STERLIN
20,7071
DOLAR
18,5515
EURO
18,2454
ALTIN
993,76
BIST
3.146,89
SON DAKİKA
TCMB altın alımlarına devam ediyor
ABD Lideri Biden yeniden yolunu şaşırdı
Rusya Merkez Bankası yurt dışına para transferine sınırlamaları uzattı
Hindistan sıkılaşmayı sürdürüyor
Ukrayna savaşında son durum: Ve Putin imzayı attı… Zelenski’den tehdit üzere açıklama
KKM’de müddet uzatımı
30 Eylül 2022 Nöbetçi Eczaneler
İtalya’da son çeyrekte elektrik fiyatları yüzde 59 artacak
Çin’de imalat dalı aktivitesi Eylül’de büyüdü
Kuzey Akım’da bir sızıntı daha… ‘Sabotajın’ ardında kim var
4 saatlik MGK toplantısı Atina’yı panikletti
Rusya tartışmalı ilhak adımını atıyor
Erdoğan ile Putin telefonda görüştü
Alzheimer’da umut ışığı
Baskı altındaki Afgan bayanlardan İran’a takviye
Asya borsaları S&P 500’ün akabinde düştü
Anastasios Bakasetas: ‘Trabzonspor’da eksiksiz bir oyuncu oldum’
Michy Batshuayi: ‘O statta Fenerbahçe için gol atmak olağanüstü olacak’
Salih Uçan’dan sitem: ‘Bana hürmet duymayana ben de hürmet duymam’
İktisat ve siyaset gündemi – 30 Eylül 2022
Erdoğan müzakerelere bir talih daha vermesini istedi
Kur muhafazalı mevduat sisteminde değişikliğe gidildi
Meta işe alımları durduruyor
Son dakika: Putin kararnameyi imzaladı! Herson ve Zaporijya…
Resmi Gazete’de bugün (30.09.2022)
Basketbol Üstün Ligi’nin yayıncısı muhakkak oldu!
Hong Kong, 4,9 milyar dolar değerinde hazine arazisi satacak
Türkiye ve Malezya’nın Serbest Ticaret Anlaşması’nı revize eden protokol imzalandı
Galatasaray’da Erden Timur’dan dikkat çeken açıklamalar! Transfer döneminde neler yaşandı? Arda Turan, Okan Buruk, maaşlar…
Meksika Merkez Bankası’ndan 3. kez 75 baz puanlık faiz artışı

Son dakika: Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi net konuştu: “Değerini bulup gitmek isteyene ‘Kal’ diyemeyiz”

Son dakika: Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi net konuştu: “Değerini bulup gitmek isteyene ‘Kal’ diyemeyiz”Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi …

Son dakika: Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi net konuştu: “Değerini bulup gitmek isteyene ‘Kal’ diyemeyiz”
CyborNFT
01.08.2022 07:22
0
A+
A-

Son dakika: Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi net konuştu: “Değerini bulup gitmek isteyene ‘Kal’ diyemeyiz”
Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Hürriyet’e açıklamalarda bulundu. Transferden yabancı kuralına kadar birçok bahiste değerlendirmelerde bulunan Ahmet Işık Çebi, alt yapıdan yetişip ayrılmak isteyen oyuncuların bedelini bulduğu taktirde önünün açılması gerektiğini kaydederken “Değerini bulup gitmek isteyene ‘Kal’ diyemeyiz” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi transferde çok dikkatli davrandıklarını belirtirken bunun en değerli sebebinin daha evvel alınan oyunculardan zahmetle kurtulmak olduğunu söyledi. Sessizliğini Hürriyet için bozan Çebi siyah beyazlı kulüpte ekonomik ve sportif ihtilaller yapmaya çalıştıklarını söz ederken alt yapıdan, transfere, teknik yöneticiden TFF ve hakemlere kadar tüm sorulara samimiyetle yanıt verdi.

