STERLIN
20,6750
DOLAR
18,5250
EURO
18,1676
ALTIN
989,25
BIST
3.179,99
SON DAKİKA
AB: Rusya’nın yasadışı ilhakını asla tanımayacağız
G7, Rusya’nın ilhaklarını reddetti
İngiltere Rusya Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı
İnsan Kaçakçısı! – KIBRIS HABER
Ölümlü kaza zanlısının cezası belli oldu!
Son dakika: Zelenski’den Putin’in çağrısına cevap!
Ertuğruloğlu; “Misliyle karşılık vereceğiz” – KIBRIS HABER
İngiltere’de hemşire istifaları rekor düzeyde
Putin Ukrayna’daki dört bölgenin ilhakını resmen duyurdu
Fed’in izlediği enflasyon göstergesi tahminleri aştı
Fed’in favori enflasyon göstergesi tahminleri aştı
BofA’dan ABD piyasalarında ‘panik satışları’ uyarısı
Son dakika… AB’den flaş referandum açıklaması: Kabul etmiyoruz.
Gidişatımızı iyi görmüyorum! – KIBRIS HABER
Akaryakıt ihalesi sessiz sedasız pişiriliyor! – KIBRIS HABER
İsveç Türkiye’ye silah ambargosunu kaldırdı
Çin’in Boeing’e rakip uçağı onay aldı
Son dakika: Tüm gözler Kremlin’de! Moskova’da ilhak töreni… Putin’den flaş açıklamalar
Külliye yapılmasını kabul etmiyoruz! – KIBRIS HABER
Microsoft Türkiye’den CMO Connect etkinliği
Kuzey Akım sızıntıları konusunda ABD Rusya’yı suçladı!
Süt piyasasında ipler koptu
BofA’dan zorunlu varlık tasfiyesi uyarısı
Avrupa’da durgunluk ihracatta hangi sektörü nasıl etkileyecek?
Ian Kasırgası Florida’yı yıktı geçti! Bir kadının felçli kocasını korumak için verdiği mücadele herkesi gözyaşlarına boğdu
“Teknoloji ve sürdürülebilirlik açısından daha fazla yatırım yapmak zorundayız”
Son dakika… İsveç Türkiye’ye yönelik fiili silah ambargosunu kaldırdı
Spot piyasada elektrik fiyatları (30.09.2022)
Sanayi arazileri için yeni mevzuat yolda
ABD’den Polonya’ya askeri harcamalar için 288 milyon dolarlık fon

Piyangodan EOKA çıktı!

Piyangodan EOKA çıktı!
CyborNFT
25.07.2022 08:58
0
A+
A-

Devlet Piyangosu’nun, Erenköy Direnişinin 58. Yıldönümü vesilesiyle organize ettiği 8 Ağustos özel çekilişine ait biletlerin üzerinde, Erenköy mücahitlerinin fotoğrafı olarak; 23 Nisan 1964’te St. Hilarion Bölgesi’ndeki bir tepede ele geçirdikleri Türk bayrağı ve zafer kutlaması yapan EOKA militanlarının fotoğrafının kullanıldığı fark edilince ülkede fırtınalar koptu…

SKANDAL HATA BERABERİNDE İSTİFAYI GETİRDİ

Devlet Piyangosu biletlerinde hatalı görsel kullanılmasıyla ilgili açıklama yapan tepkilerin odağındaki Devlet Piyangoları Birimi Sorumlusu Osman Uzun, “Kıbrıs Türk mücadele tarihinin mihenk taşı olan kahramanlık destanının yazıldığı şanlı Erenköy Direnişinin 58. Yıldönümünde Devlet Piyangoları olarak özel bir çekiliş organize ettik. Sehven yapılan bir hata sonucu kullanılan görselden dolayı halkımızdan ve Şanlı Erenköy Direnişi kahramanlarımızdan özür dileriz. Bu büyük hatanın bedeli her ne ise ödenecektir” ifadelerine yer verdi. “Ben birim sorumlusu olarak yapılan hatanın gereği ne ise yerine getireceğim” diyen Uzun, bunun sorumlusu olarak görevden affını isteyeceğini belirtti.

ÜSTEL: SORUMLULARDAN HESAP SORULACAK

CyborNFT

Başbakan Ünal Üstel Devlet Piyangosu biletlerinde hatalı görsel kullanılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve görevden alma dâhil sorumlularla ilgili her türlü yasal işlemin yapılacağını bildirdi. Başbakan Üstel, Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesinin en önemli halkalarından biri olan şanlı Erenköy Direnişi’nin yıldönümü nedeni ile hazırlanan Devlet Piyangosu biletlerinde kullanılan hatalı görselle ilgili gereğinin her ne ise yapılacağını söyledi. Böyle bir hatanın kabul edilemeyeceğine vurgu yapan Başbakan Üstel, “Sorumlular hesap verecek. Görevden alma dâhil ne gerekiyorsa yapılacak. Yapılan hata kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

TATAR: ERENKÖY MÜCAHİTLERİNE KARŞI YAPILAN BU SAYGISIZLIK AFFEDİLEMEZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Devlet Piyangoları İdaresi’nin bastırdığı piyango biletlerinde Rum-Yunan askerleri ile terörist EOKA’cıların fotoğraflarının kullanılmasına sert tepki gösterirdi. “Çanakkale destanına eş olan şanlı Erenköy Direnişini anmak amacıyla Devlet Piyangoları İdaresi’nin bastırdığı piyango biletlerinde, Rum-Yunan askerleri ile EOKA’cıların çektirdiği fotoğrafları ‘Erenköy Mücahitleri’ diye kullanmak, büyük bir gaflettir ve bu asla kabul edilemez” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Hiç kimse her nasıl olursa olsun Erenköy mücahitlerimizi, şanlı Erenköy direnişini, ulusal mücadelemizi ve aziz şehitlerimizi küçük düşüremez. Bu kimsenin haddine değildir. Bu menfur olay karşısında üzüntüm çok büyüktür ve sorumlular hakkında başlatılacak olan soruşturmanın yakın takipçisi olacağım” dedi.

MUHARİP DERNEKLER: YÜZ KARASI

Muharip Dernekler Platformu, Erenköy Direnişinin 58. Yıldönümü nedeniyle Piyangolar idaresi tarafından tedavüle sürülen 8 Ağustos çekilişli piyango biletlerine Erenköy Mücahitleri diye EOKA’cıların fotoğrafının basılmasını “bir yüz karası” olarak niteleyerek, “Tarih ve tarih bilinci Google vb. arama motorlarıyla elde edilecek verilerle yönetilemeyecek kadar önemlidir” dedi. Muharip Dernekler Platformu’ndan yapılan yazılı açıklamada, olaya tepki gösterilerek, “Sürekli istismar ve ihmal edilen Milli Mücadele eğitim ve yayınları, verilen mücadeleye yakışır niteliğe kavuşturulmalıdır” değerlendirmesinde bulunuldu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.