STERLIN
23,1809
DOLAR
18,8114
EURO
20,4428
ALTIN
1.166,03
BIST
4.976,55
SON DAKİKA
BİLSEM ‘Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu’ yayınlandı
AP’deki yolsuzluk soruşturması büyüyebilir
“Girilmesi Yasak Bölge” ilan edildi! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı! – KIBRIS HABER
ABD’de son 2 ayda 15 balina karaya vurdu
Hawaii semalarında merak uyandıran görüntü
Bakan Çavuşoğlu, Macar mevkidaşı Szijjarto ile görüştü
Tayvan’da yeni hükümet kuruldu
İlköğretimde 25 bin, orta dereceli okullarda ise 27 bin öğrenci karnesini aldı – KIBRIS HABER
Somer Sivrioğlu ile Mehmet Yalçınkaya MasterChef’i bırakıyor mu? iddiaları üzerine Acun Ilıcalı’dan paylaşım geldi! – KIBRIS HABER
Talep edilen ilaçlar ülkeye geldi! – KIBRIS HABER
Rusya bu sözlerle çalkalanıyor… Ukrayna savaşı itirafı ortalığı karıştırdı!
Krizde yeni dalga: Fransa ve Belçika’da binlerce kişi sokağa döküldü! İngiltere’den flaş karar…
Belçika’da yüzlerce çalışan sokağa indi
Antika dükkanından goril heykeli çaldı
Türkiye’nin ham çelik üretimi düştü
Grip diye hastaneye gitti, iki bacağını kaybetti! Doktorlar yaşaması için yüzde 30 şans verdi…
Spot piyasada elektrik fiyatları (31.01.2023)
Bakan Ersoy: Bu yıl hedef 60 milyon turist, 56 milyar dolar gelir
Fed’den kim ne bekliyor?
İstanbul’da 189 bin öğrenciye ücretsiz yemek
Euro Bölgesi 2022’nin 4. çeyreğinde yüzde 0,1 büyüdü
Serdar Denktaş, Rauf Raif Denktaş heykelinin açılışında konuştu! “Devlet ortadan kalkarsa geleceğimiz kalmaz” – KIBRIS HABER
80 yıllık define haritası ortaya çıktı, kazmayı küreği kapan o köye koştu! Üç kavak ağacının yanında, 70 santimetre derinde…
Son dakika… Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş NATO açıklaması
Tren bileti satış sistemi yenilendi
Lapta’da yarın elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
En çok yağış alan bölge! – KIBRIS HABER
Meclis Genel Kurulu toplandı! İşte gündemdeki konu – KIBRIS HABER
Borç yapılandırması teklifi Meclis’te

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşında değerli gelişme! Biden’dan Putin’e flaş teklif

ABD Lideri Joe Biden, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın mantıklı bir halde sona ermesinin tek yolunun Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’dan çekilmesi olduğunu belirterek, “Eğer Putin, hakikaten bu savaşı bitirmenin bir yolunu bulmaya karar verirse onunla konuşmaya hazırım” dedi.

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşında değerli gelişme! Biden’dan Putin’e flaş teklif
CyborNFT
02.12.2022 00:32
0
A+
A-

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşında değerli gelişme! Biden’dan Putin’e flaş teklif
ABD Lideri Joe Biden, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın mantıklı bir biçimde sona ermesinin tek yolunun Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’dan çekilmesi olduğunu belirterek, “Eğer Putin, hakikaten bu savaşı bitirmenin bir yolunu bulmaya karar verirse onunla konuşmaya hazırım” dedi.

ABD Lideri Joe Biden ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Beyaz Saray’daki görüşmenin akabinde ortak basın toplantısı düzenledi. Başkanlar, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşında NATO’nun Ukrayna’ya verdiği takviyesi ve ABD-Fransa olarak yakın çalışmaya devam edeceklerini yineledi. Biden, “Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile mükemmel bir görüşme yaptık. Fransa, en güçlü ortaklarımızdan ve en yetenekli müttefiklerimizden biri. Birebir pahaları paylaşıyoruz ve tüm zorlukları birlikte ele almaya devam ediyoruz” sözlerini kullandı. Biden, “Bugün, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü yabanî savaşına karşı her zamanki kadar güçlü duracağımızı konuştuk. İnanılmaz derecede acımasız olan Rus saldırganlığına karşı meskenlerini, ailelerini ve egemenliklerini savunan Ukrayna halkını güçlü bir halde desteklemeye devam ediyoruz. Rus saldırganlığına karşı Ukrayna halkına takviyemizi sürdüreceğiz” dedi.

“RUSYA’YI HAREKETLERİNDEN SORUMLU TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CyborNFT

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i savaştan sorumlu tutmaya kararlı olduklarını kaydeden Biden, “Putin, emperyal emellerine karşı çıkan herkesin iradesini ezebileceğini düşünüyor. Ukrayna’daki sivil altyapıya saldırmak, güç fiyatlarının yükselmesine sebep olmak ve besin krizini şiddetlendirmekle yalnızca Ukrayna’da değil, etrafında çok savunmasız insanlara ziyan veriyor. Cumhurbaşkanı Macron ve ben, Rusya’yı hareketlerinden sorumlu tutmak ve Putin’in savaşının dünyanın geri kalanı üzerindeki global tesirlerini azaltmak için birlikte çalışmaya devam edeceğimize karar verdik” dedi.

