STERLIN
23,3648
DOLAR
19,0107
EURO
20,3953
ALTIN
1.212,21
BIST
4.975,47
SON DAKİKA
Depremin maliyeti 104 milyar dolar! – KIBRIS HABER
“Hükümet hiç kimseye vergi muafiyeti yapamaz”! – KIBRIS HABER
Stoltenberg, Türkiye’nin Finlandiya kararından memnun
ABD’den Ukrayna’ya 350 milyon dolarlık ek güvenlik yardımı
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Batı, Rusya ve Ermenistan’ın arasını bozmaya çalışıyor
Zerrin Üstel’den anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Dendias’la görüştü
Tayland’da parlamento feshedildi, seçim tarihi belli oldu
Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen botların hizmete giriş töreni gerçekleştirildi! – KIBRIS HABER
Kadına şiddet bitmek bilmiyor! – KIBRIS HABER
“İyilikte Yarışalım” sürdürülmeye devam ediyor – KIBRIS HABER
45 bin öğretmen atanıyor
Gökbey’in motorları testleri geçti
Meteoroloji Dairesi, Çarşamba gününden Cumartesi gününe kadar yağış beklediklerini duyurdu! – KIBRIS HABER
22. Hafta Programı! – KIBRIS HABER
Dünyanın en mutlu Ülkeleri! – KIBRIS HABER
Bundesbank, Alman ekonomisinde resesyon bekliyor
İsias Otel kusurlu çıktı! – KIBRIS HABER
Goldman’dan Fed tahmini
Finartz ve Aktif Tech’ten önemli iş birliği
Bakan Çavuşoğlu, Brüksel’de AB ve BM temsilcileri ile görüştü
AB’nin Bağışçılar Konferansı Brüksel’de başlıyor
Dünyanın gözü Moskova’daki kritik zirvede… Peş peşe flaş açıklamalar
Son dakika: Çavuşoğlu’ndan Mısır açıklaması… İsveç’e NATO mesajı
Hazine iki tahville 4,66 milyar TL borçlandı
Depremde can kaybı 50 bini aştı
Etiket fiyatı ile kasa tahsilatı arasında çelişki şikayetleri! – KIBRIS HABER
İran’dan Irak’ta bloke edilen paraya ilişkin yeni plan
AB Ocak’ta dış ticaret açığı verdi
Afet bölgesindeki okul kantinlerine düzenleme

Özersay’dan Elektrik faturalarına tepki! – KIBRIS HABER

Özersay’dan Elektrik faturalarına tepki! – KIBRIS HABER
CyborNFT
02.08.2022 13:26
0
A+
A-

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, vatandaşı isyan ettiren elektrik faturaları konusunda açıklama yaptı…

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, vatandaşı isyan ettiren elektrik faturaları konusunda açıklama yaparak “bilmeliyiz ki meşru olmayan hükümetler kötü yönetir, siyasi istikrarsızlık yaratır, kendini halka karşı sorumlu hissetmez, umarsızca ve sorumsuzca her faturayı halka keser. İşte meşru olmayan ve demokratik teamüller hiçe sayılarak kurulan bu hükümetin devamı halinde her geçen gün sadece elektrikte değil her alanda ödemek zorunda kalacağımız fatura çok daha ağır olacaktır. İhalesiz akaryakıt alımıyla birileri rant elde etti, sözde sorumlulardan hesap sorulacaktı, hesap sormak yerine o hesabın faturasını vatandaşa kestiler. Bu nedenle Halkı düşünen herkes bir an önce gayrimeşru olan bu hükümetin sona ermesi için adım atmalıdır. Halkın Partisi’nin aldığı sine-i millet kararı tam da bunun için atılmış bir adımdır. Umarız ülkenin geleceğini düşünen tüm siyasi aktörler bu hükümeti sona erdirmenin yollarını en erken zamanda bulmanın şart olduğunu görerek gecikmeden gereğini yaparlar” dedi.