TAKIMA KATKI DA VERMEDİLER

CyborNFT

“Transferlerde çok dikkatli davranıyoruz. Daha evvel yapılmış olan malum transferlerden neredeyse 14’ünden 4-5 yıl sonra kurtulmak kelam konusu oldu. Kamuoyunca malum olmak üzere bu futbolcuların şu anda bile Beşiktaş’tan aldıkları fiyatın yarısını alamadıklarını ve kendilerine kulüp bulamadıklarını ıstırapla görüyoruz. O periyotlarda yapılan transferler hem gruba katkı vermediği üzere Beşiktaş’ın tahminen de borcunun 3’te birine sebebiyet vermişlerdir.

YARI FİYAT VERDİK TEKRAR BULAMADILAR

Dikkat çekmek isterim ki, bu bahsi geçen ve giden eski futbolcular şu anda grup bulamadıkları üzere kontratları bizde devam ederken bile istemeyerek de olsa fiyatlarının yarısını hatta 3’te 1’inin verilmesi durumunda farkı ödemeyi kabul etmemize karşın hiçbiri kendilerine kulüp bulup gidememişlerdir. Tüm Beşiktaş topluluğunun bu kelamlara çok dikkat edip ne demek istediğimi anlayacaklarını umuyorum. Bu adamları isteyen oldu da mı vermedik? Bu türlü bir algı yaratılmasını hakikat bulmuyorum.

EN HOŞ ÖRNEK EMiRHAN VE RIDVAN

Bir futbolcuyu lider değil menajer pazarlar. Bir futbolcu para ediyorsa onun talibi vardır. Tüm kulüpler artık teknolojilerden yararlanarak futbolcuların performanslarını izliyorlar. Adam berbat değilse herkes kapınızı çalıyor. Emirhan, Rıdvan üzere. Bunu kongre üyelerimiz ve taraftarlarımız düşünmeli. Bizler düzgün işler yapıyoruz. Geldiğimizden bu yana ve bu devir bilhassa bunların olmaması için neredeyse fiyatlarının gerçek kıymetleriyle mukaveleler yapıldığı görülmektedir.”

DEĞERiNi BULUP GiTMEK iSTEYENE ‘KAL’ DiYEMEYiZ

“Alt yapıdan bir çocuğu muvaffakiyete yönlendirebilecek en değerli etken hedeftir” diyen Çebi ayrılmak isteyenlerin de önünün açılması gerektiğini söyledi.

Beşiktaş’ta son 20 yılda alt yapıya en çok ehemmiyet veren lider olarak dikkat çeken Çebi arka arda çıkan genç yeteneklerle ilgili şunları söyledi: “Alt yapıdan bir çocuğu muvaffakiyete yönlendirebilecek en kıymetli etken onların önüne koyduğumuz maksattır. Beşiktaş’ta top oynadıklarını, oynayacaklarını bildikleri takdirde daha istekli ve hırslı olacaklardır.

MUTLU DEĞiLSE KONTRAT ÖNEMSiZ

Bu sebeple alt yapıdan gelen oyuncular bedelini bulduğu vakit ve kendileri de gitmek istiyorlarsa önlerini açmamız gerekir ki geriden gelen öbür gençlerimizin de önünü açmış olalım. Oyuncu istekli ve keyifli olmalı aksi halde kontrat ve içindeki hususlar bir şey tabir etmez.

Alt yapıdan gelen çocuklarımızın yıllarca forma giymesinin başka genç kardeşlerimin yolunu kapatacağını biliyoruz. Bu sebeple alt yapıdan A kadroya gelmeli orada kendilerini göstermeli. Hem kendilerini hem Beşiktaş’a çıkar sağlamaları ve gittikleri yerde ülkemizi ve Beşiktaş’ı güzel temsil etmeleri çok büyük yarardır.”

RIDVAN BANA ‘HAYALLERiM VAR’ DEDi

‘Rıdvan hayallerim var lider bana müsaade et’ dedi. Tercihim bir mühlet Beşiktaş’ta top oynamasıydı lakin gitmek isteyene ‘dur’ demek hem kulübe hem futbolcuya ziyan verir. Futbolcu hayallerinin peşinde koşmak istiyorsa buna mahzur olmak hiç kimseye kar sağlamaz.”

ALT YAPI FABRiKASI

Beşiktaş Lideri Çebi “Beşiktaş tarihinde olmadığı kadar alt yapıda oyuncumuz var” derken alttan birçok oyuncunun gelmeye devam edeceğini söz etti.

