STERLIN
23,3609
DOLAR
19,0174
EURO
20,3685
ALTIN
1.210,15
BIST
4.975,47
SON DAKİKA
Suudi Arabistan’dan Marmarabirlik’e ilgi
Azerbaycan’dan deprem bölgelerine 100 milyon dolarlık konut
A Milli Futbol Takımı’nda Ermenistan ve Hırvatistan maçlarının hazırlıkları başladı
Sakaryaspor sahasında kazandı
Adebayor, futbolu bıraktığını açıkladı
MHK Başkanı Lale Orta: “Hiçbir şekilde, hiç kimseye baskı yapmadım”
Depremin maliyeti 104 milyar dolar! – KIBRIS HABER
“Hükümet hiç kimseye vergi muafiyeti yapamaz”! – KIBRIS HABER
Stoltenberg, Türkiye’nin Finlandiya kararından memnun
ABD’den Ukrayna’ya 350 milyon dolarlık ek güvenlik yardımı
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Batı, Rusya ve Ermenistan’ın arasını bozmaya çalışıyor
Zerrin Üstel’den anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Dendias’la görüştü
Tayland’da parlamento feshedildi, seçim tarihi belli oldu
Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen botların hizmete giriş töreni gerçekleştirildi! – KIBRIS HABER
Kadına şiddet bitmek bilmiyor! – KIBRIS HABER
“İyilikte Yarışalım” sürdürülmeye devam ediyor – KIBRIS HABER
45 bin öğretmen atanıyor
Gökbey’in motorları testleri geçti
Meteoroloji Dairesi, Çarşamba gününden Cumartesi gününe kadar yağış beklediklerini duyurdu! – KIBRIS HABER
22. Hafta Programı! – KIBRIS HABER
Dünyanın en mutlu Ülkeleri! – KIBRIS HABER
Bundesbank, Alman ekonomisinde resesyon bekliyor
İsias Otel kusurlu çıktı! – KIBRIS HABER
Goldman’dan Fed tahmini
Finartz ve Aktif Tech’ten önemli iş birliği
Bakan Çavuşoğlu, Brüksel’de AB ve BM temsilcileri ile görüştü
AB’nin Bağışçılar Konferansı Brüksel’de başlıyor
Dünyanın gözü Moskova’daki kritik zirvede… Peş peşe flaş açıklamalar
Son dakika: Çavuşoğlu’ndan Mısır açıklaması… İsveç’e NATO mesajı

Son dakika: Galatasaray’da Lider Vekili Erden Timur, yeni transferler için tarih verdi

Son dakika: Galatasaray’da Lider Vekili Erden Timur, yeni transferler için tarih verdiGalatasaray Sportif A.Ş Lider Vekili Erden Timur, 2-1 …

Son dakika: Galatasaray’da Lider Vekili Erden Timur, yeni transferler için tarih verdi
CyborNFT
06.09.2022 01:07
0
A+
A-

Son dakika: Galatasaray’da Lider Vekili Erden Timur, yeni transferler için tarih verdi
Galatasaray Sportif A.Ş Lider Vekili Erden Timur, 2-1 kazanılan Gaziantep FK maçının akabinde açıklamalar yaptı. Transferlerle ilgili konuşan Erden Timur, “Yarından itibaren transferler, Çarşamba ve Perşembe günü ülkemize gelmiş olacak” dedi.

