STERLIN
22,7109
DOLAR
18,6390
EURO
19,5663
ALTIN
1.060,19
BIST
4.957,77
SON DAKİKA
Bakan Alım: Bu ekonomik program başarılı olacak
İsveç Başbakanı’ndan Türkiye aykırısı eski milletvekiline karşılık: Türkiye’nin teröre karşı kendini muhafaza hakkı var
İngiltere’de demiryolu personelleri Noel arifesinde greve gitmeyi planlıyor
Resmi Gazete’de bugün (06.12.2022)
2022 Dünya Kupası | Brezilya 4-1 Güney Kore (Rakip Hırvatistan)
Çaykur Rizespor konutunda Pendikspor ile yenişemedi
Brezilya – Güney Kore maçında birçok ilk yaşandı! Neymar, Pele ve Ronaldo’dan üçüncü oyuncu…
Trabzonspor’da Dorukhan sevinci
Aliağa Petkimspor – Manisa BB maçında tribünler boşaltıldı
Meksika’da 8 aylık hamile kadını öldürüp bebeğini çaldılar
Putin saldırı sonrası onarılan Kırım Köprüsü’nü ziyaret etti
Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’nun iddialarına sert cevap: Gündem değiştirme çabasında
Hüseyin Amcaoğlu; “Derdimiz koltuk değil”! – KIBRIS HABER
Tufan Erhürman, Beyarmudu sınır kapısını işaret etti! – KIBRIS HABER
Üreticilere yüzde 50 tohumluk desteği verilecek! – KIBRIS HABER
7 saatlik elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
Polisleri darp etti! – KIBRIS HABER
Rusya’da iki askeri havaalanında patlama: 3 ölü, 8 yaralı
Çin’in Avrupa’da yüzlerce sahte polis karakolu deşifre edildi…
İşte Cristiano Ronaldo’nun yeni takımı! – KIBRIS HABER
Kanunsuz bir şekilde KKTC’ye geçen Rum vatandaş tutuklandı! – KIBRIS HABER
Yarından itibaren hava durumuna dikkat! – KIBRIS HABER
YSK’da ad çekimi yapıldı! – KIBRIS HABER
Çavuşoğlu’ndan KKTC açıklaması: Türk dünyası Doğu Akdeniz’e inmiş oldu
Kuzey Kore’den Güney Kore sınırına 130 top atışı
İskoçya’daki Glasgow Havalimanında şüpheli paket alarmı
Spot piyasada elektrik fiyatları (05.12.2022)
AB’nin Rus petrolüne tavan fiyat uygulaması yürürlüğe girdi
Osman Bican, Serhatköy’ün su sorununu çözme vaadinde bulundu! – KIBRIS HABER
52 trafik kazası! 13 yaralı – KIBRIS HABER

Startup ekosisteminin kalbi Denizli’de attı

Startup ekosisteminin kalbi Denizli’de attıStartup ekosisteminin kalbi Denizli’de attı İş ve girişimcilik dünyası, 200 ülkede etkin çalışmalar …

Startup ekosisteminin kalbi Denizli’de attı
CyborNFT
18.10.2022 12:38
0
A+
A-

Startup ekosisteminin kalbi Denizli’de attı
Startup ekosisteminin kalbi Denizli’de attı

İş ve girişimcilik dünyası, 200 ülkede etkin çalışmalar yürüten Küresel Girişimcilik Networkü’nün (GEN) bir kesimi olarak 2020 yılında Habitat Derneği idari idaresinde kurulan GEN Türkiye’nin düzenlediği dorukta Denizli’de buluştu. Girişimcilik ekosisteminde global ve ulusal deneyimleri harmanlamanın yanında güçlü idare takımıyla yeni iktisadın inşasında ve gelişiminde referans noktası olan GEN Türkiye, DEGİAD mesken sahipliğinde TÜSİAD, TÜRKONFED, Habitat Derneği ve KAGİDER iştirakinde Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenledi. GEN Campus Denizli’nin açılışının da yapıldığı Zirve’de; sivil toplum, girişimcilik ve dijital dönüşüm dünyasının önde gelen temsilcileri tecrübelerini iştirakçilere aktardı.

