STERLIN
23,1807
DOLAR
18,8079
EURO
20,4527
ALTIN
1.164,84
BIST
4.976,55

MEB’den LGS’ye katılacak öğrencilere teklifler

MEB’den LGS’ye katılacak öğrencilere tekliflerUlusal Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihana girecek 1 …

MEB’den LGS’ye katılacak öğrencilere teklifler
CyborNFT
31.05.2022 15:07
0
A+
A-

MEB’den LGS’ye katılacak öğrencilere teklifler
Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihana girecek 1.2 milyon adaya istikrarlı beslenmelerini, antrenmanlar yapmalarını, uyku ve dinlenmeye ihtimam göstermelerini önerdi. Ayrıyeten 5 Haziran’da imtihana girecek adayların hislerini konuşarak, yazarak ya da resmederek tabir etmelerinin imtihan telaşını azalttığı belirtildi.

MEB, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi imtihana katılacak öğrenciler için bir e-broşür hazırladı. Uzman rehber öğretmen ve ruhsal danışmanlar tarafından Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘Sınav İçin Öneriler’ başlıklı e-broşür Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet adresinde yayımlandı.

ÖRNEK İDMANLAR DE YAYINLANDI
Broşürde öğrencilerin süreci tesirli formda yönetebilmeleri ve imtihan tasasıyla başa çıkabilmeleri için tekliflere yer verildi. İmtihan derdinin aşikâr bir seviyede olağan ve yaşanması gereken bir his olduğunun söz edilirken çok derdin ise performansın tam olarak sergilenmesinin önünde bir mani oluşturacağı belirtildi.

CyborNFT

MEB tarafından imtihan ile ilgili hisleri denetim etmeye yönelik teklifler fizikî, ruhsal ve akademik olmak üzere üç başlıkta sıralandı. İmtihana katılacak öğrencilere kâfi, istikrarlı ve sağlıklı beslenmeleri, yürümek, koşmak üzere antrenmanlar yapmaları, uyku ve dinlenmeye itina göstermeleri önerilirken hislerini konuşarak, yazarak ya da resmederek tabir etmelerinin korkuyu azaltacağı vurgulandı.

İmtihana hazırlanan öğrencilerin tüm bu teklifleri hayata geçirebilmeleri için broşürde örnek antrenmanlara de yer verildi.

BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.