“PUTİN SAVAŞI BİTİRMEYE KARAR VERİRSE ONUNLA GÖRÜŞMEYE HAZIRIM”

Rusya Devlet Lideri Putin’in Ukrayna’daki hareketlerini “hastalıklı” olarak nitelendiren Biden, şayet Putin savaşı bitirmek istiyorsa onunla “konuşmaya hazır” olduğunu söyledi. Putin’le temasa geçmek üzere acil bir planı olmadığını, lakin savaşı bitirmenin bir yolunu aradığı takdirde Putin’le “konuşmaya hazır” olduğunu aktaran Biden, “Bu savaşı bitirmenin tek mantıklı yolu Putin’in Ukrayna’dan çekilmesidir. Şayet Putin’in nitekim bu savaşı bitirmenin bir yolunu bulmaya karar vermesi durumunda onunla konuşmaya hazırım” dedi. Biden, “Ama o denli görünüyor ki bunu yapmayacak. Bunu yapmadığı için çok ağır bir bedel ödüyor fakat Ukrayna’nın sivil halkına inanılmaz, inanılmaz bir katliam uyguluyor. Kreşleri, hastaneleri bombalıyor. Yaptığı şey iğrenç. Lakin şayet durum buysa, NATO meslektaşlarımla istişare ederek, Putin’in ne istediğini görmek için konuşmaktan memnuniyet duyarım” sözlerini kullandı.

“SİVİL NÜKLEER GÜÇ İŞBİRLİĞİMİZİ DERİNLEŞTİRECEĞİZ”

Avrupa’nın Rusya’ya olan güç bağımlılığından uzaklaşma eforlarını öven Biden, “Enerji güvenliği konusunda ABD-AB misyon gücü aracılığıyla bu mevzuların birçoğunda kaydettiğimiz ilerlemeyi memnuniyetle karşılıyorum. Bugün ayrıyeten ikili pak güç iştirakimiz aracılığıyla Fransa ile ABD ortasında sivil nükleer güç konusunda işbirliğini derinleştirme taahhüdünde bulunduk” dedi.

“ORTA DOĞU’DA BARIŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Görüşmede tartışılan öbür mevzular ortasında, Orta Doğu’daki insan hakları ihlalleri ve İran’ın asla nükleer silah elde etmemesini sağlama eforları olduğunu söyleyen Biden, iki ülkenin de Orta Doğu ve Afganistan’da barış için birlikte çalışmaya kararlı olduğunu belirtti. Biden, “Daha bütünleşmiş ve barışçıl bir Orta Doğu’yu desteklemek için birlikte çalışıyoruz. Lider Macron’a, İsrail ile Lübnan ortasında tarihi deniz hudutları muahedesinin yapılmasına yardım etme uğraşlarından ötürü bilhassa teşekkür ediyoruz. Ayrıyeten İran halkının da yanındayız” dedi.

“UKRAYNA’YI DESTEKLEMEK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise yaptığı konuşmada, “Şubat ayından bu yana Ukrayna’daki savaşı derhal ve açıkça kınadık. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı işlediği savaş kabahatlerini kınamak için tüm diplomatik aksiyonlara öncülük ettik. Hem direnen Ukrayna halkını hem de Ukrayna ordusunu destekliyoruz. Bu savaş Avrupa topraklarını direkt etkiliyor. Bugün, Ukrayna birliklerine verdiğimiz takviyesi güçlendirmeye devam etmek ve onların direnmelerini sağlamak için önümüzdeki haftalarda ve aylarda bir sefer daha girişimlerimizi artıracağımızı teyit ettik. Ukrayna halkını desteklemek için birlikte çalışmaya devam etme konusunda da mutabık kaldık” dedi.

“UKRAYNALILARI ONLAR İÇİN KABUL EDİLMEYECEK BİR UZLAŞMAYA ASLA ZORLAMAYACAĞIZ”

Savaşın sona ermesi ve “sürdürülebilir barış” için şartlara karar vermenin Ukraynalılara bağlı olduğunu söyleyen Macron, “Ukraynalıları onlar için kabul edilmeyecek bir uzlaşmaya asla zorlamayacağız. Çok cesurlar ve tam olarak hayatlarını, uluslarını ve unsurlarımızı savunuyorlar. Sürdürülebilir bir barış istiyorsak, toprakları hakkında müzakere edecekleri ana ve şartlara karar veren Ukraynalılara hürmet duymalıyız” dedi.

“TERÖRLE UĞRAŞ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ”

ABD ve Fransa’nın, iklim değişikliği ve biyoçeşitlilik, uzay sanayisinde araştırma ve Orta Doğu’da barış üzere mevzulara da odaklanacağını söyleyen Macron, “Son birkaç yılda, dünyanın bu bölgelerinin ve tüm ülkelerin güvenliği için gayret etmeliyiz. Orta Doğu’daki memleketler arası koalisyonumuz içinde askeri harekatımızda kararlıyız ve buna devam edeceğiz. Zira bu gayret şimdi bitmedi. Tüm müttefiklerimize ve ortaklarımıza Orta Doğu ve Yakın Doğu’da terörle gayret için çalışmaya devam etmemiz gerektiğini hatırlatmak önemlidir” dedi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.