STERLIN
36,3790
DOLAR
28,9846
EURO
31,2142
ALTIN
1.864,65
BIST
7.913,76
SON DAKİKA
Diş fırçasını bütünüyle yutan kadın boğulmaktan son anda kurtuldu! – KIBRIS HABER
Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul seçim döneminde verdiği sözü tuttu! – KIBRIS HABER
Rum Maliye Bakanı; “Önümüzdeki yıllar zor olacak”! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar, KTMMOB’nin 63’üncü Kuruluş Yıl Dönümü Resepsiyonu’na katıldı! – KIBRIS HABER
Eczacılar “Onurları İçin” Meclis’e yürüyecek! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar; “AB’nin Kıbrıs’ta iki devletli çözümü kabul etmesi gerekiyor”! – KIBRIS HABER
“Yurt dışından hayvan girişi yasaklanmalı”! – KIBRIS HABER
“Kamuya yapılan engelli vatandaş istihdamları olumlu”! – KIBRIS HABER
Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nda üye değişti! – KIBRIS HABER
2 Saat elektrik verilemeyecek! – KIBRIS HABER
İçki hırsızları mahkemeye çıkarıldı! – KIBRIS HABER
Meteoroloji uyardı! – KIBRIS HABER
Gıda denetim sonuçları! – KIBRIS HABER
Elektrik direğine çarpıp kaçtı, yakalandı! – KIBRIS HABER
Zehie Helin Reessur cinayeti davası yine ertelendi! – KIBRIS HABER
Ara seçimde görevli sandık başkan ve üyeleri ödendi! – KIBRIS HABER
En çok yağış alan bölge belli oldu! – KIBRIS HABER
Kıbrıs’ta kar veya sulu kar bekleniyor! – KIBRIS HABER
T.C. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, KKTC’ye geldi! Şampiyon Melekleri’in mezarlarını ziyaret etti – KIBRIS HABER
Erdoğan-Miçotakis görüşmesi Rum gazetelerinin manşetlerinde yer aldı! – KIBRIS HABER
Meteoroloji dairesi açıkladı! – KIBRIS HABER
Petrol fiyatı düşüşte! – KIBRIS HABER
8 Aralık Döviz Kurları! – KIBRIS HABER
Yatak odasından uyuşturucu zulası çıktı! – KIBRIS HABER
Genel Tarım Sigortası Fonu’ndan duyuru! – KIBRIS HABER
Sahte belgeleri Sağlık Bakanlığı’nın sistemine yükledi! – KIBRIS HABER
22 Şişe içki çaldılar! – KIBRIS HABER
Oturma izni alabilmek için sağlık raporu sahteledi! – KIBRIS HABER
93 Araç trafikten men edildi! – KIBRIS HABER
Pazartesi Meclis genel kurulunun gündemi belli oldu! – KIBRIS HABER

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşında değerli gelişme! Biden’dan Putin’e flaş teklif

ABD Lideri Joe Biden, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın mantıklı bir halde sona ermesinin tek yolunun Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’dan çekilmesi olduğunu belirterek, “Eğer Putin, hakikaten bu savaşı bitirmenin bir yolunu bulmaya karar verirse onunla konuşmaya hazırım” dedi.

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşında değerli gelişme! Biden’dan Putin’e flaş teklif
CyborNFT
02.12.2022 00:32
0
A+
A-

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşında değerli gelişme! Biden’dan Putin’e flaş teklif
ABD Lideri Joe Biden, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın mantıklı bir biçimde sona ermesinin tek yolunun Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’dan çekilmesi olduğunu belirterek, “Eğer Putin, hakikaten bu savaşı bitirmenin bir yolunu bulmaya karar verirse onunla konuşmaya hazırım” dedi.

ABD Lideri Joe Biden ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Beyaz Saray’daki görüşmenin akabinde ortak basın toplantısı düzenledi. Başkanlar, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşında NATO’nun Ukrayna’ya verdiği takviyesi ve ABD-Fransa olarak yakın çalışmaya devam edeceklerini yineledi. Biden, “Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile mükemmel bir görüşme yaptık. Fransa, en güçlü ortaklarımızdan ve en yetenekli müttefiklerimizden biri. Birebir pahaları paylaşıyoruz ve tüm zorlukları birlikte ele almaya devam ediyoruz” sözlerini kullandı. Biden, “Bugün, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü yabanî savaşına karşı her zamanki kadar güçlü duracağımızı konuştuk. İnanılmaz derecede acımasız olan Rus saldırganlığına karşı meskenlerini, ailelerini ve egemenliklerini savunan Ukrayna halkını güçlü bir halde desteklemeye devam ediyoruz. Rus saldırganlığına karşı Ukrayna halkına takviyemizi sürdüreceğiz” dedi.

“RUSYA’YI HAREKETLERİNDEN SORUMLU TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CyborNFT

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i savaştan sorumlu tutmaya kararlı olduklarını kaydeden Biden, “Putin, emperyal emellerine karşı çıkan herkesin iradesini ezebileceğini düşünüyor. Ukrayna’daki sivil altyapıya saldırmak, güç fiyatlarının yükselmesine sebep olmak ve besin krizini şiddetlendirmekle yalnızca Ukrayna’da değil, etrafında çok savunmasız insanlara ziyan veriyor. Cumhurbaşkanı Macron ve ben, Rusya’yı hareketlerinden sorumlu tutmak ve Putin’in savaşının dünyanın geri kalanı üzerindeki global tesirlerini azaltmak için birlikte çalışmaya devam edeceğimize karar verdik” dedi.