TRANSFERDE iSTEDiĞiMiZ TÜM OYUNCULARI ALDIK

“Transferde kimi istediysek aldık” diyen Beşiktaş Lideri kampın eksiksiz geçtiğini belirtirken hazırlık maçlarındaki skorların kıymetli olmadığını söyledi.

BU DÖNEM iPi GÖĞÜSLEMEYi İSTEK EDiYORUZ

Bu dönem şampiyon biz oluruz. Beşiktaş’ın bu sene 120. yılı. Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı. Tüm ekipler Cumhuriyetimizin gruplarıdır. Hepsi dilekli istekli. Bu sene ipi biz göğüslemeyi çok istiyoruz.”

BiZi HiZMETTEN KiMSE ALIKOYAMAZ

“Şu anda da Beşiktaş’ta birtakım muhalif kümelerin fazla fuzuli konuştuklarını; kasıtlı, arka niyetli, provokatif davrandıklarını görüyoruz. Lakin bunlar bizi caydırmaya yetmez. Beşiktaş’a hizmet etmekten bizi alıkoyamayacaktır.”

8+3 KURALI TÜRK FUTBOLUNA ZİYAN VERiYOR

“Özellikle bu transfer devrinde yabancıda 8+3 kuralının kulüplere ziyan verdiği üzere Türk futboluna bir katkısı olmadığı görülmekte. Yerli futbolcuya hak etmediği bonservisi isteyen kulüpler olduğu üzere futbolcuların da rehavet içinde olup ‘Nasıl olsa alanda 3 yerli oynuyor’ diye rekabet etmedikleri ve çok çalışmaya gereksinim duymadıklarını görüyoruz.

FAZLA OLAN CEZA ÖDESiN

Bu sebeple bu kural ortadan kaldırılmalı. Türk atleti da Avrupalı ile rekabet edebilecek biçimde kendini yetiştirmeli. Ve hatta yabancı sayısı fazla olanların ceza, yerli sayısı fazla olanların da prim alacağı bir model her iki taraf için daha yararlı olacaktır.”

MAĞDUR OLURSAK HAKEMLERi EN ŞiDDETLi BEN ELEŞTiRiRiM

Türk hakemlerinden her vakit için gurur duyuyorum. Hakemlerin bireyler tarafından atanmasına son verilmesi argüman edilen şaibeleri ortadan kaldıracaktır. Ve tercihim genç hakemlere güvenmemiz. Onların önünü açmamız hem Türk futbolu, hem kulüplerimiz, hem de eski ve hakemlerimiz açısından, TFF ve MHK açısından çok olumlu bir durum olacaktır.

KiMSE ‘BU SERTLiK NEYiN NESi?’ DEMESiN

Bu sene hakemlerden olabilecek kusurlarda herkesin çok reaksiyon göstereceğini biliyorum. Bu reaksiyonlardan çok daha fazlasını geçen yılın en büyük mağduru olarak benim vereceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Bugünden söylüyorum yarın kimse bana ‘bu sertlik neyin nesi?’ demesin. Başarılı olanı şiddetle takdir edeceğimiz üzere, başarısızlığı da çok daha şiddetle eleştireceğimizi, eleştirirken bir saniye tereddüt etmeyeceğimi belirtmek istiyorum.”

SOYUNMA ODALARINA iNMEK ESKiDE KALDI

“Kamuoyunda futbolseverler, yorumcular 4-3-3 vakit zaman da 3-4-3 sistemi konusunu çok konuşuyor. Bir ekibi teknik yöneticiye teslim ederken gereken bir denemeyi yaparsınız. Her saniye teknik adamlara karışmak, soyunma odasına inmek çok eskide kaldı. Çağdaş futbolda bu türlü bir şey kelam konusu değil.

BOŞA KÜREK ÇEKECEKLER

Takımların hocalarından çok daha fazla futbol bilgisi olan var. Bazen bu kadar arz varken teknik yöneticiler bir ortada çalışmalı diyorum. Türkiye’ye getirilen çok meşhur hocalar var, o vakit onlara yazık. Ekip, hoca ve idare, taraftar münasebetini bozmayı amaçladıklarını görüyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar arka niyetliler boşa kürek çekmiş olacaklar.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.