“KIB-TEK’TE TAŞ TAŞ ÜSTÜNDE BIRAKMADILAR”

Bir yandan ihalesiz alımlar, diğer yandansa yönetim kurulları ve bağlı bulunduğu bakanlıklar değiştirilerek Kıb-Tek’te adeta taş taş üstünde bırakılmadığına dikkat çeken Halkın Partisi lideri Kudret Özersay “bu yaşadıklarımız demokrasi hiçe sayılarak, gayrimeşru bir hükümet kurulmasıyla doğrudan bağlantılıdır çünkü demokratik temsiliyet tabanı olmayan hükümetler hem istikrarsızlık yaratır hem de kendisini Halka karşı sorumlu hissetmediği için sorumsuz bir siyaset ortaya koyar. Maalesef hükümet meşruiyet sorunu olan bir hükümet olduğundan aylardır defalarca ihalesiz yakıt alımı yaparak kurumu zarara uğratmış, hem yönetim kurulunu ve müdürünü hem de bağlı bulunduğu bakanlığı defalarca değiştirerek Kıb-Tek’te taş taş üstünde bırakmamış ve günün sonunda da tüm bunların yüklü faturasını vatandaşa elektrik faturası olarak göndermiştir. Halk olarak anlamamız gereken şey meşru olmayan hükümetlerin devamı halinde faturaların daha da ağır olacağıdır” ifadelerini kullandı.

CyborNFT

“HESAP SORMAK YERİNE HESABIN FATURASINI VATANDAŞA KESTİLER”

Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay açıklamasında “Özellikle ihalesiz yakıt alınarak kurumun milyonlarca lira zarara uğratıldığı herkesin gözü önünde kimsenin aksini söyleyemeyeceği şekilde karşılaştırmalı rakamlarla kanıtlandı. Bu gibi durumlarda birilerinin rant elde ettiği çok açıktır. Gayrimeşru hükümetin yetkilileri defalarca olup bitenlerin varlığını kabul edip hesap soracaklarını söylediler söylemesine ama tüm bunlar havada kaldı. Hesap sormak yerine o hesabın faturasını vatandaşa kestiler maalesef” dedi.

“SORUN KIB-TEK’TE DEĞİL KURUMU KÖTÜ YÖNETEN, RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞAN, KURUM ÜZERİNDEN HESAPLAŞMAYA ÇALIŞAN GAYRİMEŞRU HÜKÜMETTEDİR”

Kıb-Tek’in bilinçli olarak batırılmaya ve kamuoyunda yıpratılmaya çalışıldığına da dikkat çeken Özersay sözlerini şöyle sürdürdü: “Elektrik kurumunda tabi ki sorunlar vardır ancak bugün yaşananların kaynağı makam, mevki ve menfaat peşinde koşan bugünkü gayrimeşru hükümette ve siyasilerdedir. Bir yandan kendi şahsi menfaatleri için rant elde etmeye çalışanlar, diğer yanda siyasi olarak birbirinin ayağını kaydırmaya çalışanlar ve bunu kurum üzerinden hesaplaşmaya çevirenler bugün gelinen noktanın asıl sebepleridirler. Biz bu saçmalıkları özellikle bu gayrimeşru hükümet döneminde yoğun olarak yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Kuruma ehil insanları atamadıkları gibi, herkes kendi ekibini ve yandaşını aynı hükümet içerisinde durmadan atayarak ve görevden alarak, bir bakanlıktan ötekine savrularak, ihalesiz alımlarla ve taşıma hizmetleriyle ilgili her bir kanat kendi menfaatine göre kendi tarafına çekerek tüm yapıyı darmadağın etti. Sorunun kaynağı olanlar çözüm bulamazlar, üstelik şimdi hem batırıyorlar hem de işte kurum battı diyerek Kıb-Tek’i devre dışı bırakmaya çalışıyorlar. Bu ülkenin daha da bağımlı hale gelmesi anlamına gelir ve kabul edilemez. Bir an önce bu hükümetten kurtulmamız ve yandaşları değil işinin ehli kişileri bu kuruma gerçekten sahip çıkacak olan isimleri buralarda görevlendirmemiz elzemdir.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.