STERLIN
22,6774
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63
SON DAKİKA
Bakan Muş: Yüzde 5 veya üzerinde büyüme oranı bekliyoruz
Kaza yapan araç sürücüsüne, tutukluluk! – KIBRIS HABER
Girne Belediyesi eski meclis üyesi Faik Kasapoğlu hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Şişecam 2022 yılı net satışlarını 95,3 milyar TL’ye yükseltti
Togg’da geri sayım başladı! NFT açık artırması yarın başlayacak
Odun kesme makinesini çaldı! – KIBRIS HABER
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 260 bin araç satışına inceleme
Blinken’den ‘Çin balonu’ için net ileti: Açık bir biçimde egemenliğimizin ihlali
Elektronik haberleşme hizmetlerine ilişkin usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketlere, 51,5 milyon lira idari para cezası kesildi! – KIBRIS HABER
ABD’de raydan çıkan tren alev aldı
Bakan Kurum: Vatandaşımızı bu liyakatsizlerin eline bırakmayacağız
Hamsi Festivali yarın gerçekleşiyor! – KIBRIS HABER
KOSGEB, 5 bin KOBİ’ye 10 milyar TL “Ortak Finansman Desteği” verecek
İsveç’te terör yuvası! PKK ismine adına şantaj yapıp, haraç kesiyorlar!
THY 238 seferini iptal etti
THY hava muhalefeti nedeniyle 238 seferini iptal etti
Bakanlık harekete geçti! Sıfır araba satıcılarına araştırma ve inceleme
Polis Uyardı! – KIBRIS HABER
Uludağ’da konaklama 4500 liradan başlıyor
81 vilayet valiliğine ‘ikinci yarıyıl’ genelgesi
Kar geliyor! – KIBRIS HABER
Güneşköy’de yol kenarında bulunan tekneyi kundakladı! – KIBRIS HABER
Adile Erk Kayıp! – KIBRIS HABER
Girne’de 7 saatlik elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
Pentagon duyurdu: Kriz bitmeden bir tane daha görüldü
Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı…
Bakan Dönmez: Türkiye kıymetli bir partner durumunda
Eskişehirspor’da Özcan Kızıltan devri
Şili’de orman yangınlarında can kaybı 13’e yükseldi
Galatasaray ile Trabzonspor ligde 100. sefer karşılaşacak

Platform Turizm halka arz ediliyor

Albayrak Grubu şirketlerinden, personel ve yolcu taşımacılığı, filo kiralama, seyahat acentesi işletmeciliği, gıda nakliye ve dağıtımı, personel destek hizmetleri gibi hizmetler sağlayan Platform Turizm, 8-9 Aralık 2022 tarihlerinde halka arz…

Platform Turizm halka arz ediliyor
CyborNFT
08.12.2022 11:07
0
A+
A-

Platform Turizm halka arz ediliyor
Albayrak Grubu şirketlerinden, personel ve yolcu taşımacılığı, filo kiralama, seyahat acentesi işletmeciliği, gıda nakliye ve dağıtımı, personel destek hizmetleri gibi hizmetler sağlayan Platform Turizm, 8-9 Aralık 2022 tarihlerinde halka arz…

Albayrak Grubu şirketlerinden Platform Turizm, 8-9 Aralık 2022 tarihlerinde halka arz ediliyor.

Şirketin halka arz süreci Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayı ile başladı. Halka arz öncesinde ödenmiş sermayesi 220 milyon lira olan şirketin payları, hisse başına 9,10 TL’den halka arz edilecek.

CyborNFT

Halka arz işlemi, İnfo Yatırım aracılığıyla ve Borsada satış yöntemiyle gerçekleşecek. Satışa sunulacak pay miktarı 49 milyon 500 bin adet olacak ve 24 milyon 750 bin adet pay ortak satışı, 24 milyon 750 milyon adet pay ise sermaye artırımı suretiyle halka arz edilecek.

Platform Turizm’in halka arz kodu #PLTUR, şirketin paylarının işlem göreceği pazar ise BİST Yıldız Pazar olarak belirlendi.

Sanayi, liman işletmeciliği, medya, lojistik ve inşaat gibi birçok sektörde faaliyet gösteren Albayrak Grubu, 2012 yılındaki Tümosan Motor ve Traktör, 2018 yılındaki Trabzon Liman İşletmeciliği’nin ardından Platform Turizm ile üçüncü halka arzını gerçekleştirecek.

Şirketin halka arzı ile ilgili olarak açıklama yapan Platform Turizm Mali İşler Müdürü Mikail Talha Bayraktar, Platform Turizm’in 2002 yılında personel taşımacılığı ve araç kiralama sektöründe faaliyet göstermek üzere Albayrak Grup tarafından kurulmuş bir şirket olduğunu kaydetti.

Albayrak Turizm’in 1980 yılında başlamış olduğu personel taşımacılığı ve araç kiralama faaliyetinin 2002 yılına kadar devam ettiğini, bu tarihten sonra bu işleri Platform Turizm’in yapmaya başladığını belirten Bayraktar, “2006 yılında iş gücü temini faaliyetine başlamıştır. 2007 yılında iş makinesi kiralama ve gezi organizasyonu işlerini bünyesine katmıştır. 2011 yılında Havabüs markasıyla, havaalanıyla şehir içi arasında yolcu taşımacılığı faaliyetine başlamıştır. Yine aynı yıl seyahat acenteleri işletmesine başlamıştır. 2012 yılında Pakistan şubesini kurarak Pakistan’da yolcu taşımacılığı faaliyetine başlamıştır. 2014 yılında da yine Pakistan’da metrobüs işletmeci faaliyetine başlamıştır. Faaliyetleri bugüne kadar devam etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bayraktar, 2022 yılında gündemine halka arzı alan Platform Turizm’in SPK’ya başvurusunu yaparak onayını da aldığını hatırlatarak, “8-9 Aralık tarihlerinde borsada satış üzerinden halka arzı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Bayraktar, Albayrak Holding’in 70’nci yılını kutladığına dikkati çekerek, şirketin kurumsallaşmaya ciddi manada önem verdiğini dile getirdi. Şirketin kurumsallaşma ile birlikte organizasyon güçlenmesi, başarı ve sürekliliğinin kurucu ortak grubuna bağlı olmadan gelecek nesillere devam ettirilmesini sağlayacağını vurgulayan Bayraktar, “Bu manada kurumsallaşmayı daha ileri seviyeye taşımak istiyoruz. Halka arz bizim için aynı zamanda bir finansman kaynağı oluşturacak. Şirketimiz yatırımların bir kısmını dış finansmanla gerçekleştirmektedir. Halka arzla birlikte alternatiflerine oranla daha düşük maliyetli ve geri ödemesi olmayan bir finansman kaynağına kavuşacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bayraktar, halka arzdan elde edilecek finansman ile hem İstanbul hem Trakya hem de Anadolu bölgesinde araç yatırımları yapacaklarını kaydederek, “Yeni plaka yatırımları yapacağız. Özellikle 2023 yılında Pakistan’da, Gine’de ve Somali’de yolcu taşıma faaliyetlerine başlayacağız. Yatırımları, buralarda kullanmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.