“PUTİN SAVAŞI BİTİRMEYE KARAR VERİRSE ONUNLA GÖRÜŞMEYE HAZIRIM”

Rusya Devlet Lideri Putin’in Ukrayna’daki hareketlerini “hastalıklı” olarak nitelendiren Biden, şayet Putin savaşı bitirmek istiyorsa onunla “konuşmaya hazır” olduğunu söyledi. Putin’le temasa geçmek üzere acil bir planı olmadığını, lakin savaşı bitirmenin bir yolunu aradığı takdirde Putin’le “konuşmaya hazır” olduğunu aktaran Biden, “Bu savaşı bitirmenin tek mantıklı yolu Putin’in Ukrayna’dan çekilmesidir. Şayet Putin’in nitekim bu savaşı bitirmenin bir yolunu bulmaya karar vermesi durumunda onunla konuşmaya hazırım” dedi. Biden, “Ama o denli görünüyor ki bunu yapmayacak. Bunu yapmadığı için çok ağır bir bedel ödüyor fakat Ukrayna’nın sivil halkına inanılmaz, inanılmaz bir katliam uyguluyor. Kreşleri, hastaneleri bombalıyor. Yaptığı şey iğrenç. Lakin şayet durum buysa, NATO meslektaşlarımla istişare ederek, Putin’in ne istediğini görmek için konuşmaktan memnuniyet duyarım” sözlerini kullandı.

“SİVİL NÜKLEER GÜÇ İŞBİRLİĞİMİZİ DERİNLEŞTİRECEĞİZ”

Avrupa’nın Rusya’ya olan güç bağımlılığından uzaklaşma eforlarını öven Biden, “Enerji güvenliği konusunda ABD-AB misyon gücü aracılığıyla bu mevzuların birçoğunda kaydettiğimiz ilerlemeyi memnuniyetle karşılıyorum. Bugün ayrıyeten ikili pak güç iştirakimiz aracılığıyla Fransa ile ABD ortasında sivil nükleer güç konusunda işbirliğini derinleştirme taahhüdünde bulunduk” dedi.

“ORTA DOĞU’DA BARIŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Görüşmede tartışılan öbür mevzular ortasında, Orta Doğu’daki insan hakları ihlalleri ve İran’ın asla nükleer silah elde etmemesini sağlama eforları olduğunu söyleyen Biden, iki ülkenin de Orta Doğu ve Afganistan’da barış için birlikte çalışmaya kararlı olduğunu belirtti. Biden, “Daha bütünleşmiş ve barışçıl bir Orta Doğu’yu desteklemek için birlikte çalışıyoruz. Lider Macron’a, İsrail ile Lübnan ortasında tarihi deniz hudutları muahedesinin yapılmasına yardım etme uğraşlarından ötürü bilhassa teşekkür ediyoruz. Ayrıyeten İran halkının da yanındayız” dedi.

“UKRAYNA’YI DESTEKLEMEK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise yaptığı konuşmada, “Şubat ayından bu yana Ukrayna’daki savaşı derhal ve açıkça kınadık. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı işlediği savaş kabahatlerini kınamak için tüm diplomatik aksiyonlara öncülük ettik. Hem direnen Ukrayna halkını hem de Ukrayna ordusunu destekliyoruz. Bu savaş Avrupa topraklarını direkt etkiliyor. Bugün, Ukrayna birliklerine verdiğimiz takviyesi güçlendirmeye devam etmek ve onların direnmelerini sağlamak için önümüzdeki haftalarda ve aylarda bir sefer daha girişimlerimizi artıracağımızı teyit ettik. Ukrayna halkını desteklemek için birlikte çalışmaya devam etme konusunda da mutabık kaldık” dedi.

“UKRAYNALILARI ONLAR İÇİN KABUL EDİLMEYECEK BİR UZLAŞMAYA ASLA ZORLAMAYACAĞIZ”

Savaşın sona ermesi ve “sürdürülebilir barış” için şartlara karar vermenin Ukraynalılara bağlı olduğunu söyleyen Macron, “Ukraynalıları onlar için kabul edilmeyecek bir uzlaşmaya asla zorlamayacağız. Çok cesurlar ve tam olarak hayatlarını, uluslarını ve unsurlarımızı savunuyorlar. Sürdürülebilir bir barış istiyorsak, toprakları hakkında müzakere edecekleri ana ve şartlara karar veren Ukraynalılara hürmet duymalıyız” dedi.

“TERÖRLE UĞRAŞ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ”

ABD ve Fransa’nın, iklim değişikliği ve biyoçeşitlilik, uzay sanayisinde araştırma ve Orta Doğu’da barış üzere mevzulara da odaklanacağını söyleyen Macron, “Son birkaç yılda, dünyanın bu bölgelerinin ve tüm ülkelerin güvenliği için gayret etmeliyiz. Orta Doğu’daki memleketler arası koalisyonumuz içinde askeri harekatımızda kararlıyız ve buna devam edeceğiz. Zira bu gayret şimdi bitmedi. Tüm müttefiklerimize ve ortaklarımıza Orta Doğu ve Yakın Doğu’da terörle gayret için çalışmaya devam etmemiz gerektiğini hatırlatmak önemlidir” dedi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.