STERLIN
26,2508
DOLAR
20,8738
EURO
22,5120
ALTIN
1.327,70
BIST
4.959,80
SON DAKİKA
Yüksek Seçim Kurulu’ndan önemli duyuru! – KIBRIS HABER
68 Aksaray Belediyespor’un şampiyonluk kupası çalındı! – KIBRIS HABER
Bugün 7 okulda grev var! İşte o okullar – KIBRIS HABER
Katil 12, maktul 9 yaşında! – KIBRIS HABER
Nazım Çavuşoğlu, KTOEÖS ile uzlaştı! – KIBRIS HABER
Derviş Eroğlu, Erdoğan’ın yemin törenine katılacak! – KIBRIS HABER
Ziya Öztürkler, mahkumlarla birlikte voleybol ve futbol oynadı! – KIBRIS HABER
Serhan Aktunç; “Meclis’te çocukların da sesi olacağım”! – KIBRIS HABER
Çocuk tacizcisine meydan dayağı! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ödül törenine katıldı! – KIBRIS HABER
Süleyman Uluçay; “Kazıları geçici olarak durdurma kararı alabiliriz”! – KIBRIS HABER
İstifa edecek mi? Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama!
Kıbrıs Tiyatro Festivali seyircisiyle buluşuyor! – KIBRIS HABER
Yarın 7 okulda grev var! – KIBRIS HABER
Maliye Bakanı Şan’dan destek istediler! – KIBRIS HABER
Hekim olmayan kişiler tarafından “ben aldırma” işlemlerinden uzak durulmalı! – KIBRIS HABER
KKTC’de “koyun-keçi çiçek hastalığı” görülmesi nedeniyle alarma geçildi! – KIBRIS HABER
Limasol’u savaş alanına çevirdiler! – KIBRIS HABER
Mare Monte plajıyla ilgili açıklama! – KIBRIS HABER
O borçlar silinecek! – KIBRIS HABER
1 Haziran Günlük Burç Yorumu ÖZEL HABER
Çatalköy’de 87 yaşındaki şahsın evinde tabanca bulundu! – KIBRIS HABER
Rum Bakanlar Kurulu, “Ulusal Güvenlik Konseyinin” kurulmasına karar verdi! – KIBRIS HABER
Silahlı saldırı! – KIBRIS HABER
Girne Belediyesi 65 yaş üstü bireyler için yemek düzenliyor! – KIBRIS HABER
Sterlin uçuşta! – KIBRIS HABER
Dikkat! Uzun süreli elektrik kesintisi – KIBRIS HABER
İki ayrı kaza! Sebebi yine alkollü sürücüler – KIBRIS HABER
Grev devam ediyor! Bugün müdür ve muavinler grevde – KIBRIS HABER
01.06.2023 Döviz Kurları! – KIBRIS HABER

SPK’dan Marka Yatırım Holding’e ait açıklama

SPK’dan Marka Yatırım Holding’e ait açıklamaSermaye Piyasası Konseyi (SPK), Marka Yatırım Holding A.Ş.’nin İdare Konseyi Lideri Mine Tozlu …

SPK’dan Marka Yatırım Holding’e ait açıklama
CyborNFT
28.08.2022 19:37
0
A+
A-

SPK’dan Marka Yatırım Holding’e ait açıklama
Sermaye Piyasası Konseyi (SPK), Marka Yatırım Holding A.Ş.’nin İdare Konseyi Lideri Mine Tozlu Sineren hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulunulmasına karar verdiğini duyurdu

Sermaye Piyasası Konseyi (SPK), Marka Yatırım Holding’e ait basın açıklaması yaptı.

SPK açıklamasında, “Son günlerde kimi basın yayın organlarında ve toplumsal medya mecralarında yer alan savlara ait olarak aşağıda yer alan açıklamanın yapılması mecburî olmuştur. Kelam konusu haberlerde Marka Yatırım Holding AŞ tarafından Heyetimize yapılan bedelli sermaye artırımı müracaatına ve şirkete ait Konseyimizce yürütülen denetim/gözetim çalışmalarına ait olarak gerçeği yansıtmayan, temelsiz bir ekip argümanlara yer verildiği görülmüştür. Sermaye Piyasası Şurası, halka açık anonim iştiraklerin sermaye artırımı müracaatlarını 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun kendisine verdiği vazife ve yetkiler uyarınca sermaye piyasası mevzuatına uygunluğu ve yatırımcıların korunması prensibi doğrultusunda incelemekte ve sonuçlandırmaktadır.” tabirlerine yer verildi.

