SON DAKİKA
“Ercan Havalimanı, Ramazan Bayramı Süresince 749 Uçağa ve Binlerce Yolcuya Hizmet Verecek”
30 Ocak Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Güzellik ve SPA Merkezinde, sauna odası alev aldı! – KIBRIS HABER
Tabipler Birliği, Çalışma Bakanlığı’nı eleştirdi! – KIBRIS HABER
15 yaşındaki kızı taciz etmişti, işine son verildi! – KIBRIS HABER
Birçok noktada sel baskını yaşayacağız! – KIBRIS HABER
Ufuk Tomson mezarı başında anıldı! – KIBRIS HABER
Borsa’da yükseliş – KIBRIS HABER
29 Ocak Petrol Fiyatı – KIBRIS HABER
THY uçağına yıldırım isabet etti! – KIBRIS HABER
Sterlin 39’a dayandı! – KIBRIS HABER
Özersay, Rum lideri Hristodulides’i eleştirdi! – KIBRIS HABER
KKTC’yi soğuk ve karlı bir hafta bekliyor! – KIBRIS HABER
Rauf Raif Denktaş 100 yaşında! – KIBRIS HABER
Rum Yönetiminden Kıbrıslı Türklere yönelik 14 maddelik paket! – KIBRIS HABER
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığından önemli duyuru! – KIBRIS HABER
Kuaför, 15 yaşındaki kızı taciz etti! – KIBRIS HABER
Temizlediği evleri soydu! – KIBRIS HABER
Kasaplar Birliği eylem yaptı! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplandı! Gözler görüşme sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi – KIBRIS HABER
Beyköy Tatbikat alanında atış yapılacak! – KIBRIS HABER
Oğuz: İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfusu muteber kabul etmeliyiz 
Soğuk ve yağmurlu hava etkili oluyor
İskele’de olaylı gün
Meteoroloji kurumları arasındaki işbirliği arttırılacak
III. Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi: Enflasyona sebep olan faktörler kamu yükü ve vergilerdir
‘Olmazsa olmaz’ Herkes hasta… Uzman isim uyardı! Üçlü virüs salgınıyla mücadele için…
Instagram takip isteklerinde yeni dönem! Yorum yağdı… “CV de gönderelim tam olsun”
Ülkede 2014 yılından bu yana kaçak yaşayan zanlılar, cezaevine gönderildi.
Burak Maviş: Yasanın süresi bitiyor, deprem fonundaki para nerede bekletilecek?

‘Servis bankacılığı platformumuzla fintech dünyasını şekillendireceğiz’

‘Servis bankacılığı platformumuzla fintech dünyasını şekillendireceğiz’‘Servis bankacılığı platformumuzla fintech dünyasını şekillendireceğiz …

‘Servis bankacılığı platformumuzla fintech dünyasını şekillendireceğiz’
Akacan The Mall
06.09.2022 14:22
0
A+
A-

‘Servis bankacılığı platformumuzla fintech dünyasını şekillendireceğiz’
‘Servis bankacılığı platformumuzla fintech dünyasını şekillendireceğiz’

Aktif Bank’ın Perakende Bankacılık Küme Lideri Pınar Yılmaz, önümüzdeki devirde servis modeli bankacılığı ile bölümde sağlanacak demokratik ortam sayesinde finansal kapsayıcılığın aratacağını söyledi. Bloomberg HT televizyonunda Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programına konuk olan Yılmaz, bankacılık hizmetlerine olan erişimin de toplumun her kesiti için daha kolay hale gelmesini beklediklerini belirtti. Faal Bank’ın da faaliyetlerini bu eksende şekillendirdiğini söz eden Yılmaz, “Servis modeli bankacılığı altyapımızı temelleri sağlam güçlü bir iş modeli olarak pozisyonlandırmak üzere ağır bir formda çalışıyoruz” dedi.

Akacan The Mall

Fintech kurucusu olarak konumlandırdıkları Faal Ventures’ın da takviyesi ile Türkiye’nin birinci ve tek servis bankacılığı platformu olan “Apilion”u hayata geçirdiklerini kaydeden Yılmaz, “Apilion ile daldaki başka oyunculara öncülük ederek ve fintech dünyasını şekillendiren önder kurum olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Fintech’ler için kendi finansal ekosistemlerini kurmak ismine ihtilal niteliğindeki bu iş modelimizde, bankamız altyapıyı sağlayan taraf olacak. Böylelikle, bu yeni kuşak bankacılık tecrübesi ile gereksinimlere nazaran şekillenen finansal eser çeşitliliğini artıracağız ve oluşturduğumuz servis modelleri ile pürüzsüz bir hizmet sağlayıcı olarak kesim önderleri ortasında yer alacağız” diye konuştu.

‘Yeni iş modelleri ile yeni dallara girmeyi planlıyoruz’

Aktif Bank’ını kendine mahsus iş modeli ile rakiplerinden ayrışırken, güçlü dijital altyapısı ve her biri kendi alanında başkan oyuncu olan iştirakleriyle dalda öncü bir rol üstlendiğini altın çizen Yılmaz şöyle devam etti: “Pek çok alanda dijital hizmetler sağlıyor, öteki yandan da ülkemizin dört bir yanında müşteri ihtiyaçlarına nazaran dijital ve fizikî hizmetleri birleştirerek yaygın bayi ağımız ile perakende bölümlerde ekonomiyi destekliyoruz. Bilhassa taşıt ve sağlam tüketim eserleri kredilerinde kesimin birincilerinden olan bankamız, 2.300 güçlü tüketim bayisi ve 1.200 taşıt bayisinde, müşterilerimizin esere ve krediye ulaşmasında değerli bir pazar hissesine sahip.
Diğer taraftan kredi değerlendirmeleri kapsamında yürüttüğümüz dataya dayalı analitik çalışmalar ile perakende kesiminde sağlıklı büyüme amaçlarımıza ulaştığımızı gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bu sayede yüksek onay oranları ve düşük batık rasyosu ile sağlıklı büyümeye sürat kesmeden devam ediyoruz. Bugün sayılara baktığımızda 4 milyar TL’ ye yakın kredi kullandırımı ile perakende dalının lokomotiflerinden biri haline geldiğimizi görüyoruz. Perakende dalındaki sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme, önümüzdeki periyotta en kıymetli yol haritalarımızdan biri olmaya devam edecek. Bu kapsamda eser gamını çeşitlendirerek yeni iş birlikleri kurmanın ve yeni iş modelleri geliştirmenin değerine de çok inanıyoruz. Faal Bank olarak, iş birliği içinde olduğu kurumlara pek çok kazanım sağlayan bir finansal teknoloji ekosistemi olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 7/24 online kredi müracaat değerlendirmesi, dijital evrak süreci, yüksek onay oranları, prosedürsüz kolay kredilendirme ve alanda özel banka temsilcisi dayanağı ile fark yarattığını söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak teknolojimizin çevikliği sayesinde süreçlerimizi çok daha kolay ve süratli olacak biçimde kurguluyoruz, bu çeviklik ile farklı kesimlerde hoş iş birliklerine imza atmaya önümüzdeki yılda da devam edeceğiz.”

Akacan The Mall
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.