STERLIN
22,6774
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63
SON DAKİKA
Şişecam 2022 yılı net satışlarını 95,3 milyar TL’ye yükseltti
Togg’da geri sayım başladı! NFT açık artırması yarın başlayacak
Odun kesme makinesini çaldı! – KIBRIS HABER
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 260 bin araç satışına inceleme
Blinken’den ‘Çin balonu’ için net ileti: Açık bir biçimde egemenliğimizin ihlali
Elektronik haberleşme hizmetlerine ilişkin usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketlere, 51,5 milyon lira idari para cezası kesildi! – KIBRIS HABER
ABD’de raydan çıkan tren alev aldı
Bakan Kurum: Vatandaşımızı bu liyakatsizlerin eline bırakmayacağız
Hamsi Festivali yarın gerçekleşiyor! – KIBRIS HABER
KOSGEB, 5 bin KOBİ’ye 10 milyar TL “Ortak Finansman Desteği” verecek
İsveç’te terör yuvası! PKK ismine adına şantaj yapıp, haraç kesiyorlar!
THY 238 seferini iptal etti
THY hava muhalefeti nedeniyle 238 seferini iptal etti
Bakanlık harekete geçti! Sıfır araba satıcılarına araştırma ve inceleme
Polis Uyardı! – KIBRIS HABER
Uludağ’da konaklama 4500 liradan başlıyor
81 vilayet valiliğine ‘ikinci yarıyıl’ genelgesi
Kar geliyor! – KIBRIS HABER
Güneşköy’de yol kenarında bulunan tekneyi kundakladı! – KIBRIS HABER
Adile Erk Kayıp! – KIBRIS HABER
Girne’de 7 saatlik elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
Pentagon duyurdu: Kriz bitmeden bir tane daha görüldü
Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı…
Bakan Dönmez: Türkiye kıymetli bir partner durumunda
Eskişehirspor’da Özcan Kızıltan devri
Şili’de orman yangınlarında can kaybı 13’e yükseldi
Galatasaray ile Trabzonspor ligde 100. sefer karşılaşacak
Hasipoğlu; “Sayın Oktay’ın mesajları doğru algılanmalı, farklı yönlere çekilmemelidir”! – KIBRIS HABER
BTK’dan 51,5 milyon TL “istenmeyen arama” cezası
Finansal İstikrar Komitesi toplandı… İşte gündeme gelen hususlar

Mehmet Harmancı; “Lefkoşa’yı güçlü bir geleceğe hazırlıyoruz” – KIBRIS HABER

Mehmet Harmancı; “Lefkoşa’yı güçlü bir geleceğe hazırlıyoruz” – KIBRIS HABER
CyborNFT
30.11.2022 16:54
0
A+
A-

TDP’nin LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı, “Sıkı bütçe disiplini uygulayarak, kaynaklara sahip çıkarak, LTB’nin hizmetlerini iyileştirip geliştirdiklerini, öz kaynaklar ile yatırım yapmaya başladıklarını ve Lefkoşa’yı hak ettiği yarınlara hazırladıklarını” söyledi…

Toplumcu Türk Partisi’nin (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mehmet Harmancı ve ekibi, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), KKTC Basketbol Federasyonu ve Halk Sanatları Vakfı’nı ziyaret ederek, Lefkoşa için yaptıkları icraatları aktardı ve önümüzdeki dönemle ilgili projeler hakkında bilgiler verdi.

“HAMİTKÖY KANALİZASYON PROJESİNİN HAYATA GEÇMESİ İÇİN CİDDİ BİR BASKI UNSURU OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Harmancı, Hamitköy-Dumlupınar kanalizasyon ihalesinin 2019 yılında AB tarafından “Kıbrıs Cumhuriyeti bize politik engel koyuyor” gerekçesiyle duraklatıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

CyborNFT

“AB yetkililerine Kıbrıs Cumhuriyeti’nin engellemelerine karşı Kıbrıs Türk toplumunun haklarını korumakla yükümlü olduklarını hatırlattık, bu engel kaldırılana kadar Haspolat’ta AB’nin uygulamak istediği ve sadece Kıbrıs Cumhuriyeti’ni rahatlatacak bir projeyi de biz blokladık. Bu konuda ciddi bir baskı unsuru olmaya ve geri adım atmadan müzakere etmeye devam edeceğiz.”

“ŞEFFAFLIK VE HESAP VEREBİLİRLİK”

Harmancı, KTAMS yetkilileriyle bir araya gelişinde, geçmiş iki dönemde, KTAMS ile birlikte ortak çalışmalar yaptıklarını, birçok alanda yollarının kesiştiği dönemler yaşadıklarını söyleyerek, “Demokrasi, özgürlük, adalet ve daha iyi bir yaşam yönünde gailesi olan kurumlar ve yöneticiler elbette aynı yolu yürürler ve bu yolda mutlaka kesişirler” ifadelerini kullandı.

Ülkenin içinde bulunduğu şartların iyi değerlendirilmesi gerektiği görüşünü paylaşan Harmancı, “Ülkemizin bugün gelinen aşamada yurttaşlarının talep ve beklentilerine cevap veremediği aşikardır. Bugün birçok ihalenin altından pis kokular çıkmaktadır” dedi. LTB’de “şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinden asla ödün” vermediklerini belirten Harmancı, görev süresinde tek bir ihale dosyasının bile mahkemeye götürülmediğine vurgu yaptı. LTB’nin “tüm badirelere rağmen, geçmişin kötü izlerini kapattığını” belirten Harmancı, “Lefkoşalıların güveni ve belediye çalışanlarının belediyesine sahip çıkması sayesinde Lefkoşa’yı güçlü bir geleceğe hazırlıyoruz” dedi. 

“3X3’ÜN BAŞKENT LEFKOŞA BİR MARKA HALİNE GELMESİ, FEDERASYONLA ORTAK BAŞARIMIZDIR”

Harmancı, Basketbol Federasyonu’nu ziyaretinde ise, KKTC Basketbol Federasyonu ile “çok değerli ortak çalışmalara” imza attıklarını ifade ederek, özellikle 3×3 Lefkoşa’nın bir marka haline gelmesinin LTB ile Federasyonunun “ortak başarısı” olduğunu söyledi.

Önümüzdeki dönem için “Spor ve Kardeşlik Parkı” projesini hedeflediklerini de belirten Harmancı, bu parkta yer alacak basketbol aktivitelerin için yine federasyonla iş birliği içerisinde olacaklarını ve ortak akıl ile adımların atılacağını ifade etti.

“HASDER HEPİMİZİN DEĞERİDİR”

Mehmet Harmancı, HASDER ziyaretinde yaptığı konuşmada, Vakıf yetkililerine bugüne kadarki iş birliği ve LTB’nin de katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali’nde birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, HASDER’in sadece bir folklor derneği olmadığını belirten Harmancı, “Bir araştırma merkezi ve aynı zamanda Kıbrıs Türk edebiyatı ve tarihine de önemli hizmetleri dokundan HASDER hepimizin değeridir” dedi.

Harmancı, LTB, HASDER ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) iş birliği ve Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu (KTHDF) katkılarıyla gerçekleştirilecek “Gençler Çevrimiçi Halk Dansları Yarışmasının bu yıl “Kadın ve Erkek Sirtoları” dalında yapılacağı bilgisini de paylaşarak, “Çevrimiçi Halk Dansları Yarışmasıyla halk danslarımızda bir ilki gerçekleştirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.