CyborNFT

Türkiye’nin kıymetli STK’ları ve başkan isimleri buluştu

Zirve’nin açılış konuşmalarını TÜSİAD İdare Şurası Lideri Orhan Turan, TÜRKONFED İdare Heyeti Lideri Süleyman Sönmez, Küresel Entrepreneurship Network Lideri Jonathan Ortmans, GEN Türkiye İdare Şurası Lideri Nevzat Aydın, GEN Türkiye İdare Konseyi Lider Yardımcısı Gülden Yılmaz, TOBB Genç Teşebbüsçüler Konseyi Lideri, Temel Holding İdare Şurası Lideri ve GEN Türkiye İdare Şurası Üyesi Ali Sabancı, DEGİAD İdare Konseyi Lideri Hakan Urhan, KAGİDER İdare Heyeti Lideri Emine Fazilet ve GESİFED İdare Şurası Lideri Oktay Mersin yaptı. Habitat Derneği İdare Şurası Lideri ve GEN Türkiye İdare Heyeti Lider Yardımcısı Sezai Hazır, GEN Campus içerik ve programlarını aktardı. Girişimcilik Ekosistemine Artı Kıymet Katmak, Girişimcilik Ekosisteminde Memleketler arası Yatırım Fırsatları, Girişimcilik Ekosisteminde Milletlerarası Yatırım Fırsatları ve Girişimcilik Siyasetleri başlıklı 4 farklı oturumun gerçekleştiği Zirve’de; girişimcilik ekosisteminin hızlandırıcı ve destekleyici aktörleri masaya yatırıldı.

‘Türkiye ve küresel ekosistem ortasında köprüyüz’

Konuya ait değerlendirmede bulunan GEN Türkiye İdare Heyeti Lideri Nevzat Aydın, şunları söyledi: “Tüm dünyayı tesiri altına alan mevcut ekonomik konjonktürde girişimcilik ekosistemindeki fırsatları ortaya koymak ve ekosistemi geliştirmek için küresel ekosistemlerle olan network, bağlantı ve iş birliklerinin artırılmasının çok değerli olduğuna inanıyoruz. Bizler de GEN Türkiye olarak küresel girişimcilik ekosistemiyle ülkemizdeki ekosistem ortasında köprü misyonu üstlenirken, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemini daha dinamik hale getirmeyi hedefliyor ve çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda GEN çatısı altında hayata geçen dünyadaki üçüncü girişimcilik ve inovasyon merkezi GEN Campus Denizli’nin idari idaresi ve çatısı altında uygulanan programlarıyla dünyada model haline gelecek bir yapı olmasını bekliyoruz.”

‘Ekosistemi güçlendirecek etkinlikler düzenliyoruz’

Koton İdare Heyeti Üyesi ve GEN Türkiye İdare Heyeti Lider Yardımcısı Gülden Yılmaz da şöyle konuştu: “GEN Türkiye olarak Türkiye girişimcilik ekosistemini güçlendirici etkinlikler düzenlemek en kıymetli misyonlarımızdan biri. Bu misyon doğrultusunda bugün burada Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenliyoruz. Öte yandan GEN Türkiye çatısı altında Girişimcilik Dünya Kupası (EWC 2022) yarışının lokal organizatörlüğünü yürütüyoruz. EWC 2022’ye müracaatlar 30 Ekim’e kadar devam ediyor. Ayrıyeten Küresel Girişimcilik Haftası’nın (GGH2022) 15’incisi bu yıl tüm dünyada 14-20 Kasım tarihleri ortasında kutlanacak. Hafta boyunca bölgede ve ulusal alanda çalışan tüm sivil toplum kuruluşlarını, özel kesim kurumlarını, üniversiteleri ve girişimcilik alanında faal başka tüm aktörleri bu farkındalık kampanyasında bize katılmaya ve dayanak olmaya davet ediyoruz.”

‘Türkiye’de girşimciliğin artması 3 ana maksadımızdan biridir’

Habitat Derneği İdare Konseyi Lideri ve GEN Türkiye Lider Yardımcısı Sezai Hazır, şu değerlendirmede bulundu: “Türkiye’de girişimciliğin artması GEN Türkiye’nin 3 ana hedefinden biridir. Bu doğrultuda 2022 yılı içerisinde çeşitli programlar hayata geçiriyoruz. Bunlardan biri olan Startup Huddle etkinlikleriyle girişimcilik serüvenlerinin şimdi başındaki teşebbüslerin mentorlar ve başka girişimcilerle bir ortaya gelmelerini sağlayacağız. Bilhassa gençlerin dijital yetkinliklerinin geliştirilmesi ve teşebbüslerin muhtaçlığı olan yetişmiş, yetişmiş iş gücü muhtaçlığının karşılanması için de dijital marifet geliştirme programlarını; özel kesim ve sivil toplumdan paydaşlarımızın dayanağıyla planlayıp uygulayacağız. Hızlandırıcı programlar, mentorluk programları, demo day ve networking etkinlikleriyle teşebbüslerin birbirinden öğrenmelerine ve kapasitelerinin güçlenmesine katkı sağlayacağız.”