Spor Toto Harika Lig’in 5’inci haftasında Galatasaray alanında Gaziantep FK’y 2-1 mağlup etti. Müsabakanın akabinde Galatasaray Sportif A.Ş Lider Vekili Erden Timur, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aldıkları galibiyetten dolayı oyuncuları tebrik eden Erden Timur, “Süper bir uğraş vardı. Gaziantep FK bundan evvelki maçlarda sergilediği futbolla bu dönemin kıymetli gruplarından birisi. Pek hoş bir oyun ortaya koyuyorlar. Onları da ayrıyeten tebrik ediyorum hem ekibi hem idaresi. 10 kişi kalmadan evvel güzel bir uğraş vardı. Bundan sonra daha da yeterli olacak.  Set oyununu en düzgün oynadığımız maçtı, 10 kişi kalana kadar. 10 kişi kaldıktan sonra da muazzam bir gayret ortaya kondu. Oyuncularımızı teker teker tebrik ediyorum. Sıkıntı bir gayretle bu maçı kazandık. Ana mevzumuza gelecek olursak, bugün neler yaptığımızı isterdim. Biz seneye başlarken, dedik ki Türk futbolunun, bunu transfer periyodunda yaşıyoruz. En âlâ oyuncular 5 büyük lige gitmek istiyor. Bunun zahmetlerini herkes yaşıyor. Artık 6 büyük lig olacak. Uzun bir maraton, tahminen 5, tahminen 8, tahminen 10 sene sonra. Her şey inanarak başlıyor. Şu an uzak görülebilir. Lakin inana inana neler yapıldığını Türk toplumu biliyor. Bunu romantik bir telaffuz olarak nitelendirmeyin. Samimi olarak söylüyorum. Galatasaray o kadar zorluğa karşın hem UEFA’yı hem Üstün Kupa’yı almış. Örnek bir grup. Öbür kadroların şampiyon olması, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi şampiyon olabilmesi için 6’ncı lig olmak lazım diye başladık.” dedi.

CyborNFT

ABDÜLKERİM BARDAKCI’YI GÖSTERİLEN KIRMIZI KART

Hakem kararları hakkında konuşan Erden Timur, “Bunun için de hakem yanılgılarında biz konuşmayalım, gerekli incelemeleri yaptırıp, bağımsız görüşlere inceletip, konumları muhatabımıza aktaralım dedik. Lakin her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak, artık sıradanlaştı bizim için. Bu maçta da hangi ekip olursa olsun, hiç kimsenin sarı kart demeyeceği yaklaşık 5, 6 gün evvel federasyonun Salı günkü toplantısında denilen şey, ikinci sarı kartın tam bir sarı kart olması lazım. Hakemin yakın olmasına karşın bu karar En az 8, 9 tane daha husus vardı. Üst üste gelmesi, bundan birkaç gün evvel rakip kadrolardan bir adedinin çok net bir hareket olması karşın görülmeyen bir olay var. 10’da biri etmeyen bir konumda kırmızı kart gösterilmesi. Her vakit düzgün niyetli olmanın karşılığının bu olmaması lazım. Ses çıkarmak, bağırıp çağırmak kolay. Onların sonucunda olanları görüp, hakikat davranmaya devam edince olanların sonucunu görünce bu işe dur diyeceğiz. Bunu buradan net bir biçimde söz ediyorum. Her vakit düzgünlük kazanacak. Sorumluluklarını yerine getirmeyenlerin sonuçlarına katlanması gerekiyor. Yalnızca bizler değil, tüm futbol ailesinin takipçisi olması gerekiyor. Yalnızca bize yapılırken değil, diğerlerine yapılırken de takipçisi olunacak. Muhataplarımızla, federasyon yetkilileriyle gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Bugün de net bir halde yaptık. Şunu tekrar edeyim, biz dışarda her vakit Galatasaray üslubuna yakışan, Galatasaray bedellerine yakışan formda olacağız. 10 kişi kaldıktan sonra maçı farklı da kazanabilirdik, farklı da kaybedebilirdik. Hiçbirisi değerli değil. Ondan sonraki konumlara bakılmasının değeri yok. Kusur varsa niyet sorgulanmaz, kasıt varsa niyet sorgulanır. Niyetlerin sorgulanmasını bekliyoruz. Bu kasıtlar yalnızca bize değil, yeni seçilmiş federasyonun idaresine de yapılmak isteniyor. Bunun da altını çizmek istiyorum. Yürütülen bu gerçek sistem, kendimizin uyguladığı aslında çok gerçek. Yoksa Türk futbolunun gelişmesi için bütün paydaşlara takviye olmak gerekiyor. Bundan sonra da bu türlü şeyler olduğu surece çıkan gereken şeyleri söyleyeceğiz. Kimsenin ne bize ne öteki ekiplere ziyan vermesini kabul etmiyoruz. Devre ortasında ilettik, bundan sonra randevu alıp yeniden teker teker ileteceğiz. Aslan üzere çaba ettik. Yalnızca 10 kişi kalmak değil. Penaltılar var. Kastedenlerin hepsinin niyetinin sorgulanması gerekiyor. Bu bir formda son bulacak. Son bulana kadar her platformda gayretimize devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

