STERLIN
23,3572
DOLAR
19,0510
EURO
20,5023
ALTIN
1.211,97
BIST
5.031,98
SON DAKİKA
Galatasaray’dan Abdülkerim Bardakcı’nın sıhhat durumu hakkında açıklama
İsviçre, Belarus’u deplasmanda dağıttı
Galatasaray, Bakü’ye geldi
Putin’den tehlikeli atak… “Belarus’a nükleer silah yerleştireceğiz”
Galatasaray Nef seriye bağladı
Mehmet Büyükekşi: “Hedefimiz Hırvatistan maçından galibiyetle ayrılabilmek”
A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz: ‘Oyundan memnun kalmadım, farklı bir maçtı’
Milli oyuncular, Ermenistan galibiyetini değerlendirdi: İyi gitmeyince dizilişi değiştirdik
Ermenistan-Türkiye maçında geri dönüş golünü tahmin etmiş! Kerem’in yanına gitti: ‘Sana ne dedim!’
Ermenistan 1-2 Türkiye (Avrupa Şampiyonası elemeleri maçı)
Almanya’da Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek
Bakan Bilgin: Bayram ikramiyesinden 15.6 milyon emekli faydalanacak
Apple’ın CEO’su Tim Cook, Çin’i ziyaret etti
Togg, çekilişle teslim edilecek T10X sayısını 20 bine çıkardı
İran’da doğalgaz deposunda patlama! 2 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı
İran’dan ABD’ye tehdit: Suriye’deki üslere yönelik saldırılara derhal yanıt verilecek
BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş.( Halka Arz Fiyatının Belirlenmesinde Esas Alınan Varsayımlara İlişkin Değerlendirme Raporu
KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim
YAPI KREDİ FİNANSAL KİRALAMA A.O.( Özel Durum Açıklaması (Genel)
ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.( Bağımsız Denetim Kuruluşunun Belirlenmesi
Dünya Saati’nde bugün ışıklar, iklim krizi ve Türkiye için kapatılıyor
AB ile Almanya içten yanmalı motorlar konusunda anlaştı
Spot piyasada elektrik fiyatları (25.03.2022)
Togg’a Antalya’da yoğun ilgi
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 15 Kasım’da bitecek! – KIBRIS HABER
Ersin Tatar; “Türkiye, sorumluların yargılanması sürecinde de yanımızda”! – KIBRIS HABER
Uzun süreli elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
Ünal Üstel, ‘Deprem Yasası’ konusunda bilgilendiriyor! – KIBRIS HABER
Bakan Nebati: Yerli ve katma değerli üretimi artırmak için çalışıyoruz
Erdoğan’dan seçim mesajı: Tarihi yol ayrımındayız

Sürdürülebilirliğe 2.5 milyon dolar

Ar-Ge çalışmalarında sürdürülebilirlik için 2.5 milyon dolar bütçe ayıran Borçelik’in Ar-Ge, Dijital Dönüşüm, Bilgi Teknolojileri ve İdare Sistemleri İcra Heyeti Üyesi Baran Burat, “Özellikle karbonsuzlaşma ve döngüsel iktisat bahislerine özel olarak odaklanıyoruz. Projelerimiz ortasında hafifletilmiş ve dayanımı arttırılmış çelikler (AHSS) kuşkusuz kıymetli bir yer tutuyor” dedi.

Sürdürülebilirliğe 2.5 milyon dolar
CyborNFT
01.02.2023 07:38
0
A+
A-

Sürdürülebilirliğe 2.5 milyon dolar
Ar-Ge çalışmalarında sürdürülebilirlik için 2.5 milyon dolar bütçe ayıran Borçelik’in Ar-Ge, Dijital Dönüşüm, Bilgi Teknolojileri ve İdare Sistemleri İcra Şurası Üyesi Baran Burat, “Özellikle karbonsuzlaşma ve döngüsel iktisat mevzularına özel olarak odaklanıyoruz. Projelerimiz ortasında hafifletilmiş ve dayanımı arttırılmış çelikler (AHSS) kuşkusuz değerli bir yer tutuyor” dedi.