‘Girişimcilerle yatırımcıları bir ortaya getiriyoruz’

GEN Türkiye İdare Heyeti Lider Yardımcısı Göktekin Dinçerler, şunları kaydetti: “GEN Türkiye olarak yatırımcılarla girişimcileri bir ortaya getirecek ortamların yaratılmasının kıymetli olduğuna inanıyoruz. Bu manada GEN Campus üzere fiziki yerlerin da kıymetli bir atmosfer yaratacağına inanıyoruz. GEN Türkiye olarak düzenleyeceğimiz Ask Me Anything etkinliklerinde hem ulusal hem de memleketler arası seviyedeki yatırımcılarla ehil girişimcileri bir ortaya getirerek; girişimcilerin merak ettiklerini yatırımcılara sormalarını sağlayacağız. Ayrıyeten Anadolu’daki yatırımcıları bilhassa teknoloji odaklı iş fikirlerine yatırım yapmaya teşvik etmek için Anadolu Yatırımcı Buluşmaları’nı Habitat Derneği’nin hayata geçirdiği İstasyon’larda gerçekleştireceğiz. Bu etkinliklerle Türkiye’deki yatırım süreçlerinin gelişmesine, yatırımcı ve yatırım sayılarının artmasına katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.”

‘Ekosistemin tüm aktörleri yeniliğe açık olmalı’

TOBB Genç Teşebbüsçüler Heyeti Lideri, Temel Holding İdare Konseyi Lideri ve GEN Türkiye İdare Heyeti Üyesi Ali Sabancı, şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin oluşmasında ekosistemin bütün paydaşlarıyla; sivil toplum kuruluşlarıyla, özel dal kurumlarıyla ve üniversitelerle birlikte uzun müddettir çalışıyoruz. Biliyoruz ki girişimciliğin gelişmesini desteklemeye devam etmek için teşebbüsçüler kadar biz ekosistem aktörlerinin de yeniliğe açık olması gerekir. TOBB Genç Teşebbüsçüler Şuraları ve Bayan Teşebbüsçüler Kurulları’nı kurduktan sonra da Türkiye’de girişimcilik algısının gelişmesi ve girişimciliğin özendirilmesi için birçok aktiflik ve programı hayata geçirdik. Bu yıl 15’incisini düzenlenecek GGH2022 kapsamında tüm aktörlerin bir ortaya geldiği G3 Forum aktiflikleri organize ettik. Yeni aktiflikleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

‘Yeni periyotta odağımıza girşimcilik konusunu aldık’

DEGİAD İdare Heyeti Lideri Hakan Urhan ise “Denizli Genç İş İnsanları Derneği olarak bu idare devrimizde odağımıza ‘girişimcilik’ konusunu aldık. Girişimcilik ekosistemi üzerinde çalışırken yolumuz bu bahiste dünyada ve Türkiye’de çok değerli bir tesire sahip olan GEN ile kesişti. Türkiye’deki birinci ve dünyadaki üçüncü GEN Campus’ü açmanın ve girişimcilik alanında çok kıymetli deneyime sahip Türkiye’nin önde gelen isimlerini Denizli’de yatırımcılarla ve girişimcilerle buluşturmanın memnunluğu içerisindeyiz. GEN Campus’un Denizli’de açılmasıyla birlikte; bölgedeki teşebbüslerin, tematik aktiflik ve programlardan faydalanmalarını sağlayacağız. Denizli Girişimcilik Doruğu bu sürecin en kıymetli kilometre taşlarından biri olacak. Girişimcilerin ve yatırımcıların bölgemize olan ilgisini artırmak için GEN Türkiye ile ortak hareket edip, girişimcilere takviye olmayı sürdüreceğiz” dedi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.