“AMACIMIZ BU NİZAMIN BU TÜRLÜ SÜRMEMESİ İÇİN TAKVİYE OLMAK”

Türkiye’de futbolun gelişmesi için tüm paydaşların dayanak olması gerektiğine dikkat çeken Timur, “Herkesin alıştığı hak savunma formülleri var. Ne kadar tesirli tartışılır. Kızıp, bağırdığınız vakit taraftar tarafından sahipleniliyorsunuz lakin sonuçta ne kadar tesirlidir, tartışılacağına inanıyorum. Bizim her masada olacağızdan kastımız en ufak uzatma dahil, kalecinin topu elinde tutması dahil her zerreyi tespit ediyoruz. Şu an anlatmakla gideceğiz. Şayet bu bu türlü devam edersek yayınlayarak, kamuoyunun her şeyi bilmeye hakkı var. Ancak emelimiz bu tertibin bu türlü sürmemesi için dayanak olmak. Tüm paydaşların takviye olması gerekir. Biz bugüne kadar sabrettik, sabrımızın sonucunda farklı şeyler gördüğümüz için evet konuşacağız. Her masada olma tabirinin hakkını yerine getiriyoruz. Avrupa’da kadrolarımızı görüyoruz. Yıllardır Türk futbolunun geldiği yeri görüyoruz. Galatasaray bu ülkeye birçok branşı getirmiş, pahalı bir topluluk. Galatasaray’ın sorumluluğu, vizyonu yabancı kadroları yenmek. Futbolu o kademeye taşımak için, yalnızca kendi taraftarımıza güzel görüşmenin yapacak seviyede değiliz. Galatasaray daima daha büyük düşünmüştür” halinde konuştu.

“TRANSFER BAŞLADIĞI GÜN, TRANSFER BAŞLAMIYOR”

Transferlerin Çarşamba ve Perşembe günü Türkiye’ye geleceğini belirten Erden Timur, “Transferle ilgili bir şey diyemeyeceğim. Birkaç gün içinde hepsi gelmiş olacak. 1 ay evvel kampta sizlerle konuştuktan sonra rastgele bir açıklama yapmadım. Ağustos’un son 3, 4 ve Eylül’ün birinci haftasında bu iş bitecek demiştim. Rakiplerimizden yaklaşık 3 ay transfere geç başladık. Transfer başladığı gün, transfer başlamıyor. Evvel başlıyor. Finansal olarak bir gerçeklik var. Biz yöneticiler olarak, lider olarak ne kadar para koyarsanız koyun FFP diye bir şey var. Yöneticilerin koyduğu paralar, FFP kapsamında gelir olarak kabul edilmiyor. Yalnızca geçen yıldan bu yana UEFA gelirimiz, Galatasaray token gelirimiz ve kurda yaşanan düşüşten ötürü hem yayın hem de sponsorluklardaki kur düşüşü sonrasında 52 milyon Euro üzere bir gelir azlığı var. Bu yüzden çok uygun futbolcular almak zorundayız. Biz 5 büyük ligden teklif alan, orta ve üst ekiplerden teklif alan, yanılmayacağımız nitelikte oyuncular almamız lazım. Zira, geçen sene güç bir dönem geçirdik. Ekibin büyük kısmın revize etmemiz gerekiyor. Bunu FFP çerçevesinde yapmamız gerekiyor. Eylül’ün birinci haftasını bekledik. Hem de o liglerde oynamak isteyen oyuncuların, teklif alamaması ya da bekledikleri maaş seviyesini bulamayacaklar. Yarından itibaren transferler, Çarşamba ve Perşembe günü ülkemize gelmiş olacak” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.