CyborNFT

Açıklamada, kelam konusu şirket tarafından 5 Nisan 2021’de Şuraya yapılan müracaat ile 2017-2021 yıllarında 30’un üzerinde farklı bireylerden toplanan en düşüğü 32 bin lira, en yükseği ise 5 milyon 200 bin lira fiyatlarında olmak üzere toplam 25 milyon 10 bin liralık fonun sermayeye eklenmesinin talep edildiği belirtildi.

Diğer tüm müracaatlarda olduğu üzere hareket edilip ve kelam konusu müracaatın derhal incelemeye alındığı bildirilen açıklamada, “Ancak, yapılan incelemede Şirket’in 05.04.2021 tarihli müracaatında, Konseyimize doküman olarak yalnızca sermaye artırımına ve fon kullanımına ait idare heyeti kararları iletilmiş olduğu, mevzuat kapsamında iletilmesi gereken ilgili evrakların tam ve eksiksiz olarak iletilmediği tespit edilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda, Şirket müracaatına ait evrakların tamamlanması emeliyle, birincisi 15.04.2021 tarihinde ve ikincisi ise 16.07.2021 tarihinde olmak üzere iki başka yazı Şirket’e iletilmiş ve Şirket’ten müracaatına ait evrakının tamamlanması talep edilmiştir. Buna karşın Şirket başvurusu kapsamında iletilmesi gereken evraklar Kasım 2021’de tamamlanabilmiştir. Eksikliklerin tamamlanmasını müteakip, gecikmeksizin müracaat Heyetimiz uzmanlarınca kıymetlendirilerek, 26.11.2021 tarihli İnceleme Raporu ile Heyet Karar Organı’na sunulmuştur. Şirket belgesinin sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde incelemesi sonucunda; 2017-2021 yılları ortasında 30’un üzerinde farklı bireylerden toplanan en düşüğü 32 bin TL, en yükseği ise 5 milyon 200 bin TL meblağlarında olmak üzere toplam 25 milyon 10 bin TL’lik fonun sermayeye eklenmesi nedeniyle ihraç edilecek hisselere ait ihraç dokümanının onaylanması talebinin görüşüldüğü Heyetimizin 02.12.2021 tarihli toplantısında, sermaye piyasası mevzuatına terslikler nedeniyle ve yatırımcıların korunması hedefiyle Şirket talebinin olumsuz karşılanmasına karar verilmiştir. Şuramız kararı münasebetleriyle birlikte Şirkete iletilmiştir.

Öte yandan Heyetimizce yapılan incelemeler sonucunda, Şirket hisse piyasasında 23.05.2017-23.02.2018 periyodunda gerçekleştirilen süreçlere yönelik olarak Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPK) 107/1 hususunda tanımlanan ‘Piyasa Dolandırıcılığı’ cürmü kapsamında süreç yapılmak üzere, ortalarında Mine Tozlu Sineren’in de bulunduğu şahıslar hakkında SPK’nın 115 inci hususu uyarınca Cumhuriyet Başsavcılığına hata duyurusunda bulunulmasına ve Borsalarda 2 yıl süreksiz süreç yapma yasağı getirilmesine karar verilmiş olup, anılan karar, Konseyimizin 21.01.2021 tarihli ve 2021/4 sayılı bülteninde kamuoyuna duyurulmuştur.

Ayrıca Heyetimizin 27.05.2021 tarihli kararı ile ortalarında Mine Tozlu Sineren’in de bulunduğu ilgililer hakkında SPK’nın 112’nci unsurunun ikinci fıkrası kapsamında süreç yapılmak üzere SPK’nın 115’inci hususu uyarınca Cumhuriyet Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulunulmasına, yeniden ortalarında Mine Tozlu Sineren’in de olduğu ilgililer hakkında SPK’nın 110’uncu hususunun birinci fıkrası kapsamında süreç yapılmak üzere SPK’nın 115’inci hususu uyarınca Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir. Ayrıyeten Mine Tozlu Sineren hakkında yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle de Konseyimizce cürüm duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.