gelen yardım malzemelerini kabul etmediği ve zorluk çıkardığı” yönündeki iddialara yazılı açıklama yaparak yanıt verdi.

Tahsin Ertuğruloğlu, sözde Rum yardımları konusundaki gerçeği kamuoyuna açıklamış olmasına rağmen, belli bir kesimin hezeyan içinde, sanki yardımları kendi engellemiş gibi şahsını ve Dışişleri Bakanlığı’nı hedef alarak, kamuoyuna kasıtlı olarak asılsız paylaşımlar yaymaya devam ettiğini belirtti.

Her fırsatta içlerindeki ideolojik saplantılarını ortaya çıkararak kendisine saldırmayı marifet sayanları kamuoyunun takdirine bıraktığını ifade eden Ertuğruloğlu, “Bu ülke bizimdir, rum tarafına peşkeş çekmeye çalışanların değil” dedi.

CyborNFT

Tahsin Ertuğruloğlu, “Benim için yok hükmünde olanların, kendileri gibi söyledikleri de yazdıkları da yaptıkları da yok hükmündedir. Benimle aynı ülkede yaşamak mecburiyetinde değiller; kendilerini burada zorla tutmuyoruz, daha mutlu olacakları bir ülkeye gidebilirler” diye konuştu.

Tahsin Ertuğruloğlu’nun açıklamasının tam metni şu şekilde;

Ana vatan Türkiye’de 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerdeki kayıplarımızın acısını hepimiz yüreğimizde taşıyoruz.

Bir süredir şahsımı hedef alan seviyesiz, gerçekleri çarptıran terbiyesiz ve hadsiz saldırılara karşı devlet ciddiyeti anlayışımla tepkisiz kalmamın artık bir zafiyet olarak algılanması noktasında aşağıdaki açıklamayı yapmak kaçınılmaz olmuştur;

8 Şubat’ta, Rum Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Dimitris Dimitriou, Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı: ‘Kıbrıs Cumhuriyeti, Türkiye’ye arama kurtarma ekibi gönderilmesi yönündeki teklifin, Türkiye tarafından kabul edildiği konusunda az önce Avrupa Sivil Koruma Mekanizması tarafından bilgilendirildi.’

Bu açıklamanın doğruluğu hakkında Ankara Dışişleri ile yapılan temasta, Ankara’nın böyle bir karar almadığı saptanmıştır.

Bu durum üzerine, Bakanlığımız tarafından 8 Şubat’ta, Rum Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsünün söz konusu açıklamasının gerçeği yansıtmadığına dair kamuoyuna bir açıklama yapılmış ve “Rum tarafı böylesine insancıl bir konuyu bile istismar ederek kendi lehine siyasi manipülasyon yapmaya devam etmektedir. Rum tarafınca yapılan bu yöndeki yalan yanlış açıklamalara itibar edilmemesi hususunu kamuoyunun bilgisine getiririz” denilmiştir.

Yine 8 Şubat’ta, Rum tarafının sözde yardımlarının tarafımdan engellendiği iddialarıyla ilgili Yenidüzen gazetesinin sorusu üzerine, muhabire, ‘Türkiye’ye gitmesi öngörülmeyen malzemeyi biz niye alalım’ diye söylemiştim.

Ancak konu tamamen çarpıtılarak ve profesyonel bir dezenformasyon uygulamaya sokularak, olay sanki ‘Türkiye kabul etti de Tahsin Ertuğruloğlu bunu engelliyor’ meselesiymiş gibi işlenerek çok çirkin bir kampanya başlatılmış, insanlığı tartışılan kişiler bana insanlık dersi vermeye kalkışmıştır.

Bu acılı süreçte, depremde kaybettiğimiz canlarımızın hesabını sormak için hükümetimizin kararı uyarınca, hukuk mücadelemizi de hızlıca başlattık ve Dışişleri Bakanlığı olarak gerekli girişimleri yaptık. Nitekim, Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Sayın Metin Feyzioğlu 12 Şubat’ta yaptığı ve basında da yer alan açıklamasında, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, öğrencilerimiz ile öğretmenleri ve ailelerinin enkazı altında can verdiği İsias Otel ile ilgili ceza soruşturmasının, KKTC Dışişleri Bakanlığının girişimleri sonucu başladığını duyurmuştur. Sayın Büyükelçi Feyzioğlu açıklamasında, ‘KKTC Hükümetinin aldığı karar uyarınca KKTC Dışişleri Bakanlığı, Lefkoşa Büyükelçiliğimiz kanalıyla Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na başvurarak yetkili makamların soruşturma açması konusunda girişimde bulunulmasını istemişti. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığımız da derhal Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazarak gereğini talep etmişti. Ceza soruşturması açılmıştır. Enkazdan numuneler alınmıştır. Adli süreç başlamıştır” ifadelerine yer vermiştir.

Dışişleri Bakanlığımız, 14 Şubat’ta yaptığı yazılı açıklamada ise Bakanlığımız ile Ankara Büyükelçiliğimiz koordinasyonunda Türkiye’deki misyonlarımız tarafından ilk deprem anından itibaren koordine edilen çalışmalar hakkında kamuoyuna detaylı bilgi verilmiş ve ‘Genç yaştaki öğrencilerimiz, velileri ve öğretmenlerimiz ile tüm vatandaşlarımıza, ayrıca bu elim felakette yaşamını yitiren Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaslı ailelerine, Kıbrıs Türk Halkına ve tüm Türk Ulusuna başsağlığı dileriz” denilmiştir.

Gerçek durum bu iken, ideolojik saplantılarından kurtulamayıp gerçeği görmemekte ve anlamamakta ısrar edenler, siyasi çıkarlar uğruna, yaşadığımız derin acıları istismara kalkışmıştır. Sözde Rum yardımları konusundaki gerçeği kamuoyuna açıklamış olmamıza rağmen, belli bir kesim hezeyan içinde, sanki yardımları ben engellemişim gibi şahsımı ve Dışişleri Bakanlığımızı hedef alarak, kamuoyuna kasıtlı olarak asılsız paylaşımlar yaymaya devam etmiştir.

Kişilik haklarıma ağır hakaret içeren ve itibar suikastı yapılan art niyetli asılsız açıklamalara, kayıplarımıza olan saygımdan, devlet ciddiyeti anlayışımdan ve derin acımızdan dolayı sessiz kaldım. Her fırsatta içlerindeki ideolojik saplantılarını ortaya çıkararak bana saldırmayı marifet sayanları kamuoyumuzun takdirine bırakıyorum.

Türk milletinin yüz karası olanlar, benimle ‘utanç duyduklarını’ ifade ediyorlarmış; çok üzüldüm!!! Bunlar, şahsımla ilgili olumlu bir şey söyleseler üzülürüm, kahrolurum. Benim için yok hükmünde olanların, kendileri gibi söyledikleri de yazdıkları da yaptıkları da yok hükmündedir. Benimle aynı ülkede yaşamak mecburiyetinde değiller; kendilerini burada zorla tutmuyoruz, daha mutlu olacakları bir ülkeye gidebilirler. Çünkü, bu ülke yani Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), bu ülkeyi savunanların, bu ülkeye hizmet edenlerin, Türk ulusuna hizmet edenlerin ülkesidir. Bu ülke bizimdir, Rum’a peşkeş çekmeye çalışanların değil.

Bir kez daha, yüreğimize gömdüğümüz canlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı ve sabır dilerim.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.