Türkiye’nin en büyük ve en yüksek kaliteli galvanizli çelik üreticisi Borçelik, “Dünyadan İlham Alarak Geleceğe İlham Verme” yaklaşımıyla ilerlediği sürdürülebilirlik seyahatinde “İklim, İnsan ve İnovasyon” paha alanlarına odaklandı. Borçelik Ar-Ge, Dijital Dönüşüm, Bilgi Teknolojileri ve İdare Sistemleri İcra Şurası Üyesi Baran Burat, “Borçelik Ar-Ge olarak 2.5 milyon bir bütçe ile sürdürülebilirlik konusunda çok sayıda proje ve çalışma yürütüyoruz. Bilhassa karbonsuzlaşma ve döngüsel iktisat mevzularına özel olarak odaklanıyoruz. Projelerimiz ortasında hafifletilmiş ve dayanımı arttırılmış çelikler (AHSS) kuşkusuz değerli bir yer tutuyor” bilgisini verdi.

HAFİFLİĞE KATKI

CyborNFT

Burat kelamlarını şu formda sürdürdü: “Özellikle otomotiv dalında bu eserler, araçların hafifletilmesine katkı sağlıyor, yakıt verimliliği elde edilmesini, bu yolla araçların ürettiği karbon emisyonlarının azaltılmasını destekliyor. AHSS ile hafifletilmiş elektrikli araçlarda dolu batarya ile gidilebilecek araç menzilleri ve batarya ömürleri uzuyor. Bu nedenle elektrikli araçlara dönüşüm için AHSS kritik kıymet taşıyor. Şirketimizin ve müşterilerimizin karbonsuzlaşmasını destekleyen kaplamalı ve kaplamasız yeni jenerasyon çelik kaliteleri geliştirme projeleri yolu ile; AHSS çelik ailesine ilişkin ülkemizde kısıtlı üretimi olan yahut ithal edilen kalitelerin Borçelik üretim proseslerinde yerli üretim olarak geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini amaçlıyoruz.

Serkan Ürkmez – Baran Burat

ÜÇ ANA ODAK

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017’de tescil edilen Borçelik Ar-Ge Merkezi’mizde Gereç Geliştirme, Proses Geliştirme ve Teknoloji Geliştirme olmak üzere üç ana çalışma alanına odaklanıyoruz.Şirket stratejimiz doğrultusunda sürdürdüğümüz projelerimizde bilgi paylaşımını ve ekosistemimizdeki uzmanlıklardan yararlanmayı önemsiyoruz.Bursa Teknik Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi üzere toplamda 13 üniversite ile iş birliği içerisinde çalıyoruz. Araştırma merkezleri ve TÜBİTAK üzere bilim kuruluşlarının yanı sıra kendi dallarının önde gelen başkanları olan müşterilerimiz ile tertipli bilgi alışverişinde bulunuyoruz.”

2050’DE NET SIFIR HEDEFİ

Borçelik İdare Sistemleri Yöneticisi ve Sürdürülebilirlik Önderi Serkan Ürkmez ise şirketin bu alandaki maksatlarına yönelik özetle şu bilgileri verdi: “İklim krizini dünyamız için bir varoluş sıkıntısı olarak görüyoruz. İklim krizini temel alan ve sıkıntıya yönelik tahliller oluşturabilecek projeler geliştiriyoruz. Operasyonlarımızdan kaynaklanan emisyonlarımızı 2030 yılına kadar yüzde 47 oranında azaltma, 2050’ye kadar ise net sıfıra ulaşma amacımızla iklim değişikliğiyle uğraşta somut adımlar atıyoruz. Günümüzde yalnızca Türkiye değil tüm dünyamız için tesiri son derece büyük olan su sorunu konusunda sorumluluğumuzun şuurunda olarak projeler geliştiriyoruz. Borçelik olarak 2030 yılına kadar su tüketimimizi yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyoruz.”

 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.